Statistika našeho portálu

  • 95 478 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Skautská základna Mentaurov - Litoměřice

Litoměřice

Skautská základna Mentaurov leží nedaleko okresního města Litoměřice na jižním úpatí Českého středohoří. Základna leží po pravé straně silnice, směr Litoměřice-Lbín, naproti chatkovému táboru. Jde o poslední objekt v osadě. Nabízí levné ubytování především velkého počtu osob. Dětským organizacím poskytujeme slevy. Cena pro skautské organizace: 60,- /75,- v topném období/+el. energie Cena pro osta…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mentaurov 225, Litoměřice
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice
Obec
Litoměřice

Fotogalerie k článku

Skautská základna Mentaurov leží nedaleko okresního města Litoměřice na jižním úpatí Českého středohoří. Základna leží po pravé straně silnice, směr Litoměřice-Lbín, naproti chatkovému táboru. Jde o poslední objekt v osadě. Nabízí levné ubytování především velkého počtu osob. Dětským organizacím poskytujeme slevy. Cena pro skautské organizace: 60,- /75,- v topném období/+el. energie Cena pro ostatní: 70,- /85,- v topném období/+el. energie Platba v hotovosti na místě. Kompletní lůžkoviny 30 Kč osoba/noc. Nad 35 osob sleva 5 Kč os/noc, minimálně však 55 Kč osoba/noc, sleva je uplatnitelná od dvou nocí výše. V topném období 1.10.-30.4. minimálně 1000 Kč na den. V případě pronájmu základny na 4 dny a více dnů bude zaplacena záloha 10% z předpokládané celkové ceny. Platba bude uhrazena na účet střediska do 21 dnů od podepsání smlouvy nebo potvrzení rezervace popřípadě dohodou. Vratná záloha 500 Kč na úklid areálu a případné porušení plomb hasičských přístrojů.

Možnosti stravování

Vlastní.

Popis okolí

V okolí množství dobře značených turistických značek. Asi 4,5 km nově zrekonstruovaná rozhledna na Varhošti jeden z nejkrásnějších rozhledů ve Střední Evropě, 1,5 km vrch Hradiště s výhledem na Litoměřice. Za dobré viditelnosti z obou rozhled až 70 km. Asi 2 km od základny leží Holý vrch s unikátními porosty konikleců, dále po značce pak Krkavčí skály. Z Hradiště 3,5 km po žluté značce suťová pole a ledové jámy na Plešivci s mohylou litoměřických skautů. Pod ním zřicenina hrádku Kamýk. Další atraktivní cíle jako například skanzen a historická železnice ze Zubrnic do Velkého Března, Žižkův hrad Kalich, zřícenina hradu Litýš a Sedlo, Hrádek u Úštěka, nebo hrad Střekov v okruhu 10ti až 20ti km. Nedaleko ploskovický zámek, ve větší vzdálnosti také Hřídelík a Ronov. Na druhém břehu řeky Labe Lovoš, největrnější místo v ČR Milešovka a největší znělcový masiv ve Střední Evropě Boreč. Z hradů Opárno nad Opárenským údolím, Oltářík, Skalka, Košťálov a Sukoslav. Možnost výpravy k Bobří soutěsce či výletu ke Kamenným sluncím. Mnoho dalších hradů a zámků. Nad Litoměřicemi památný kopec Radobýl.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Divadelní festival OLDstars on the …

09.07.2021 - 11.07.2021
Augustiniánský klášter…

Přijeďte si vychutnat víkend plný divadla různých žánrů a dobrého jídla i pití! Studentská umělecká skupina letos již…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

pátek 18. červen

Dnes má svátek Milan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete