Statistika našeho portálu

  • 100 165 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Kam na půlnoční 2016

Již za pár desítek hodin nastane pro všechny z nás ten sváteční čas vánoční, který je symbolickým připomenutím vzájemné blízkosti, rodinných vazeb i společenské pospolitosti. Ať již patříte do tábora věřících či jste alespoň přitahováni působivým religiózním nádechem nadcházejícím svátků, přijměte naše pozvání na přehlídku slavnostních pražských mší spojených s vyvrcholením adventu. Za celý kolektiv Atlasu Česka Vám pak co nejsrdečněji přejeme požehnané Vánoce a těšíme se na spoustu společných zážitků i v nadcházejícím roce.

Již za pár desítek hodin nastane pro všechny z nás ten sváteční čas vánoční, který je symbolickým připomenutím vzájemné blízkosti, rodinných vazeb i společenské pospolitosti. Ať již patříte do tábora věřících či jste alespoň přitahováni působivým religiózním nádechem nadcházejícím svátků, přijměte naše pozvání na přehlídku slavnostních pražských mší spojených s vyvrcholením adventu. Za celý kolektiv Atlasu Česka Vám pak co nejsrdečněji přejeme požehnané Vánoce a těšíme se na spoustu společných zážitků i v nadcházejícím roce.

 

Výjimečnost ranních rorátů

Málokterá sakrální slavnost má tak poetický a nadčasový podtext jako ranní mariánské mše zvané lidově roráty. V "katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě" si je můžete vychutnat až do 23. prosince, a to každý den, od 6:30. Ve středu jim předsedá kardinál Dominik Duka, v pátek pak Mons. Václav Malý. Rorátní mši pak můžete navštívit i na Štědrý den, kdy se od 7:00 hodin koná ve "farním kostele Matky Boží před Týnem na Starém Městě". Výjimečné staročeské roráty zvou k návštěvě "filiálního kostela sv. Rocha, Šebestiána a Rosálie" na Žižkově, kde se rozezní ve středu 21.12. od 6 hodin ráno. Ve "filiálním kostele sv. Pankráce v Nuslích" se rorátní mše uskuteční ve středu 21. 12. od 6:30 a na Štědrý den od 7:00. Unikátním zážitkem jistě bude i rorátní mše ve "farním kostele sv. Václava na Smíchově", konaná na Štědrý den od 7:30. Ve čtvrtek 22. 12. se pak v 6:30 otevřou dveře "farního kostela sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně". V ten samý den v čase 7:15 se koná i rorátní mše ve "farním kostele sv. Jakuba Staršího ve Stodůlkách".


Odpolední mše pro rodiny s dětmi

I sváteční odpoledne si na několika místech můžete zpříjemnit návštěvou mše určené primárně pro rodiny s menšími dětmi. Od 16 hodin se rozezní slavnostní melodie v "klášterním kostele Panny Marie Královny andělů na Loretánském náměstí". V ten samý čas přivítá všechny návštěvníky i "farní kostel Panny Marie Sněžné na Novém Městě". Ve "farním kostele sv. Štěpána ve Štěpánské ulici" se pak věřící i další návštěvníci začnou scházet před 17. hodinou. Pro rodiny s dětmi je pak určena i mše ve "filiálním kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí", započínající v 16 hodin. Od 15 hodin můžete zavítat do "farního kostela sv. Prokopa v Braníku".


Na Půlnoční před půlnocí

Na mnoha místech se z rozličných důvodů letošní Půlnoční mše koná již o nějakou tu chvíli či hodinu dříve. Jednotlivé farnosti tak vycházejí vstříc především rodinám s menšími dětmi či časově indisponovaným návštěvníkům. Na Křížovnickém náměstí se věřící i další hosté budou scházet na Půlnoční mši od 22 hodin ve "farním kostele sv. Františka z Assisi". Specifickou atmosféru spojenou se zpěvem koled zažijí všichni návštěvníci mše svaté ve "filiálním kostele sv. Anny na Žižkově", která začíná ve 22 hodin. Podobný program ve stejný čas pak láká i obyvatele malebného Podolí k návštěvě "farního kostela sv. Michaela Archanděla v ulici Pod Vyšehradem". Od 21 hodin zveme na mši do "klášterní kaple Panny Marie Andělské na Břevnově".

Klasická Půlnoční

Přesně o půlnoci se pak rozezní honosné tóny sváteční mše v několika desítkách pražských kostelů, které budou i letos zvěstovat narození křesťanského vykupitele. Ve "farním kostele sv. Tomáše v Josefské ulici" zaujme i letos možnost účasti na půlnoční mši s anglickým překladem a předkrmem v podobě zpívání koled. Nezapomenutelnou atmosféru podpořenou i Rybovou mší zažijete při návštěvě "farního kostela sv. Vojtěcha ve Pštrossově ulici". Výjimečnou událostí bude Půlnoční mše s gregoriánským chorálem ve "filiálním kostelem sv. Havla v Havelské ulici". Srdečně zveme i do "farního kostela sv. Ludmily na Náměstí Míru", kde zazní i oblíbené koledy. Mše svatá láká i do "kapitulní baziliky sv. Petra a Pavla na Vyšehradě" či do "farního kostela Nejsvětějšího srdce Páně na Vinohradech". Obyvatelé desátého pražského obvodu pak bezesporu ocení Půlnoční s koledami ve "farním kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie". Souhrnný seznam všech svátečních mší na území našeho hlavního města pak naleznete v následujícím odkazuZajímavé akce v okolí

Výstava železničních modelů a model…

26.05.2023 - 28.05.2023
Klubovna SŽM Pečky

Stovky modelů mašinek v provozu na jednom místě v České republice. Setkání přátel modelové železnice a celodenní výlet…

Eats and Beats festival 2023 - Praha

26.05.2023 - 28.05.2023
Metropole Zličín

Jste fanoušky kvalitního jídla a dobré hudby? Pak o víkendu od 26. do 28. května vyrazte na unikátní Eats and Beats…

Příměstský cyklo víkend BAMBINI 202…

27.05.2023 - 28.05.2023
Areál Cukrkandl -…

Víkendový kemp BAMBINI v Praze je určen pro děti od tří do pěti let. Je variantou našich víkendových příměstských…

Pohádkový park na Sychrově 2023

27.05.2023 - 28.05.2023
Zámek Sychrov

V tyto dny se zámecký park promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů. Za odměnu pak čeká…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. květen

Dnes má svátek Vilém

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete