Statistika našeho portálu

  • 92 468 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 175 Míst a památek

Skautská základna Mentaurov - Litoměřice

Litoměřice

Skautská základna Mentaurov leží nedaleko okresního města Litoměřice na jižním úpatí Českého středohoří. Základna leží po pravé straně silnice, směr Litoměřice-Lbín, naproti chatkovému táboru. Jde o poslední objekt v osadě. Nabízí levné ubytování především velkého počtu osob. Dětským organizacím poskytujeme slevy. Cena pro skautské organizace: 60,- /75,- v topném období/+el. energie Cena pro osta…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mentaurov 225, Litoměřice
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Litoměřice
Obec
Litoměřice

Fotogalerie k článku

Skautská základna Mentaurov leží nedaleko okresního města Litoměřice na jižním úpatí Českého středohoří. Základna leží po pravé straně silnice, směr Litoměřice-Lbín, naproti chatkovému táboru. Jde o poslední objekt v osadě. Nabízí levné ubytování především velkého počtu osob. Dětským organizacím poskytujeme slevy. Cena pro skautské organizace: 60,- /75,- v topném období/+el. energie Cena pro ostatní: 70,- /85,- v topném období/+el. energie Platba v hotovosti na místě. Kompletní lůžkoviny 30 Kč osoba/noc. Nad 35 osob sleva 5 Kč os/noc, minimálně však 55 Kč osoba/noc, sleva je uplatnitelná od dvou nocí výše. V topném období 1.10.-30.4. minimálně 1000 Kč na den. V případě pronájmu základny na 4 dny a více dnů bude zaplacena záloha 10% z předpokládané celkové ceny. Platba bude uhrazena na účet střediska do 21 dnů od podepsání smlouvy nebo potvrzení rezervace popřípadě dohodou. Vratná záloha 500 Kč na úklid areálu a případné porušení plomb hasičských přístrojů.

Možnosti stravování

Vlastní.

Popis okolí

V okolí množství dobře značených turistických značek. Asi 4,5 km nově zrekonstruovaná rozhledna na Varhošti jeden z nejkrásnějších rozhledů ve Střední Evropě, 1,5 km vrch Hradiště s výhledem na Litoměřice. Za dobré viditelnosti z obou rozhled až 70 km. Asi 2 km od základny leží Holý vrch s unikátními porosty konikleců, dále po značce pak Krkavčí skály. Z Hradiště 3,5 km po žluté značce suťová pole a ledové jámy na Plešivci s mohylou litoměřických skautů. Pod ním zřicenina hrádku Kamýk. Další atraktivní cíle jako například skanzen a historická železnice ze Zubrnic do Velkého Března, Žižkův hrad Kalich, zřícenina hradu Litýš a Sedlo, Hrádek u Úštěka, nebo hrad Střekov v okruhu 10ti až 20ti km. Nedaleko ploskovický zámek, ve větší vzdálnosti také Hřídelík a Ronov. Na druhém břehu řeky Labe Lovoš, největrnější místo v ČR Milešovka a největší znělcový masiv ve Střední Evropě Boreč. Z hradů Opárno nad Opárenským údolím, Oltářík, Skalka, Košťálov a Sukoslav. Možnost výpravy k Bobří soutěsce či výletu ke Kamenným sluncím. Mnoho dalších hradů a zámků. Nad Litoměřicemi památný kopec Radobýl.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Ples Jara a přátel vína - Litoměřice

21.03.2020 - 21.03.2020
Kulturní a konferenční…

Spojení dvou oblíbených plesů, Plesu jara a Plesu přátel vína, nabídne návštěvníkům nový zážitek v krásném prostředí,…

Žhavé struny- Jaroslav Svěcený - Li…

27.03.2020 - 29.03.2020
Dům kultury - Velký sál

Česko-slovenský projekt, jehož autorem je Jaroslav Svěcený, představí fůzi etnické a klasické hudby. Cigánski diabli…

Offroadsafari Za vínem Českého stře…

29.03.2020 - 29.03.2020
Třebívlice

Opojná krajina sopek, která dává chuť a vůni místnímu vínu, z úplně jiné perspektivy. Nepoznaná zákoutí a třpytivý…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete