Statistika našeho portálu

  • 99 257 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 19.-20. září

Pomalu se blížící víkend nabízí skutečně nepřeberně akcí, kam se můžete vypravit. Alas Česka vybírá jen pár zajímavých tipů. Vybírat ale můžete v celém Kalendáři akcí Atlasu Česka.

Pomalu se blížící víkend nabízí skutečně nepřeberně akcí, kam se můžete vypravit. Alas Česka vybírá jen pár zajímavých tipů. Vybírat ale můžete v celém Kalendáři akcí Atlasu Česka.

Praha

Planetárium Praha zve na podzimní část oslav 55. výročí zahájení provozu Planetária Praha nazvanou Víkend s párou a současně připomene 200 let od jízdy prvního parního automobilu v Čechách. Sousedské slavnosti Zažít město jinak letos oslaví desáté výročí své existence. V Praze najdete 60 míst s bohatým sousedským programem. Seriál nočních běžeckých závodů Night Run pokračuje v sobotu Praze.

Den otevřených dveří Dopravního podniku hlavního města Prahy v sobotu zpřístupní depo metra Hostivař, autobusové garáže Hostivař a tramvajovou vozovnu Strašnice. Na Pražském hradě se koná jubilejní 10. ročník Vinobraní v Královské zahradě Pražského hradu.

Hudební skupina Krausberry vystoupí v neděli na nádvoří Chvalského zámku.

Středočeský kraj

Od pátku do neděle můžete navštívit Mělnické vinobraní a ochutnat nejen místní víno, ale také bohatý kulturní program. Velká Dobrá aneb rytířské půtky na tvrzi to je název sobotní akce plné divadelních a šermířských vystoupení a mnohého dalšího na tvrzi v Malé Dobré.

Na hrad Křivoklát se v sobotu můžete vydat na Královský koncert Panochova kvarteta. 

Jihočeský kraj

Slavnostmi Přemysla Otakara II. aneb České Budějovice železné a zlaté vyvrcholí od pátku do soboty oslavy města. Festival barokních umění probíhá od pátku do neděle kde jinde než v Českém Krumlově. Český Krumlov se také zapojil do sousedské slavnosti Zažít město jinak

Plzeňský kraj


Benefiční akce na podporu Klokánků proběhne v Klatovech od pátku do soboty pod názvem Kloktání. Pokud se v sobotu vydáte do Plzně, pak Vás možná zaujme Sporťáček, festival sportů určený rodinám s dětmi, které řeší, jaký sport je pro jejich děti nejlepší. I v Plzeňském kraji můžete navštívit vinobraní, a to na zámku Nebílovy.

Karlovarský kraj

V obci Poustka můžete zavítat na Festival vína Seeberg. možná se necháte zlákat i na Chodovské posvícení nebo Oslavy města Skalná.

Ústecký kraj

Litoměřické vinobraní je významnou akcí, která promění od pátku do soboty celé Litoměřice v království vína. Také město Ústí nad Labem se zapojilo do sousedských slavností Zažít město jinak.

Královéhradecký kraj

V tomto kraji jistě nemůžete opomenout navštívit Valdštejnské slavnosti vína, které se v sobotu konají na hradu a zámku Staré Hrady. Také Hradec Králové se zapojil do akce Zažít město jinak, tak neváhejte a zažijte ho také.

Liberecký kraj

V sobotu a v neděli můžete navštívit kostýmované prohlídky zámku Sychrov, kde se dovíte, jaké to bylo Ve službě u Rohanů. Nevšední podívanou Vám od soboty do neděle připraví Skleněné městečko, tedy slavnosti sklářského řemesla v Železném Brodě. Letos slaví vysílač a horský hotel Ještěd 42. výročí od svého otevření. Navštivte ho v rámci Oslav Ještědu.

Kraj Vysočina

Do Telče se můžete vydat na ukončení letní sezony v sobotu 19. září na náměstí na tradiční slavnost s příjezdem sv. Václava z období raného středověku zvanou Svatováclavské časy. Na Slavnosti brambor se můžete vydat do centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

Jihomoravský kraj

Tradiční akci babího léta s atraktivním vinařským programem, Burčáky Valtice, si nenechte ujít od pátku do soboty. Další vinařskou akcí je Bzenecké krojované vinobraní nebo Dunajovické vinobraní. A pokud zrovna na víno nemáte pomyšlení, můžete si jít zalétat s drakem na Drakiádu Bořitov. Za zmínku stojí i první ročník akce Den sportovišť města Brna, tedy den otevřených dveří různých sportovišť.

Olomoucký kraj

Podívat se můžete na Dobývání Plumlova, čili bojové ukázky z 2.sv.války s kluby KVH na zámku Plumlov. Možná Vás zaujmou i Velkolosinské promenádní koncerty, které se konají v neděli. A také Olomouc můžete zažít jinak na akci Zažít město jinak.

Moravskoslezský

V sobotu se můžete vypravit na Mad Race, extrémní překážkový běh, který se koná poprvé v okolí Ostravy. Také Ostravu, Havířov nebo Frýdek Místek nebo můžete v sobotu zažít jinak. A nenechte si ujít ani Dny NATO v Ostravě.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Zahájení kampaně proti násilí - Pra…

01.02.2023 - 01.02.2023
hlavní nádraží

Happening k zahájení osvětové kampaně EU o právech obětí.

Koncert: Jazzika - Mělník

01.02.2023 - 01.02.2023
Masarykův kulturní dům…

Podmanivé tóny jazzu, vášeň latinskoamerických rytmů, bezstarostný swing, světoznámé evergreeny a české dobové písně…

Druhý život TGM - Mělník

02.02.2023 - 02.02.2023
Městská knihovna Mělník

Přednáška

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 31. leden

Dnes má svátek Marika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete