Statistika našeho portálu

  • 87 146 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Tipy na víkend 25. – 27. července 2014: Pražské folklorní dny, Vinobiograf, či Slavnosti trubačů

Poslední červencový víkend se vydejte pobavit na Pražské folklorní dny, či za kulturou na Letní shakespearovské slavnosti. Dále se můžete zúčastnit sváteční prohlídky zámku Žleby, či ochutnat pivní speciály na Slavnostech v Třeboni. Za dobrou hudbou vyrazte do Liberce na Benátskou noc a za dobrým filmem s vínem v ruce do vinobiografu v Němčičkách.

Poslední červencový víkend se vydejte pobavit na Pražské folklorní dny, či za kulturou na Letní shakespearovské slavnosti. Dále se můžete zúčastnit sváteční prohlídky zámku Žleby, či ochutnat pivní speciály na Slavnostech v Třeboni. Za dobrou hudbou vyrazte do Liberce na Benátskou noc a za dobrým filmem s vínem v ruce do vinobiografu v Němčičkách.

Praha

Od čtvrtka do soboty můžete na Václavském náměstí, Ovocném Trhu a náměstí Republiky navštívit Pražské folklorní dny. Jedná se o pestrou přehlídku hudebních tanečních souborů i jednotlivců z celé Evropy. Očekávaným vyvrcholením festivalu pak je tradiční sobotní průvod všech vystupujících soborů, vedoucí ulicemi Starého Města. Příjemnou informací pro diváky je fakt, že vstup na veškerá vystoupení je zdarma. V pátek a v sobotu večer vyrazte za kulturou na Pražský hrad, kde se v rámci letních Shakespearovských slavností bude hrát drama Richard III. V hlavních rolích uvidíte Jiřího Langmajera a Kláru Issovou. V sobotu přijďte s dětmi zažít kreativní den do Centra současného umění DOX. Těšit se můžete na rodinné dílny plné neotřelých stavebních a výtvarných úkolů i hádanek, které povedou lektoři, umělci a architekti. Malí techničtí nadšenci si budou moci vyzkoušet také práci s 3D tiskárnou.

Středočeský kraj

Tento víkend si nenechte ujít Sváteční prohlídky zámku Žleby, spojené s návštěvou oživené a plně zprovozněné zámecké kuchyně plné svátečních i tradičních dobrot, připravovaných podle starých receptur. Kuchtíci a kuchtičky v historických kostýmech se postarají nejen o doprovodný program, ale i o zajímavý exkurs do každodenního života na zámku v dobách dávno minulých. V sobotu odpoledne se v Hlásné Třebani bude konat jubilejní desáté Slavnosti trubačů, pořádané na počest dávných obyvatel obce, kteří vykonávali na hradě Karlštejně strážní službu a ohlašovali troubením blížící se nebezpečí. Uvidíte zde skupiny historického šermu, slavností průvod císaře a večer se můžete těšit na vystoupení Evy Pilarové.

Jihočeský kraj

Jeden z největších letních jazzových hudebních festivalů Bohemia Jazz fest se v pátek představí v Písku, kde vystoupí například Roman Pokorný Trio a v sobotu se přesune do Prachatic na Velké náměstí, kde zahraje například Interzone. V sobotu se v Třeboni budou konat Pivní slavnosti pivovaru Regent, které potrvají do ranních hodin následujícího dne. Těšit se můžete na bohatý kulturní program a soutěže. Nebude chybět široká nabídka občerstvení a samozřejmě spousta zlatavého moku a dalších produktů značky Regent. Těšit se můžete také na vystoupení mnoha kapel v popředí s Romanem Hladíkem a kapelou Blue Efekt.

Plzeňský kraj

Od soboty do neděle se můžete přijít podívat na hrad Kašperk, jak se kdysi tančilo na středověkém hradě. Gotické lidové tance vám na hradním nádvoří předvede skupina historického tance Arvena a vy sami si je budete moci také vyzkoušet. V Nepomuku se v sobotu a neděli uskuteční XXXIII. Nepomucký trojúhelník – Přebor České republiky v jízdě pravidelnosti historických závodních motocyklů a sajdkár. Určitě zde bude mnoho zajímavého k vidění.

Karlovarský kraj

Na hradě Seeberg v Poustce se v sobotu bude konat Historický jarmark. Uvidíte zde ukázky dobového šermu skupiny Savioli, pouliční divadlo Viktora Braunreitera s pohádkami jak je neznáte a samozřejmostí je stánkový prodej a další bohatý kulturní program. Na hradě Hauenštejn Krásný les si na sobotu připravili sladké slavnosti Chvála medu. Čeká na vás celodenní bohatý program, včetně ochutnávek různých druhů medu a medovin a speciálního medového piva, pro zvídavé bude připraven mikroskop, kde bude možné porovnat jehlu s žihadlem, a šikovní jedinci si budou moct vytvořit vlastní svíčku z medových plástů.

Ústecký kraj

ZOO Ústí nad Labem zve v sobotu všechny děti na slavnostní otevření nového hřiště pro děti v okolí Trpasličího hrádku, rekonstruované klouzačky a laminátové makety zvířat doplněné o nové herní prvky. Od 11 do 15 hodin proběhne na stejném místě doprovodný program - stolní hry pro děti jako pexeso, mikádo, piškvorky, puzzle, člověče, nezlob se apod. V sobotu si večer si nenechte ujít speciální noční prohlídky zámku Velké Březno. Za dobového osvětlení projdete tento státní zámek s jedním z členů rodiny Chotků, který Vás zasvětí do tajů zdejších komnat.

Liberecký kraj

V libereckém areálu Vesec se tento víkend uskuteční 22. ročník festivalu Benátská noc. Hlavní hvězdou letošního ročníku budou finští HIM, dále pak vystoupí například Palo Habera & Team, či Čechomor nebo Divokej Bill. V sobotu u cyklostezky na Nové Louce v Jizerských horách a v neděli na hřebenovce Jizerka budete mít příležitost pomoci handicapovaným. Od 10 do 18 hodin zde bude moci každý projet na kole speciální bránou. Za každého cyklistu, který projede bránou, věnuje Birell 5 Kč na pomoc handicapovaným lidem, kteří se chtějí vrátit na kolo.

Královéhradecký kraj

V sobotu se koná Den otevřených dveří v novopackém pivovaru. Těšit se můžete na country skupinu Trosky, skupinu Roxette revival a Vaťák. Připraveny jsou ukázky kynologického klubu, pro děti skákací hrad a trampolína. Svoji nabídku výrobků přijedou představit i regionální výrobci Českého ráje. Dvoudenní festival Doteky Afriky můžete navštívit v ZOO Dvůr Králové tento víkend. Těšit se můžete na strhující hudební vystoupení, barvité workshopy, voňavé pokrmy a dobrodružné přednášky zanícených cestovatelů a odborníků.

Pardubický kraj

Festival České hrady se tento víkend přesune do Starého Hradiště na Kunětickou Horu. Těšit se můžete třeba na Sto zvířat, No Name, či Miro Žbirku a mnoho dalších. Zámek Slatiňany připravil na tento víkend speciální noční a večerní prohlídky. Čeká vás tajuplná procházka nočním zámkem s neobyčejnými příběhy starých i nových slatiňanských zámeckých strašidel. Odvahu a kapesní svítilnu nutně s sebou!

Kraj Vysočina

Od soboty do neděle se v Náměšti nad Oslavou bude konat tradiční Anenská pouť.  Těšit se můžete na pouťové atrakce a tržiště na ulici Sadová, občerstvení a atrakce pro děti u sokolovny. V sobotu Divadýlko pro děti a Pouťová taneční zábava se skupinou Reflexy před sokolovnou. Westernové městečko Šiklův Mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem si pro návštěvníky na sobotu připravila Velkou ohňovou show. Hned po setmění rozzáří Rodeo arénu pyrotechnické efekty a dech se bude tajit i u kaskadérských kousků. Nebude chybět ani mystický příběh, krásné tanečnice s hořícími vějíři a jezdci na koních projíždějící ohnivými bránami. Pravý adrenalin prožijeme při scénce s čtyřkolkami a tankem, který spálí vše, k čemu se jen přiblíží. 

Olomoucký kraj

Na sobotu si zámek Úsov připravil speciální Pohádkový den. Nádvoří zámku se promění ve středověké kolbiště s jednotlivými stanovišti, kde si návštěvník může vyzkoušet svou sílu, obratnost, šikovnost a důvtip. Expozicemi zámku návštěvníka tentokrát provedou pohádkové bytosti. Pro malé i velké budou připraveny různé střelecké středověké disciplíny, jako např. střelba z kuše a luku. Zámek Plumov vás tento víkend zve na akci Po stopách draků. Těšit se můžete na dobový tábor a lukostřelnici, šermířská vystoupení, expozice terarijních zvířat, dětský dobový turnaj, tábor drakobijců, dobové hry pro děti, dračí deskové hry a mnoho dalšího.

Jihomoravský kraj

Na Mikulášském náměstí ve Znojmě se tento víkend uskuteční další ročník alternativní, pouliční, klubové a další kultury Šramlfest. V zajímavém programu se můžeme těšit na hudební vystoupení umělců z celého světa, divadelní představení převážně regionálních souborů či na přehlídku současného mladého výtvarného umění. Doprovodný program nabízí tradiční workshopy, dražbu uměleckých děl, bohatou tombolu, bodypaintingové umění či žonglérský workshop. Se sklenkou rosé přijďte v sobotu do vinobiografu v Němčičkách zhlédnout nezávislou roadmovie Jízda. Na zajímavosti nejen z natáčení Jízdy, ale i Šakalích let se můžete zeptat osobně Jakuba Špalka, který bude hostem v besedě po promítání.

Zlínský kraj

Od pátku do soboty se v Kroměříži uskuteční Hrnčířské a keramické trhy. Představí se zde keramici a hrnčíři z celé České republiky i ze Slovenska, aby předvedli ukázky své práce v jednom z nejstarších lidových řemesel. Současně také probíhají 3. městské farmářské trhy. Chtěli jste si někdy vyzkoušet skoky na trampolínách? Během tohoto víkendu si svůj sen můžete splnit ve zlínské ZOO. Na velké louce v dolní části areálu zoo (poblíž expozice klokanů) bude od 10 do 17 hodin k dispozici 7 různě velkých trampolín. Za dohledu odborných instruktorů si tak můžete zdarma vyzkoušet nejbezpečnější trampolíny na světě.

Moravskoslezský kraj

V sobotu si nenechte ujít další ročník dobývání hradu Hukvaldy. Hukvaldská revoluce vám přinese rekonstrukci bitvy, dobová ležení, hrad plný rytířů a krásných dam a dobovou hudbu. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se v sobotu budou konat Gulášové slavnosti a již 23. ročník tradiční soutěže o nejlepší kotlíkový guláš. Čekají vás nejen voňavé guláše, speciality na grilu, chlazené pivo, míchané nápoje, barmanská show, ale i bohatý kulturní program. Pro děti je připraveno hřiště, skákací hrad, vození na koni a další atrakce.

 

Zajímavé akce v okolí

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

15.01.2019 - 29.04.2019
Škoda muzeum Mladá…

Výstava Studentské vozy snů prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete