Statistika našeho portálu

  • 93 022 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Tipy na víkend 25. - 26. dubna

O víkendu se můžete těšit na celou řadu čarodějnických akcí po celé republice. Prostor ale zbyde i pro sport, kulturní akce a dokonce ještě některé hrady a zámky otevřou své brány.

O víkendu se můžete těšit na celou řadu čarodějnických akcí po celé republice. Prostor ale zbyde i pro sport, kulturní akce a dokonce ještě některé hrady a zámky otevřou své brány.

Praha

Už od pátku bude probíhat v Národní technické knihovně setkání příznivců nových technologií iCON. Návštěvníci si na něm budou moci vyzkoušet novinky pro svoje iPhony, tablety nebo ostatní chytrá zařízení. V sobotu také proběhne Velký koloběžkový závod se Čtyřlístkem v parku ve Stromovce 2015, který si jistě užijí nejen děti. Creative World zve na květinový den, který se bude konat v sobotu a při němž bude možné si vyrobit květinové dekorace pro domov. V sobotu také zahájí novou sezónu Letecké muzeum Kbely.

A pokud patříte mezi rybáře a máte děti, tak si nenechte ujít Dětské rybářské závody na rybníku Aloisov. Za sportem můžete vyrazit do Letňanského lesoparku, kde se konají v neděli dětské Mtb závody Bikeclinic Cupu. Milovníci dobrého jídla se mohou v neděli zúčastnit kurzu Roztančená kuchyně vybraných specialit z kuchyně jednoho z nejznámějších světových kuchařů Jamieho Olivera. V Divadle ABC vystoupí Spirituál kvintet a Musica Bohemica na společném koncertě.

Středočeský kraj

V Jizbicích pod Blaníkem proběhne první jarní bublání, neboli sraz Amerik, tedy sraz majitelů amerických vozů. Ve Staré Huti u Dobříše proběhne v Památníku Karla Čapka Jarní vernisáž fotografií: Jan Lukas – Ferdinand Peroutka a americký exil. Okolí Prahy zase láká na Pochod barona Ringhoffera, který začíná v sobotu v Mirošovicích. Novou sezónu zahájí na zámku Zruč nad Sázavou, kde bude také přichystán bohatý program. Na statku v Miskovicích proběhnou tzv. Čarodějnice nanečisto. Milovníci vína by si jistě neměli nechat ujít Vinnou noc v Mělníce. Čeká je zde putování po historickém centru a koštování vína s místními vinaři.

Pardubický kraj

Zde se můžete vydat do Pivovaru Pernštejn na slet čarodějnic nebo na čarodějnický slet v Moravské Třebové.

Jihočeský kraj

V Českých Budějovicích se v sobotu koná Budějovické želvování, venkovní týmová hra s luštěním šifer a plněním zábavných úkolů. Na hradním nádvoří hradu Strakonice proběhne Strakonické vítání jara, tedy otevření nové turistické sezóny. A pokud byste si rádi užili čarodějnice, pak vyražte do Netolic, kde se koná Čarodějnický rej, nebo v neděli do Borovan, kde pořádají Čarodějnické odpoledne.

Plzeňský kraj

V Plzni se můžete těšit na Plzeňský Majáles 2015, který bude probíhat od pátku do soboty. Slavnostní zahájení pivní sezóny se odehraje v pivovaru Chodovar v Chodové Plané tuto sobotu. Obchodní centrum Plzeň láká návštěvníky na Bobík Road Showzábavné sobotní odpoledne plné zábavy, tancování, písniček a soutěží.

Karlovarský kraj

Od pátku do neděle proběhne v Karlových Varech Evropské setkání aristokraciePojď s námi fotografovat planety, tak zní pozvánka na astronomický víkend pod vedením odborného lektora v Karlových Varech. Pálení čarodějnic proběhne v Mariánských Lázních v hotelu Krakonoš v nebo v Městském domě dětí a mládeže v sobotu. Jablonec nad Nisou zve na Jablonecký běh do pohody nebo na Pohádkový les, akci pro rodiny s dětmi.

Liberecký kraj

V Brništi u České Lípy Vás pořadatelé zvou na Brnišťský půlmaraton 2015, kde se báječně proběhnete. Zoo Liberec zve na Den Země a křtiny zebry.

Kraj Vysočina

V Šiklovu mlýně se v sobotu koná Offroad maraton, extrémní vytrvalostní závod. Zoo Jihlava se chystá v sobotu na Den Země a připravilo si bohatý program včetně tvořivých dílen. Čarodějnická neděle proběhne v Třebíči.

Olomoucký kraj

Čarodějnice se chystají ke svému reji na zámku Úsov nebo na hradě Bouzov. Den Země proběhne v Zoo Olomouc, kam můžete také přinést vysloužilé elektrospotřebiče. V Olympii Olomouc vystoupí v neděli Karel Gott.

Jihomoravský kraj

Oslava dne planety proběhne v sobotu v Brně. Jedná se o jednu z mnoha akcí u příležitostí Dne Země, který se koná 22. dubna. Zahájení sezóny proběhne na zřícenině hradu Nový Hrádek u Lukova - Podmolí. Na Noc sklepů se můžete těšit ve Velkých Němčicích. Den Země se koná také v Zooparku Vyškov.

Zlínský kraj

V hotelu Buchlov proběhne Gastrovíkend pro mlsné jazykyBrány památek dokořán proběhnou ve městě Napajedla, díky čemuž budete moci navštívit celou řadu památek, které nejsou běžně přístupné. Pálení čarodějnic proběhne na hradě Lukov, kde proběhne šermířské vystoupení, ale uvidíte i ohňovou show.

Moravskoslezský kraj

V Ostravě se v sobotu koná Karneval chutí, kde Vás čekají kulinářské show a různé gastronomické lahůdky. Hrad Sovinec zve na Přízrak dělové věže, kde Vás čekají šermířská vystoupení a mnohem víc. V Zoo Ostrava Vás čekají také akce ke Dni Země. Za pálením čarodějnic se můžete mimo jiné vypravit do Českého Těšína nebo na hrad Hukvaldy.

Zajímavé akce v okolí

Koncert symfonických rokových hitů …

28.04.2020 - 28.04.2020
Praha

V dubnu roku 2020 uvede SHOW №1 AGENCY do Česka nezapomenutelnou a velkolepou podívanou. V rámci česko-slovenského…

Hudební open-air festival Rock for …

18.06.2020 - 20.06.2020
Festivalpark, Letiště…

Rock for People je jedním z nejoblíbenějších letních open-air festivalů v České republice. Festival zahrnuje hudbu v…

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

17.07.2020 - 18.07.2020
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Setkání s Ivo Šmoldasem - Český Dub

01.10.2020 - 01.10.2020
Česká beseda

Zábavná talkshow Iva Šmoldase zahrnuje humorné a originální vyprávění, životní příběhy jak ze soukromého, tak z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie

úterý 7. duben

Dnes má svátek Heřman / Hermína

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete