Statistika našeho portálu

  • 95 506 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Penzion U sv. Huberta - Hlinsko

Hlinsko

V hostinci jsou k dispozici 2 pěkné, moderně zařízené pokoje po dvou až třech lůžkách. Součástí každého pokoje je sociální zařízení, sprchový kout a televize. Vstup do pokojů, které jsou umístěny v horním patře restaurace je sice přes vstupní vestibul, avšak umístěny jsou tak, že žádný hluk z hostince nedoléhá do pokojů a naopak orientací oken je dosaženo možnosti naslouchat pouze jemně šumící ří…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Veleslavínova 157, Hlinsko
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Chrudim
Obec
Hlinsko

Fotogalerie k článku

V hostinci jsou k dispozici 2 pěkné, moderně zařízené pokoje po dvou až třech lůžkách. Součástí každého pokoje je sociální zařízení, sprchový kout a televize. Vstup do pokojů, které jsou umístěny v horním patře restaurace je sice přes vstupní vestibul, avšak umístěny jsou tak, že žádný hluk z hostince nedoléhá do pokojů a naopak orientací oken je dosaženo možnosti naslouchat pouze jemně šumící říčce "Drachtince".

Možnosti stravování

Stravování je zajištěno v příjemné restauraci s vynikající a vyhlášenou kuchyní. Na jídelníčku je česká i mezinárodní kuchyně, zvěřina, drůbež a o víkendech čerstvé ryby. Pokrmy připravují na ohni z bukového dřeva. Na objednávku Vám na ohni upečou sele, krůty, kuřata, živáňskou pečeni, ryby i steaky. Objednaným zájezdům zde nabízí pokrmy od 50,-Kč.

Popis okolí

Mikroregion Hlinecko se rozprostírá na Českomoravské vrchovině na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí – Žďárské vrchy a Železné hory. Centrem mikroregionu je město Hlinsko, kterým protéká řeka Chrudimka. Je zde nepřeberné množství kulturně historických památek. Mezi nejznámější patří Soubor lidových staveb Vysočina, jehož expozice jsou právě na Veselém Kopci a na Betlémě v Hlinsku. Okolím Hlinska prochází řada zajímavých turistických a cyklistických tras.

Tipy na výlet po okolí

Zveme Vás k prohlídce Veselého Kopce. Jde o volně rozptýlenou zemědělskou usedlost v původním krajinném prostředí. Můžete zde vidět ukázky lidových řemesel, způsobu bydlení a života včetně lidové techniky. Veselý Kopec to jsou lidové stavby Vysočiny, ale také Hospoda na Vejmenku, která se nachází přímo v centru Veselého Kopce. V období sezóny zde připravují speciality na roštu přimo na dvoře hospody. Děti i dospěli mohou využít projížďku skanzenem v bryčce s koněm.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

sobota 19. červen

Dnes má svátek Leoš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete