Statistika našeho portálu

  • 102 701 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 15. – 16. října

Fotogalerie k článku

 

Praha

Pokud jste z Prahy, tak jistě nepromeškejte jedinečnou podívanou desátého ročníku Signal Festivalu s názvem Signál X. Návštěvníky čeká velká galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Samozřejmě nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce. Přijďte se podívat na rozzářenou Prahu!

Centrum Černý Most si pro své zákazníky připravilo tradiční akci se slevovou knížkou v období od 13. do 16. října. Kromě výhodných nákupů na vás ale také čeká zábavný víkendový program na centrálním náměstí plný workshopů, fashion stánků, soutěží o dárky, a hlavně VIP hostů. Dorazí Dva tátové se svou knihou a dámy z 3v1 se svým ikonickým merchem.

 

Středočeský kraj

Máte rádi kouzla a magii? Potom se musíte v sobotu zastavit v Líbeznici a podívat se na show Magická esa. Velké "copperfieldovské" iluze v podání mistra světa ze Světového poháru bavičů iluzionisty Pavla Kožíška. Těšit se můžete na čtyřmetrovou skluzavku času, která promění postavu dospělého člověka v malé dítě, záhadné čtení myšlenek divákům v publiku, nebezpečné prostoupení obřím ventilátorem, originální levitaci divačky z publika, vystřelení kouzelnice z děla a na řadu dalších velkolepých iluzí plných perfektní zábavy!

V sobotu 15. října se v Zámeckém parku ve Vlašimi uskuteční 1. ročník food festivalu s názvem "Street food piknik Vlašim". Těšte se nejen na skvělé jídlo, nápoje a gastro speciality, ale také na doprovodný program v podobě degustace prémiových rumů, vystoupení kapely Siluety nebo cooking show Jirky Halamky, vítěze soutěže MasterChef Česko 2016. Vstupné je zdarma.

 

Vysočina

V kraji Vysočina jsou všichni jezdci a příznivci zváni na první ročník Hobby horsingu na Panském dvoře v Telči. Můžete se přijít podívat, nebo si dokonce zasoutěžit. Na Panském dvoře bude též probíhat Týden ukrajinských jídel, kde budete moct ochutnat nespočet ukrajinských specialit.

 

Jihočeský kraj

Pro kultovní zážitek vyrazte do Písku na pátý ročník hraných, dokumentárních a animovaných filmů – Filmový Písek, jehož součástí bude i prezentace studentských filmů. Festival hraných, dokumentárních a studentských filmů nabídne divákům zajímavý program a setkání filmových a hudebních osobností (Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Jan Budař, kapela O5 a Radeček, Felix jr. a Anna Julie Slováčkovi). V rámci Zahajovacího večera by Vám neměla uniknout předpremiéra filmu Il Boemo, který se bude ucházet o užší nominaci v rámci amerických Oscarů!

 

Plzeňský kraj

Tuto neděli si můžete udělat příjemný výlet na hrad Švihov a navštívit tamější jarmark. Nádvoří hradu obsadí výrobci originálních řemeslných produktů, producenti tradičních pochutin a prodejci občerstvení. Děti se mohou těšit na program, který cílí na jejich hravost a šikovné ruce, a tak si tu krásný podzimní den užije celá rodina. Vstupné na jarmark je zdarma.

 

Karlovarský kraj

Milovníci hub se mohou v sobotu ve městě Cheb zúčastnit Houbařské exkurze s pořadateli tradiční výstavy hub v Mariánských Lázních zaměřené na poznávání podzimních hub s malou výstavou na vrcholu Zelené hory. Po výstavce bude uzamčen les symbolickým klíčem. Tradičně bude rozdělán oheň. Doporučujeme vhodné oblečení do terénu, košík na houby a špekáčky s sebou!

 

Ústecký kraj

Zažijte podzim na vesnici v historické vísce Mlýnské údolí. Bude vás čekat výmlat obilí cepem na mlatě a jeho čištění na fukaru, stloukání másla, točení žentourem, zpracování lnu na mědlici, vochlovací stolici a spřádání na kolovrátku, sušení ovoce a povídání o tradičních odrůdách z Českého středohoří, mletí mouky na žernovu, ukázka zemědělských strojů, výroba provazů, pečení sladkých dobrot, výuka školního krasopisu. A také nebudou chybět různé kvízy a hry.

 

Liberecký kraj

Navštivte ještě tuto sobotu Křišťálový trh v Liberci. Křišťálové údolí se na dva dny přenese do Krajské vědecké knihovny v Liberci a přinese s sebou i bohatý doprovodný program. Po celou dobu konání se návštěvníci mohou těšit na výrobky ze sklářských dílen a na designové kousky. Nebude chybět ani tvoření pro děti a workshopy zaměřené na zpracování skla nebo kamene. Atmosféru trhu doplní hudba, pohádka pro děti, příchod obří loutky Skláře, artistické vystoupení a také dobré jídlo a pití. Páteční večer (18 h) navíc nabídne besedu se zajímavými osobnostmi ze světa skla.

 

Královéhradecký kraj

Pokud milujete svatby nejen pro zážitek plný lásky, ale také pro výborné jídlo a výzdobu, přijďte se v sobotu podívat a inspirovat do Hradce Králové na svatební veletrh. Ochutnejte lahodné cukroví, kávu i víno, omrkněte svatební trendy a u toho můžete zařídit svou vysněnou svatbu.

 

Pardubický kraj

Pardubický kraj vás srdečně zve na Kaštanové slavnosti pod rozhlednou Barborka v obci Horní Raškovice. Celý víkend se budou péct kaštany a připravovat různé dobroty z jedlých kaštanů. Ochutnáte také kaštanovou kávu a k ní i kaštanové moučníky. Nebudou chybět ani dílničky pro děti, kde si budou moci vyrobit Dubánky – domečky z kaštanů a žaludů.

 

Jihomoravský kraj

S příchodem podzimu město Brno pořádá Dýňové slavnosti v Otevřené zahradě. Zahrada oděná do barev podzimu nabídne svá prostranství i zákoutí kulinářským, výtvarným, hudebním i herním zážitkům. Po dvou letech se tak do zahrady opět valí dýně! Můžete se těšit na dílničky pro děti, ochutnávky specialit z dýní, vyřezávání, či navštívit fotokoutek a odnést si pěknou vzpomínku. Vstupné je 100 kč.

Město Brno má pro vás také tuto neděli přichystanou akci s názvem Ruku na srdce. Jedná se o program ke Světovému dni záchrany života aneb Každý může zachránit život. Děti čekají workshopy první pomoci a resuscitace. Můžete se podívat na pitvu srdce či do sanitky a poslechnout si komentovanou přednášku o poskytnutí resuscitace profesionálními záchranáři. Program především pro dospělé a děti od 11 let. Pro mladší děti si záchranáři připravili ošetřování pejska Defíka, projížďku v plyšové sanitce nebo omalovánky s tématikou první pomoci.

 

Zlínský kraj

Rozhýbejte své tělo na 15. ročníku mezinárodního festivalu TANECVALMEZ. Jako každý rok, i letos, slibuje dva dny plné tance, řadu tanečních workshopů, hudební koncert ale především 3 dechberoucí taneční vystoupení. Festival proběhne v Kulturním domě v Zašové. Sobota 15. října přinese hned dvě představení. ZA ZAVRETÝMI DVERMI slovenské choreografky Michaely Dzurovčínové, odvykládá výpověď o pocitech ženy, která za zavřenými dveřmi prožívá něco, co netuší ani její nejbližší. Česká choreografka Ester Trčková pak do Zašové přiveze představení ARTIFICIAL, jehož hlavním tématem bude bílý cukr ve svých nejrůznějších podobách. 

 

Olomoucký kraj

Vezměte své děti na interaktivní výstavu kostek Lego® v Olomouci. V sobotu 15. a v neděli 16. října 2022 se koná Svět kostek. Stovky unikátních staveb a modelů složených z milionů kostek celosvětově známé stavebnice zaberou celý pavilon A. Budete moci obdivovat obří funkční ruské kolo zapsané v Guinnessově knize rekordů, obrovskou zoo či veliké kolejiště o rozloze desítek metrů čtverečních s jezdícími vlaky, robotiku z LEGO s Mindstorms a další pohyblivé, statické i svítící modely. Připravené budou také hromady kostek na hraní, soutěže pro děti, obchody se stavebnicemi a speciálními LEGO® doplňky ze zahraničí, kavárna a další doprovodný program.

 

Moravskoslezský kraj

Do Bruntálu se tuto neděli můžete podívat na Bleší trhy a dát starým věcem druhou šanci. Zváni jsou jak nakupující, tak i prodejci.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 22. červenec

Dnes má svátek Magdaléna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete