Statistika našeho portálu

  • 102 530 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Mikulášské akce 2016

Redakce Atlasu Česka přichystala všem svým věrným čtenářům přehlídku těch nejzajímavějších společenských akcí, spojených s letošním blížícím se svátkem svatého Mikuláše. Vyrazit tak můžete se svými více či méně zlobivými ratolestmi na působivou procházku, útující v podobě sv. Mikuláše celoroční počínání každého z nich. Pro Vás dospělé pak jistě přineseme i notnou dávku inspirace a tipů pro zábavně strávený večer či ještě lépe celý den. To vše za přítomnosti důstojných světců s nůšemi plnými dárků, vřeštících čertů chrastících zlověstnými řetězy a nebesky rozvážných andělů šířících harmonii a klid.

Redakce Atlasu Česka přichystala všem svým věrným čtenářům přehlídku těch nejzajímavějších společenských akcí, spojených s letošním blížícím se svátkem svatého Mikuláše. Vyrazit tak můžete se svými více či méně zlobivými ratolestmi na působivou procházku, útující v podobě sv. Mikuláše celoroční počínání každého z nich. Pro Vás dospělé pak jistě přineseme i notnou dávku inspirace a tipů pro zábavně strávený večer či ještě lépe celý den. To vše za přítomnosti důstojných světců s nůšemi plnými dárků, vřeštících čertů chrastících zlověstnými řetězy a nebesky rozvážných andělů šířících harmonii a klid.

Praha

Jedna z prvních Svatomikulášských oslav se uskuteční v sokolovně pražské Libuše, kde na Vás čeká "Mikulášský večer" s rukodělnými předvánočními workshopy, zvyky a obyčeji. Neobyčejně lákavý program bude mít i "Mikulášská nadílka pro děti v Lidovém domě Kbely", kde se můžete těšit i na divadelní pohádku. V sobotu 3. prosince si pak můžete přisednout i do posádky "Mikulášské tramvaje", kde Vám společnost udělají čertíci či andělé. Spojení nákupu se zábavou nabízí "Mikuláš v Europarku", kde se můžete těšit na multimediální kamion s obrazovkou v ladovském duchu tradičních českých Vánoc. Den plný moderních novinek nabízí "Čertobraní 2016", kde na Vás čekají soutěže, hry či skvostná videomappingová projekce. Všechny prohřešky malých i velkých návštěvníků sečtou spravedliví čerti spolu se spravedlivým Mikulášem v "Mikulášské v ZOO Praha". Zřejmě nejnavštěvovanější akcí pak bude "Krampusácká nadílka na Staroměstském náměstí", konající se 5. prosince a lákající i na samotného pekelného Lucifera.


Středočeský kraj

První pozvánka na mikulášské akce ve Středočském kraji nemůže letos směřovat jinam, než na "Krampus show v Příbrami", kde se koná celosvětově populární dábelský průvod démonických bytostí ověšených kravskými zvonci za zvuku řinčení řetězů a chrlení bengálských ohňů. Přívětivější atmosféru jistě bude mít tradiční "Mikuláš v Rakovníku", obdarovávající hodné a učenlivé děti. S počátkem adventu je pak spojen i "Čertovský cimbál Dušana Kotlára v Hovorčovicích". V sobotu 3. prosince zveme na zámek Mníšek pod Brdy, kam se přijede podívat sám Lucifer se svou čertí družinou. Pro celou rodinu je pak určen program "Mikulášského odpoledne na náměstí v Mladé Boleslavi. Za pozvání jistě stojí i "Mikulášská show na náměstí v Berouně" či "Mikuláš na náměstí v Kolíně".


Jihočeský kraj

Návštěvu sv. Mikuláše očekávají netrpělivě malí i velcí školáci v každém jihočeském městečku, malebný Tábor nevyjímaje. Proto Vás jistě potěší pozvánka na "Mikulášský program v ZOO", kde sv. Mikuláš rozdá dárky všem hodným a poslušným dětem. V rámci "Čertovského reje ve Volarech", pak účastníci zažijí diskotéku, soutěže a spoustu zábavy. Svatý Mikuláš sečte hříchy i dobré skutky všem návštěvníkům "Mikulášského veselení ve Veselí nad Lužnicí", kde se můžete těšit na spoustu překvapení, her i zábavy. Nezaměnitelnou poetiku bude mít i letos "Mikulášská nadílka v Českém Krumlově", zvoucí na čertovské hry s andělskou asistencí a příchodem sv. Mikuláše. Setkání zlobivých dětí s rozverným čertíkem stejně jako hodných dětí s rozdávajícím Mikulášem nabídne "Mikuláš v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích". Ujít byste si neměli nechat ani "Velkou mikulášskou nadílku v Písku", která je zábavnou show pro celou rodinu na motivy tradičního příchodu čertů. Samozřejmostí je pak pozvánka na populárního "Mikuláše na Žižkově náměstí v Táboře".


Plzeňský kraj

Všechny naše čtenáře z Plzeňského kraje srdečně zveme na "Mikulášské plavání v Tachově", které nabízí sváteční hrátky ve vodě i pod vodou, volné koupání či Mikulášskou nadílku. V rámci "Mikuláše v ZOO Plzeň" pak potěší možnost setkat se a nakrmit si své oblíbené zvířátko. Lákadlem pro návštěvníky jistě bude i "Mikulášská nadílka s pohádkami v Třemošné", určená pro malé i velké návštěvníky zdejšího DDM. V rámci vánočních trhů a nákupů s rádiem Kiss Proton se odehraje oblíbený "Mikuláš na náměstí v Plzni". V pondělí 5. prosince nezapomeňte navštívit "Veselé čertování v Tachově".Karlovarský kraj

Atlas Česka zve všechny své čtenáře na akce spojené se svátkem svatého Mikuláše, které se každým dnem blíží. Pobavit se s hodným Mikulášem, krásným andělem a ďábelským čertem můžete při "Mikuláši v Chebu", konaném již potřetí. Řádnou porci zábavy pro malé i velké zažijí všichni účastníci při "Mikulášské nadílce u fontány v Karlových Varech". Specifickou a poetickou atmosféru bude mít "Mikulášská nadílka na hradě v Chebu", kam i letos zavítá štědrý Mikuláš, hodný anděl či rozverný čertík. Na náměstí v Chebu si užijete i "Mikulášskou show" spojenou se soutěží na ledě či koncertem Heidi Janků.

 

Ústecký kraj

Také v Ústeckém kraji se o nadcházejícím víkendu odehraje několik poutavých akcí spojených se svátkem sv. Mikuláše. Jednou z nejlákavějších bude "MIkuláše v Teplicích", sázející na dětské divadelní představení a diskotéku. V rámci "Mikulášské besídky v Bílině" pak zaujme předávání dárků hodným dětem z Klokánku. V netradičním prostředí vodního světa se pak odehraje další ročník populární "Mikulášské show v aquaparku". Bohatou mikulášskou nabídku můžete očekávat v rámci "Mikuláše v oblastním muzeu v Mostě" či "Mikulášské nadílky v centru Pivovar Děčín". Soutěž o nejhezčího čerta a Mikuláše či bohatou ohňovou show představí všem zájemcům letošní ročník "Mikuláše na náměstí v Lounech". Poslední pozvánka pak samozřejmě směřuje k "Mikuláši v ZOOparku Chomutov", který se koná již poněkolikáté.

 

Liberecký kraj

V hornatém severočeském kraji si kromě tajuplného Krakonoše jistě vychutnají i příjezd jiného vousatého a tajemného muže, kterým je na začátku prosince sv. Mikuláš. Setkat se s ním můžete v rámci "Mikulášského pohlazení v Eurocentrum Jablonec nad Nisou", lákajícím i na kouzelníka či zábavné hry. Ty nejmenší diváky pak zveme na "Mikulášské představení 2016 v KD Crystal v České Lípě", přinášející letos pohádkový příběh pro děti s mikulášskou nadílkou. Hojně navštěvovanou akcí bude dozajista "Mikuláš na náměstí v Liberci", který letos připadá na pondělí 5. prosince. Tradiční a oblíbenou večerní akcí bude i "Mikulášská prohlídka ZOO v Liberci", díky které můžete nakrmit své oblíbené zvířátko. Adventním setkáním se sv. Mikulášem a jeho pomocníky bude "Mikulášská ve vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě".

 

Královehradecký kraj

Se stoprocentní jistotou se letos setkáte s Mikulášem a jeho bájnou kompaií při návštěvě "Mikulášovin v Trutnově", které se těší i letos na malé i velké návštěvníky a lákají i na Týnu ze Zdeňkem známé z pořad "Hýbánky". Bohatý zábavný program pro malé i velké návštěvníky přináší "Čertovský rej na náměstí v Jičíně", který zaujme autorským čtením, rozdáváním dárečků či čertovskou tancovačkou. Pravou "Mikulášskou nadílku" si pro všechny účastníky připravil Dům dětí a mládeže v Hořicích, představující se o následujícím pondělí na náměstí Jiřího z Poděbrad. Zábavné "Čertovské rejdění v Hradci Králové" pak láká na čertovskou zumbu, pekelné soutěže o dobroty či vyhlášení soutěže o nejlepšího čertíka.

 

Pardubický kraj

Přijďte se svými dětmi na slavnostní "Mikulášskou jízdu aneb plnou parou přijíždí Mikuláš", konající se v Letohradě. Těšit se můžete na Mikuláše i jeho pomocníky, parní lokomotivu a nádhernou krajinu podhůří Orlických hor. Ujít si nenechte ani "Mikulášskou nadílku v Žamberku", představující zábavné odpoledne plné andělských a čertovských úkolů v tajemných zákoutích Divišova divadla. Spoustu radosti i uměřeného strašení zažijete při návštěvě "Mikuláše v České Třebové", pořádaného Domem dětí a mládeže Kamarád. Zábavné odpoledne pro děti i jejich nakupující rodiče zažijí všichni účastníci "Mikuláše v Atriu v Pardubicích", kde se můžete těšit na tvůrčí dílničky, Mikulášsko show a mnoho kreativních soutěží.

 

Kraj Vysočina

Pojďte se spolu s námi vydat za zajímavými adventními akcemi, které se letos odehrají na malebné Vysočině. V rámci "Mikulášského pekla v podzemí Jihlavy" se můžete těšit na prohlídky zdejšího tajuplného podzemí. Jako každý rok se můžete těšit i na "Mikulášskou besídku v Polné", odehrávající se v tělocvičně DDM. V rámci "Mikuláše v Třebíči" se můžete těšit na nejvítanějšího svatého i jeho pohádkový doprovod. Zábavu pro celou rodinu pak slibuje i "Mikuláš ve Žďáru nad Sázavou". Všichni obyvatelé Havlíčkova Brodu by si pak neměli nechat ujít "Slet čertů, Mikulášů a andělů", který již tradičně okoření i hudební koncert a bohatý doprovodný program.


Jihomoravský kraj

Počínající advent se i na jižní Moravě neodmyslitelně spjat s příchode slovutného Mikuláše a jeho pohádkového doprovodu. Jeho příjezd můžete zažít například při "Mikuláši ve Strážnici", připadajícím na neděli 4. prosince. Dům dětí a mládež ve Vracově pořádá v ten samý den "Mikulášskou besídku", určenou pro malé i velké návštěvníky. Podobně romantickou atmosféru zažijete i při "Mikuláši v Hustopečích", kam o den později přijede Mikuláš i se svým čertovským doprovodem. Dobré i ty špatné skutky posoudí nebeská družina při "Mikulášovinách na radnici v Brně", kde se odehraje tradičně bohatý kulturní program pro děti i jejich dospělé rodiče. Řádnou zábavu s kouzelníkem Mišugem si přijďte užít na speciální "Mikulášský karneval na náměstí Svobody v Brně", kde si kromě tance budete moci i od srdce zazpívat. V pondělí 5. prosince pak zveme i na "Čertoviny ve Vyškově", poutající především bohatou nadílkou, ohňostrojem a čertovskými soutěžemi. O druhé adventní neděli pak potěší i populární "Mikuláš na Lesné v Brně", který bude plný her, zábavy a kreativního tvoření.


Olomoucký kraj

I na Moravu přijíždějí o letošním adventu sv. Mikuláš a jeho pomocníci odměnit ty hodné a poškádlit ty zlobivější. Zajímavou akcí pro každého bude "Čertovské vánoční odpoledne na náměstí v Prostějově", nabízející opravdovou předvánoční show. Na všechny návštěvníky se těší i v Domě dětí a mládeže ve Šternberku, kde je na první prosincovou sobotu připravena "Mikulášská nadílka". Obdobně příjemnou atmosféru zažijí účastníci "Mikulášské dílny v obchodním centru Haná v Olomouci", která otevře své brány o nadcházející sobotě. Spoustu zábavy i sladkých dobrot nabízí i "Mikulášský mejdan v domě kultury v Šumperku". Celé odpoledne pak budou přicházet návštěvníci na "Mikulášskou nadílku na náměstí v Olomouci", kde se představí například i hudební skupina Laura a její tygři. I letos pak můžete navštívit "Mikulášskou show na náměstí v Přerově", která bude plná strašidelných i pohádkových postav.

Zlínský kraj

Slavnostní akcí zahajující symbolicky období adventu ve Vsetíně bude zdejší "Mikulášský den", který bude letos spojen s řemeslným jarmarkem a rozsvícením vánočního stromu. Na bohatou mikulášskou nadílku a hravé mikulášské tvoření se můžete těšit při "Mikuláši v muzeu zámku Kinských ve Valašském Meziříčí". Bohatý doprovodný program pak zažijí účastníci "Mikulášského reje v Uherském Hradišti", který odstartuje množství soutěží, zpívání a společného koledování. Zvláště příznivci Kouzelné školky jistě ocení "MIchalovu mikulášskou brnkačku v Kroměříží", bavící děti i jejich rodiče. Zkrátka však nepřijdou ani obyvatelé nedalekého Zlína, pro které je "Michalova mikulášská brnkačka ve Zlíně" přichystána o den později.

Moravskoslezský kraj

Také z oblasti severní Moravy přinášíme pořádnou porci atraktivních mikulášských akcí, spojených se začátkem nadcházejícího adventu. Netradiční rockovou příchuť bude mít "Rockový Mikuláš na zimním stadionu v Ostravě", který láká na kapely Škwor a Ine Kafe. Tradičnější průběh pak bude mít "Mikuláš v Ostravě Vítkovicích", spojený jako obvykle s rozsvěcením vánočního stromu. Malé i velké návštěvníky lákají "Mikulášské vyhlídkové jízdy v Ostravě", které vedou po malebné Hrabůvce. Podobně autentickou poetiku nabídne i "Mikulášská jízda historickým motoráčkem po Ostravě", která cestujícím nabídne nevšední pohled na Ostravská industriální panoramata. Za upozornění na našem webu jistě stojí i "Celoměstský Mikuláš v Jablůnkově" či očekávaný "Mikuláš na ledě v Karviné". Závěrečná pozvánka pak míří za "Mikulášem na věži v Ostravě", kde si jako bonus můžete vyslechnout i výklad erudovaného průvodce o historii Ostravy.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

30.06.2024 - 30.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 30. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Buskers fest 2024 - České Budějovice

17.06.2024 - 21.06.2024
centrum města

Čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu pouličního umění se opět vrací do českobudějovických ulic. Od pondělí do pátku…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Mor…

19.06.2024 - 19.06.2024
Náměstí 9. května

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Moravském Berouně.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 19. červen

Dnes má svátek Leoš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete