Statistika našeho portálu

  • 87 193 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 159 Míst a památek

Festival barokních umění v Českém Krumlově

15.09.2017 - 17.09.2017 Český Krumlov

Jubilejní X. ročník Festivalu barokních umění se v Českém Krumlově odehraje od 15. do 17. září 2017 a jeho součástí budou nejen tři představení Boroniho opery La Didone v zámeckém divadle, ale také řada nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. - 18. století. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.Cílem Festivalu barokních umění Český Krumlov je prezentovat v…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Český Krumlov
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Český Krumlov

Fotogalerie k článku

Jubilejní X. ročník Festivalu barokních umění se v Českém Krumlově odehraje od 15. do 17. září 2017 a jeho součástí budou nejen tři představení Boroniho opery La Didone v zámeckém divadle, ale také řada nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. - 18. století. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.

Cílem Festivalu barokních umění Český Krumlov je prezentovat v moderní době dosud neuvedené opery 18. století s využitím současných poznatků historicky poučené interpretace, a to včetně dobového jevištního ztvárnění. X. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov uvede novodobá světová premiéra barokní opery La Didone od Antonia Boroniho, významného italského skladatele a kapelníka pražského divadla V Kotcích. Boroniho zhudebnění slavného libretta Pietra Metastasia uvede špičkový mezinárodní barokní orchestr Hof-Musici za řízení cembalisty Ondřeje Macka, společně se stálými sólisty souboru (Jana Dvořáková, Veronika Mráčková Fučíková, Pavel Valenta ad.), v režii Zuzany Vrbové.

Po Boroniho komické opeře L'Amore in Musica, kterou Hof-Musici uvedli v roce 2015, je La Didone dalším dílem, kterým se soubor snaží přispět k poznání tohoto neprávem opomíjeného skladatele:

Antonio Boroni (1738-1792) patří k dnes neprávem zapomenutým skladatelům 18. století. Ve své době byl přitom velice uznávaným mistrem, a to nejen v Itálii. Pocházel z Říma, studoval u slavného Padre Martiniho a na Conservatorio della Pieta dei Turchini v Neapoli. Prvních úspěchů dosáhl v Benátkách, kde v letech 1763-1766 uvedl šest svých oper. V letech 1767-1768 byl kapelníkem italské operní společnosti impresária Giuseppe Bustelliho v pražském divadle V Kotcích. Po svém pražském angažmá získal místo dvorního kapelníka v Drážďanech (1768-1770) a ve Stuttgartu (1770-1777). Poté až do své smrti zastával prestižní místo kapelníka chrámu sv. Petra ve Vatikánu.

Zářijovému uvedení plně scénické verze barokní opery La Didone v autentických prostorách unikátního barokního divadla na českokrumlovském zámku bude předcházet její poloscénické uvedení v letním refektáři Strahovského kláštera v Praze, které proběhne v červnu 2017. První novodobé nastudování Boroniho La Didone provázejí velká očekávání, neboť Boroni operu napsal a provedl roku 1768 v Praze. Jediné další provedení je doloženo téhož roku v Drážďanech, kde italská pražská operní společnost pravidelně hostovala.

Kromě tří představení Boroniho opery La Didone v zámeckém divadle v Českém Krumlově se návštěvníci v rámci X. ročníku Festivalu barokních umění Český Krumlov mohou těšit na řadu nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. - 18. století. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.

Předprodej vstupenek

na X. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov v Infocentru Český Krumlov, rezervace možná na www.ckrumlov.cz/opera.

PROGRAM 2017

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Kouzelný Krumlov

23.04.2019 - 01.05.2019
Český Krumlov

Pohádkově krásné prostředí středověkého města a magie prvomájové noci - to jsou každoroční oslavy příchodu jara a…

Mezinárodní hudební festival Český …

19.07.2019 - 10.08.2019
Český Krumlov

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov patří k nejvýraznějším událostem kulturního léta v České republice. Za…

T-Mobile Olympijský běh - Holubov

19.06.2019 - 19.06.2019
Holubov

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 25. duben

Dnes má svátek Marek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete