Statistika našeho portálu

  • 97 533 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Skautská základna Mentaurov - Litoměřice

Litoměřice

Skautská základna Mentaurov leží nedaleko okresního města Litoměřice na jižním úpatí Českého středohoří. Základna leží po pravé straně silnice, směr Litoměřice-Lbín, naproti chatkovému táboru. Jde o poslední objekt v osadě. Nabízí levné ubytování především velkého počtu osob. Dětským organizacím poskytujeme slevy. Cena pro skautské organizace: 60,- /75,- v topném období/+el. energie Cena pro osta…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mentaurov 225, Litoměřice
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice
Obec
Litoměřice

Fotogalerie k článku

Skautská základna Mentaurov leží nedaleko okresního města Litoměřice na jižním úpatí Českého středohoří. Základna leží po pravé straně silnice, směr Litoměřice-Lbín, naproti chatkovému táboru. Jde o poslední objekt v osadě. Nabízí levné ubytování především velkého počtu osob. Dětským organizacím poskytujeme slevy. Cena pro skautské organizace: 60,- /75,- v topném období/+el. energie Cena pro ostatní: 70,- /85,- v topném období/+el. energie Platba v hotovosti na místě. Kompletní lůžkoviny 30 Kč osoba/noc. Nad 35 osob sleva 5 Kč os/noc, minimálně však 55 Kč osoba/noc, sleva je uplatnitelná od dvou nocí výše. V topném období 1.10.-30.4. minimálně 1000 Kč na den. V případě pronájmu základny na 4 dny a více dnů bude zaplacena záloha 10% z předpokládané celkové ceny. Platba bude uhrazena na účet střediska do 21 dnů od podepsání smlouvy nebo potvrzení rezervace popřípadě dohodou. Vratná záloha 500 Kč na úklid areálu a případné porušení plomb hasičských přístrojů.

Možnosti stravování

Vlastní.

Popis okolí

V okolí množství dobře značených turistických značek. Asi 4,5 km nově zrekonstruovaná rozhledna na Varhošti jeden z nejkrásnějších rozhledů ve Střední Evropě, 1,5 km vrch Hradiště s výhledem na Litoměřice. Za dobré viditelnosti z obou rozhled až 70 km. Asi 2 km od základny leží Holý vrch s unikátními porosty konikleců, dále po značce pak Krkavčí skály. Z Hradiště 3,5 km po žluté značce suťová pole a ledové jámy na Plešivci s mohylou litoměřických skautů. Pod ním zřicenina hrádku Kamýk. Další atraktivní cíle jako například skanzen a historická železnice ze Zubrnic do Velkého Března, Žižkův hrad Kalich, zřícenina hradu Litýš a Sedlo, Hrádek u Úštěka, nebo hrad Střekov v okruhu 10ti až 20ti km. Nedaleko ploskovický zámek, ve větší vzdálnosti také Hřídelík a Ronov. Na druhém břehu řeky Labe Lovoš, největrnější místo v ČR Milešovka a největší znělcový masiv ve Střední Evropě Boreč. Z hradů Opárno nad Opárenským údolím, Oltářík, Skalka, Košťálov a Sukoslav. Možnost výpravy k Bobří soutěsce či výletu ke Kamenným sluncím. Mnoho dalších hradů a zámků. Nad Litoměřicemi památný kopec Radobýl.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Litoměřická muzejní noc - Litoměřice

20.05.2022 - 21.05.2022
Litoměřice

V pátek 20. května a v sobotu 21. května se centrum města Litoměřice a jeho okolí promění v pestrý festival výstav,…

Bizarní výstava: Černí Petři ve sbí…

20.05.2022 - 22.05.2022
Michalská 29/7,…

Časově limitovaná výstava, na které se jen jednou a snad již nikdy více představí falza a jiní Černí Petři ze sbírek…

Pouť Českého Anděla 2022 - Ctiněves

21.05.2022 - 21.05.2022
místo pod kostelem

Spolek Cesta Česka srdečně zve na 6. ročník Poutě Českého Anděla s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe.“ Akce je…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete