Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Vila Chateau - Běstvina

Běstvina

Ubytování v soukromí v přízemí vily typu vesnického zámečku poskytuje nadstandardní prostor (105 m2). K dispozici vám je samostatný apartmán, který se skládá z prostorné předsíně, velkého obývacího pokoje s jídelnou, dvěma 3lůžkovými ložnicemi. V každé ložnice je manželské lůžko a jednolůžko. Vaše děti mohou využít malé herny. Další součástí apartmánu je plně vybavená kuchyň (kuchyňská linka, jíd…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Běstvina 91, Běstvina
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Chrudim
Obec
Běstvina

Fotogalerie k článku

Ubytování v soukromí v přízemí vily typu vesnického zámečku poskytuje nadstandardní prostor (105 m2). K dispozici vám je samostatný apartmán, který se skládá z prostorné předsíně, velkého obývacího pokoje s jídelnou, dvěma 3lůžkovými ložnicemi. V každé ložnice je manželské lůžko a jednolůžko. Vaše děti mohou využít malé herny. Další součástí apartmánu je plně vybavená kuchyň (kuchyňská linka, jídelní stůl, lednice, elektrický sporák, elektrická trouba, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, varná konvice, nádobí). V apartmánu se dále nachází 2 koupelny, z toho jedna velká s vanou, pračkou se sušičkou a druhá se sprchovým koutem. K dispozici je slunná terasa, velká zahrada s pískovištěm, vlastní parkování na pozemku, gril otevřené ohniště. Pro malé děti je možné poskytnout postýlku. Lůžkoviny a ručníky jsou v ceně ubytování. Ubytování je bez stravy. Možnost připojení k internetu přes USB modem je k dispozici na přání. Zákaz kouření v apartmánu.

Pobyt s domácím zvířetem po domluvě.

Cena: 450 Kč/osoba/2 nebo 3 noci

400 Kč/osoba/4 a více nocí

 

K ceně pobytu je připočítána cena za skutečnou spotřebu plynu (topení, ohřev teplé vody) - 1,5 Kč/kWh

Při příjezdu je vybírána kauce 1000 Kč jako záloha na spotřebu plynu a eventuální škody. Přeplatek je vrácen při odjezdu.

Možnosti stravování

Stravováni vlastní.

Restaurace v obci.

Popis okolí

Tisíciletá obec leží na jižním úpatí Železných hor, asi 30km jižně od Pardubic. Je připomínána již roku 1137 (existence kostela a fary) v letopisu kanovníka vyšehradského, pokračovatele kronikáře Kosmy. Její vznik je úzce spojen se starou Liběckou stezkou a byzantskou kulturou. Již předhistorická existence této zemské stezky navazující na Zlatou stezku je doložena nálezy římských mincí. Území obce se rozkládá na ploše 1407 ha a zahrnuje i tyto místní části: Spačice, Pařížov, Vestec a Rostejn. Přehrada v Pařížově byla postavena po velké povodni v roce 1908 na řece Doubravě. Kulturní památkou je dnes její hráz v gotizujícím slohu, 23m vysoká a 142m dlouhá s kaskádovým přepadem vody. Stavba byla dokončena roku 1913.

V obci Běstvina je pošta, zdravotní středisko, fotbalové hřiště, dva obchody, dva hostince, kadeřnictví, kostel.

Tipy na výlet po okolí

V okolí se nachází značené turistické a cykloturistické stezky.

V okruhu 30-ti km další přírodní a kulturní zajímavosti jako jsou např. zámek Žleby, zřícenina hradu Lichnice a Oheb, Soubor lidových staveb Vysočina - Veselý kopec, Betlém v Hlinsku, Svobodné Hamry, Možděnice, Areál židovské synagogy a židovský hřbitov Heřmanův Městec, Muzeum Berlova vápenka - Expozice vápenictví, Lovětínská rokle, Hedvičino údolí, Kaňkovy hory, Pařížovská přehrada, Zámek a hippologické muzeum ve Slatiňanech, Národní hřebčín Kladruby nad Labem.

Možnosti koupání: přehrada Seč, koupaliště Třemošnice, Aquacentrum Pardubice. Sportovní vyžití pro celou rodinu v Lanovém parku Podhůra. Možnost rybolovu a houbaření. V zimě možnost využít sjezdové a běžecké tratě (Hluboká, Svatá Anna, Trhová Kamenice). Při nepřízni počasí bowling, solná jeskyně v Třemošnici. 

 

 

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Hypnotizér v Heřmanově Městci | dub…

17.04.2024 - 17.04.2024
nám. Míru 177, 538 03…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete