Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 15-16. ledna

Máme tady polovinu ledna a s ním i obvyklý výběr zajímavých akcí a tipů z celé České republiky. Jako vždy vám nabídneme různé druhy aktivit, které potěší jednotlivce i rodiny. A jestli i vy máte zajímavý tip na akci, která se koná ve vašem okolí, můžete nám ho napsat. :-)

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

V Praze si nenechte ujít příležitost pročistit šatník, zbavit se nechtěných dárků a vymanit se z vleku rychlé módy. V sobotu i v neděli se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést i další věci jako obvykle.

Máte rádi outdoorové poznávací hry? Děti mohou  v sobotu poznat starou Prahu zajímavou formou a přitom si užít spoustu zábavy. Zábavná akce pro rodiče a školní děti se bude konat v okolí Kampy. První část je společná  a probíhá na Karlově mostě, druhou část plní samy děti s mapičkami na Kampě. Rezervace je nutná předem.

 

Středočeský kraj

Ve středočeské Kutné Hoře vás nalákáme na trochu kultury.  O víkendu máte také poslední šanci shlédnout úspěšnou výstavu Samota uprostřed davu: Charles Baudelaire a české umění, věnovaná dvoustému výročí narození básníka Charlese Baudelaira. V sobotu 15. ledna si můžete projít expozici i se zasvěceným výkladem kurátorky Kristýny Jirátové.

 

Kraj vysočina

Milovníci zimních sportů, obzvláště běženek, zpozorněte!  Ve stopě zlaté lyže je závod navazující na tradici klasických lyžařských maratonů v Novém Městě na Moravě. Pro letošní rok je pro vás připraven závod klasickou technikou na 6 km nebo 10 km po Vysočina Areně, volnou technikou pak na 10km nebo 15km. Zároveň jsou přichystány i dětské závody na kterých děti do 15 let startují zdarma. Akce se koná v sobotu, sledovat ji můžete i v přímém přenosu.

 

Královehradecký kraj

Poslední lanovka, prázdná sjezdovka a pořádná rychlost. To je Red Bull Homerun. Ať už jste profesionál, fanda nebo nadšenec do zimních sportů, připravte si lyže a snowboardy. V sobotu 15. prosince se můžete vrhnout střemhlav z Javoru a sjet po vyznačené trati do cíle. Nejrychlejší vyhrává. 

Objevte nová zákoutí Vrchlabí při dobrodružné pátrací hře pro dvoučlenné týmy dětí nebo rodinné týmy. Poznáte nová místa, kolem kterých ostatní procházejí bez povšimnutí a při tom si vyřešíte pár zapeklitých úkolů. Dopolední hra Napříč Vrchlabím se koná v sobotu od 9 hodin pod správou Krkonošského národního parku.

 

Jihočeský kraj

Všichni milovníci dobrého vína jsou v sobotu srdečně zváni do Modrých sklepů Nového Šaldorfa! Na třetí lednovou sobotu pro vás vinaři Modrých sklepů otevírají vinné sklepy k ochutnávce vín! Až budete mít náležitě degustováno, můžete se zúčastnit i recesistické soutěže tříčlenných družstev v kopání písku v podzemních chodbách.

 

Liberecký kraj

Znáte Arcanu? Jedná se o interaktivní dobrodružnou hru, která v sobě skrývá možnosti online her, tajných skrýší a reálných šifer. Krom toho, že hra vyzkouší váš důvtip a postřeh, zároveň vás i vaši rodinu či přátele velmi dobře zabaví. Vaším věrným průvodcem bude herní aplikace v tabletu nebo telefonu, která vám bude zadávat úkoly, radit jak překonat překážky a v případě nouze vám napoví. Přijďte si o víkendu 15. - 16. ledna zahrát hru Arcana na Zámek Svijany.

 

Plzeňský kraj

Na Farmpark u Toma se u nás pravidelně objevují tipy a ani tento víkend nebude výjimkou. V Ledcích na Plzeňsku si můžete užít příjemnou akci a ještě se u toho pěkně nadlábnout. Celý víkend bude ve Farmaparku u Toma probíhat zimní grilování! Přijďte se pomazlit se zvířátky, užít si den a dát si výborné jídlo.

 

Moravskoslezský kraj

Ani v polovině ledna se nechcete vzdát své vánoční nálady? Zámek ve Štáblovicích na Opavsku stále zůstává ve vánočním hávu a pro velký úspěch prodlužuje své komentované prohlídky, které se budou konat v sobotu i v neděli. Prohlídkový okruh je zahajován v erbovním sále zámku, který se proměnil v betlém v životní velikosti. Před narozeným Ježíškem se klaní nejen Tři králové, ale i další postavy, které do Betléma přicestovaly třeba na slonovi nebo velbloudovi.

 

Olomoucký Kraj

Český Honza se vydává do světa s písní na rtech. Jde na zkušenou, poznat jiné kraje, jiné mravy – a hlavně si přinést zpátky domů spoustu zážitků a zkušeností. Na své cestě zažije různá dobrodružství, pomůže lidem v nesnázích a pozná nové kamarády. Kamarády bude potřebovat, aby mu pomohli najít cestu domů. Honza vás provede hudební pohádkovou krajinou. Dojde i na buchty, draky, princezny, loupežníky a spoustu známých písniček. Vy můžete být u toho a společně s Honzou si hezky zazpívat. Nedělní matiné pro rodiče s dětmi se koná v neděli v olomoucké Redutě. 

 

Jihomoravský Kraj

České Budějovice v neděli čeká jedna z nejzajímavějších akcí roku - Šípková Růženka v rámci St. Petersburg Festival Ballet. Ve vší parádě se na parketách budějovického sálu DK Metropol ukáže ruská škola klasického baletu. Čeká vás kombinace dechberoucí elegance, svěžího dechu XXI. století, ideální techniky provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s opravdovou bohatou nádherou kostýmů a dekorací.

 

Ústecký Kraj

Ústecko toho má hodně co nabídnout. Je to krajina, kde se potkává panenská příroda s těžkým průmyslem v kontrastech, které vám seberou dech. V neděli se můžete vydat na offroad túru Krušnohořím za netušenými kontrastyUvidíte magická magická místa, o kterých jste neměli tušení nebo jste je možná míjeli bez povšimnutí, například unikátní Flájskou přehradu a plavební kanál ze 17. století, který sloužil pro přepravu dřeva, jeden z nejzajímavějších komplexů Krušnohoří bývalé vycezovací huti na německé straně hor, nedávno zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a spoustu dalšího. 

Zajímavé akce v okolí

Řecko, Kréta a Santorini

11.12.2023 - 11.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Přednáška: Expediční jachting: Tomá…

11.12.2023 - 11.12.2023
Městská knihovna…

Pojďte se s námi znovu vydat na vrchol sopky, podívat se na delfíny či na velrybu.

Svatomartinské hody 2023 - Klimkovi…

12.12.2023 - 12.12.2023
Klimkovice

Tradiční oslava nových a svatomartinských vín se před klimkovickým zámkem koná již po třinácté. Návštěvníci ochutnají…

Paolo Genovese: NAPROSTÍ CIZINCI 20…

12.12.2023 - 12.12.2023
Divadlo Pasáž,…

III. představení skupiny A

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete