Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 20 - 21. listopadu

20.11.2021 - 21.11.2021 Praha

Možná si někdo z vás díky státnímu svátku udělal prodloužený víkend. Aby ne, odpočinek je rozhodně třeba a ještě lepší je, když je to odpočinek aktivní. Proto jsme pro vás připravili pravidelnou dávku akcí, které se tento týden v naší republice odehrávají.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Celá ČR

Tradičně třetí listopadovou sobotu, tedy 20. 11. 2021 se v celé České republice uskuteční devátý ročník Noci divadel, letos s podtitulem Fresh Air. Zúčastněná divadla tak nejen naváží na loňské téma udr-život-elnost, ale představí také čerstvé novinky na divadelní scéně, novátorské přístupy nebo reflexi situace spojené s pandemii covid, která citelně zasáhla živou kulturu. V loňskem roce se do Noci divadel zapojilo celkem 64 divadel ze 17 měst a obcí České republiky a poprvé se odehrála pouze virtuálně. Součástí byl osmihodinový telemost s názvem Divadlo tu bylo, bude a je (dnes celý den). 

 

Hlavní město Praha

V Praze o víkendu probíhá akce doslova světovéhop formátu. Nejlepší parkuroví jezdci a koně v rámci seriálu Longines Global Champions Tour závodí nejen o celkové výhry v hodnotě 25,9 milionů eur, ale také prestižní titul šampiona série. Ročník 2021 otevírá katarské Dauhá, a poté čeká účastníky celkem šestnáct zastávek. Finále letos hostí Šamorín, kde bude korunován vítěz sezony 2021. Každé kolo uvítá dvojice složené z nejlepších parkurových jezdců a koní a nabídne jako vrchol víkendu soutěž LGCT Grand Prix. Vy je celý víkend můžete spatřit v pražské O2 Aréně. 

 

Liberecký kraj

Byli jste někdy na zámku Horní Libchava? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit a zároveň také ten nejlepší. V sobotu se totiž na zámku koná tradiční akce v netradičním provedení a nejen pro děti s názvem Svatý Martin trochu (vlastně úplně) jinak. Přijďte odpočinout a zabavit děti na celé odpoledne. Čekají vás pohádkové prohlídky zámkem, šermování nebo dětská dílna. 

 

Jihočeský kraj

Každý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce. Letos se můžete těšit na přehlídku špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. Do Třeboně festival zavítá v pátek 19. listopadu, kde se bude promítat od 18 hodin v loutkovém sále divadla J.K.Tyla.

 

Jihomoravský kraj

Zajímá vás, co všechno jde sešroubovat, spájet, naprogramovat, stlouct nebo sešít? Pak si určitě nenechte ujít Bastlfest – festival kutilství pro celou rodinu v zábavním vědeckém centru VIDA!. Na Bastlfestu se představí šestnáct vystavovatelů, kteří dohromady nabídnou téměř tři desítky nejrůznějších aktivit. Užijete si dílny pro děti i dospělé, ale i pojízdnou sklárnu, letecký simulátor nebo dodávku upravenou pro práci se dřevemVyrobíte si blikací majáčky, skleněné vitráže, re-plyšáky, origami, papírové modely nebo vlastní potisk triček. Pronikněte do 3D tisku, seřizování jízdních kol i robotických stavebnic.

A pokud se vám nechce do města, vyražte do Hustopeč, kde se v sobotu koná nesoutěžní Světový duel vín. Jedná se vyhledávanou přehlídku mezi odborníky, vinaři i laickou veřejností. Nabídne vína z téměř celého světa.

 

Královehradecký kraj

Co takhle v pátek do Hradce na pořádnou Underground párty? Hello Marcel roztancovali davy na 2. ročníku Undergrond live v Chocni. Tak proč si to nezopáknout? Přijďte na pilotní Underground live show - disco, pivo a zábava zaručena. 

Pokud si potrpíte spíše na tradičnější kulturu, koná se v hradeckém Klicperově divadel již zmíněná Noc divadel. A v Jičíně určitě vyražte na Africké trhy. Na Valdštejnově náměstí budete moci ochutnat skvělé tropické ovoce od drobných ugandských farmářů. Vše tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie. 

 

Moravskoslezský kraj

Chystáte se o víkendu na nákupy? V pátek 19. 11. zve Outlet Arena Moravia návštěvníky od 19 do 22 hodin na oblíbený nightshopping se slevami až 80 %. A proč? Letos totiž slaví třetí narozeniny. Dárky si ale ve dnech 19. až 21. listopadu nadělíte vy sami. Pro veřejnost je připravena narozeninová oslava a výrazné dodatečné slevy a výprodeje včetně pestrého doprovodného programu. V průběhu všech tří dnů navíc rozdá zákazníkům v souhrnu 300 000 korun v nákupních poukazech.

 

Olomoucký kraj

Olomoucko žije divadlem! V rámci Festivalu divadel se představí hned čtyři sbory. V Olomouci to bude Divadlo Tramtárie, Moravské divadlo Olomouc a divadlo na Cucky, z okolních měst se festivalu zúčastní Divadlo Šumperk. V pátek se také v Olomouci otevírají vánoční trhy. Jako každý rok se můžete těšit na vyhlídkové kolo a spoustu dobrot: punče, perníky nebo svařák. Domů si pak můžete odnést dárkové předměty, vánoční dekorace a řemeslné výrobky.

 

Středočeský kraj

V Mělnickém centru MEKUC vás a vaše ratolesti v neděli čeká pohádka plná humoru a písniček, která je tentokrát Cirkusácká. Těšte se na zábavné divadlo z bláznivého cirkusového prostředí a zjistíte, že vše co se na první pohled leskne a třpytí, může být ve skutečnosti úplně jinačí.

 

Plzeňský kraj

Zbystřete smysly a přijďte objevit kouzlo plzeňského podzemí pouze za svitu baterek! Čeká vás nezapomenutelný zážitek a navíc objevíte další část podzemní chodby, kterou během běžných prohlídek není možné navštívit. Vyberte si z termínů od 17. do 20. listopadu od 17 a 18 hodin. V rámci Festivalu divadel také nezapomeňte navštívit Divadlo Alfa nebo Divadlo Josefa Kajetána Tyla.

 

Pardubický kraj

Čtou toto nějací milovníci jazzu? Měli by zbystřit! Každoročně v druhé polovině dubna ožívá Polička sérií vystoupení jazzových muzikantů, mezi kterými se nejednou objevily opravdové osobnosti. Festival se stal pro jazzové nadšence skutečným pojmem a každoročně přiláká stovky posluchačů. 

 

Karlovarský kraj

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie společně přinášejí první ročník projektu Variace, díky němuž budou mít návštěvníci možnost zažít hned několik unikátních událostí na poli hudby i filmu. Na programu Variací bude několik filmových projekcí a dva mimořádné koncerty. Akce se koná v pátek a sobotu (19. a 20. listopadu).

 

Zlínský kraj

Zatoužíte-li v Kroměříži po nějaké kultuře a trochu vážné hudby, můžete  se vypravit do Galerie v podloubí. V sobotu tam proběhne Houslový recitál významné české houslistky Zdeňky Vaculovičové. Recitál proběhne v prostorách zajímavé výstavy Znamení na obloze – Horké poledne malíře Václava Vaculoviče. 

Zajímavé akce v okolí

LEMARKET - moderní tržiště lokálníc…

09.12.2023 - 10.12.2023
Praha

LEMARKET, moderní tržiště, které objevuje, představuje a podporuje českou tvorbu, letos slaví 10 let. Jako oslavu svého…

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

Adventní den s techniky 2023 - praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Tradiční akce s vánoční tématikou ve Stanici techniků. Těšit se můžete rukodělné workshopy, řemeslné dílny, pečení…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete