Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kulturní tipy v Praze na první únorový týden

Všechny naše čtenáře zveme na procházku po kulturním a společenském dění v našem hlavním městě během nadcházejícího týdne.

Fotogalerie k článku

Pražský hrad pořádá velké množství pozoruhodných kulturních akcí, které přitahují pozornost milovníků starobylého i moderního umění. Zvláště pro ty druhé stojí za pozornost aktuální výstava "Obrazy Kamila Lhotáka", který patří mezi oblíbené umělce našeho současného pana prezidenta. Pozvánkou na výjimečný gastronomický zážitek pak budiž představení šéfkuchaře Jana Punčocháře v "Restauraci Grandu Cru", která patří mezi nejvyhlášenější podniky současnosti. Opravdové labužníky pak zveme i na "Nový lunární rok v restauraci SIA", který láká na vietnamské speciality.

 

Pondělní ranní hodiny pak jistě nenechají chladnými milovníky americké kopané, kteří si v Hard Rock kafé mohou užít "Finále Superbowlu". Šikovné a tvůrčí čtenáře pak zveme na "Drátkování v keramické dílně", probíhající pod pečlivým dozorem zkušené Magdaleny Votrubové. Dobrodružství kombinované s příležitostí rozšířit své vědomosti přináší nová "Výstava Indiáni v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur". Hledáte-li příležitost k dobré zábavě a uvolňující kulturní relaxaci, zveme Vás na "Natáčení pořadu Všechnopárty v divadle Semafor". Kdo se cítí poslední dobou ve stresu z domácích či pracovních povinností, jistě rád přivítá "Relaxační workshop v Moteel Studiu". Výjimečným kulturním počinem letošní zimy je pak "Inscenace romáku Rok na vsi v Divadle Pod Palmovkou", která navazuje na fenomenální představení hrané v Národním divadle.

Noc reklamožroutů

Dozvědět se něco o poutavé historii i podnětné současnosti "Malebného Nového světa" můžete při nové procházce pořádané organizací Praha neznámá. Velkou popularitu si pak za dobu svého konání vysloužila "Noc reklamožroutů", kterou i letos můžete navštívit v kině Lucerna. Ojedinělou expozici s tématem "Salvador Dalí" se může pyšnit GOAP Gallery, zaměřující se na doposud neakcentované stránky života i tvorby předních světových umělců. Hudební fanoušky pak srdečně zveme na"koncert Emmy Smetany v Café V lese", který se koná o druhém únorovém víkendu.

Hračky našeho mládí

V obchodním centru Černý Most se od začátku února mohou děti s odpovídajícími studijními výsledky vychutnat "Zábavný program Cesta kolem světa za vysvědčení", která zájemce zavede za vzdálenými Eskymáky či do tajuplného vesmíru. V rámci "Únorového programu v ZOO Praha" si můžete o nadcházejícím týdnu užít Happy Mondays, večerní prohlídky s průvodcem či netradiční krmení velbloudů. Kdo z dospěláků by se nechtěl alespoň na chvíli vydat do svého mládí, které je spojeno s dospíváním v normalizačním Československu. O smysluplnosti tohoto výletu se můžete přesvědčit na "Výstavě retro hraček", která mapuje výrobu hraček v několika zemích od roku 1960 do 1989.

Kurzy střelby a přehlídka nej sportovních foto roku 

Teploty posledních týdnů se stále častěji propadají pod bod mrazu, což je nejlepší příležitostí k "Bruslení na kluzišti u Arkád Pankrác". Několik posledních dnů zbývá všem zájemcům k návštěvě "Výstava Sportovní fotografie roku 2018", která potěší velkoformátovou připomínkou zářivých úspěchů našich sportovců z loňského roku. Počátek roku má mnoho z nás spojeno s pokusy o očišťovací a ozdravovací proces, během nějž můžete harmonizovat své čakry a zlepšit fungování vašich orgánů. Stane se tak při účasti na "Sedmidílném kurzu -Naučte se léčit své čakry". Ideálním tipem pro bezradné rodiče či prarodiče hledající program na víkendové odpoledne pro své děti i vnoučata přináší "Únorový program Planetária Praha". Jednou z nejvyhledávanějších výstav za poslední roky se pro Národní muzeum stala "Expozice Keltové", která v obsáhlé sbírce mapuje život a dějiny jednoho z nejvýraznějších kmenů obývajících naše území. Chcete-li udělat radost své partnerce, přihlaste se do "Lekce tanců s Národopisným muzeem", které všem účastníkům představí to nejlepší s tradičních i méně známých českých a moravských tanců. O víkendový program se všem milovníkům adrenalinu postará "Střelnice s Ranger Prague", kde se konají naučné akce v oblasti střelby pro starší děti i dospělé, přinášející mnoho zajímavostí o historii zbraní. Všichni naši čtenáři pak mají jednu z posledních možností k návštěvě Pragovka Gallery, kde se koná "Výstava Postbarokní folklór aneb Jak zmarnivět funkcionalismus".

Zajímavé akce v okolí

Rozsvícení malenovického stromečku …

02.12.2023 - 02.12.2023
Hrad Malenovice

Občanské sdružení Malenovice a Komise místní části Malenovice vás srdečně zvou na rozsvícení malenovického stromečku na…

Zimní Masters of Rock 2023 - Zlín

02.12.2023 - 02.12.2023
Sportovní hala Datart

Po roce je tu opět chladnější varianta festivalu MASTERS OF ROCK, letos tedy 18. ročník ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK!

V sobotu 2. prosince bude na Letné …

02.12.2023 - 02.12.2023
Zlín

V sobotu 2. prosince bude na Letné chodit Mikuláš!

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete