Statistika našeho portálu

  • 87 143 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Tipy na víkend 3.-4. října

První říjnový víkend by měl přinést příjemné teplé počasí, ideální pro venkovní aktivity v přírodě i ve městě. A pokud přeci jen zatoužíte po nějaké indoor akci, tak i na Vás jsme mysleli. Atlas Česka vybírá z bohaté nabídky.

První říjnový víkend by měl přinést příjemné teplé počasí, ideální pro venkovní aktivity v přírodě i ve městě. A pokud přeci jen zatoužíte po nějaké indoor akci, tak i na Vás jsme mysleli. Atlas Česka vybírá z bohaté nabídky.

Praha

Za tajemstvím potravin se můžete vydat v pátek a v sobotu do Národního zemědělského muzea a dozvíte se mimo jiné, co jíte. A pokud byste si chtěli raději jít zasportovat, tak nejen v Praze, ale i po celé republice máte jedinečnou možnost na Dnech fitness. Můžete si totiž od čtvrtka do soboty vyzkoušet trenéra zdarma. Zasportovat si můžete také na cyklistických závodech ve Višňovce

A pokud děláte rádi dobré skutky a chcete si k tomu i zaběhat, tak je tu 2. ročník charitativního ADRA běhu, který se koná v neděli v Letenských sadech. Podpoříte tak vzdělávací slumové centrum Čalantika v Bangladéši, které ADRA otevřela v roce 2013 a kam dochází 80 dětí, které by se jinak do školy nedostaly.

Dárek pro pedagogy ke Světovému dni učitelů připravili v Praze v Museé Grévin v Celetné ulici. Všichni pedagogové mají o víkendu vstup do muzea za zvýhodněnou cenu. Barevné nádvoří je název festivalu, který na sobotu a na neděli připravilo Náprstkovo muzeum. Tentokrát bude představena korejská kultura. 

Středočeský kraj

Na Slavnosti mlsných jazýčků zve v sobotu zámek Loučeň. Na Festival řemesel a jablečné slavnosti se můžete podívat v sobotu ve Strančicích. A pokud byste si raději pochutnali na víně, pak Vám můžeme nabídnout Zámecké vinobraní na zámku Domousice.

Plzeňský kraj

Pokud se Vydáte do Kašperských Hor, nezapomeňte navštívit příjemné café Nebespán, kde si pro Vás na víkend připravili mimo jiné Slavnosti jablek. Tradiční podzimní akcí Plzeňského kraje je i Pilsner Fest, který se koná v areálu Plzeňského pivovaru. 

Ústecký kraj

Sapéři ve strážnici Litoměřické brány, to je název akce konající se v pevnosti Terezín, při níž Vás vojáci provedou strážnicí, představí svou výzbroj a strasti i slasti služby na konci 18. století. Historické slavnosti věnované medovině a vínu se konají v sobotu na zámku Vrbičany. Do Zooparku Chomutov se můžete vydat na nedělní Den zvířat a zúčastnit se tak třeba křtin losa evropského a dalšího bohatého programu.

Královéhradecký kraj

Kostýmované prohlídky, jarmark, divadlo na nádvoří, šerm a další uvidíte na zámku Karlova Koruna na sobotních Historických slavnostech. Hospital Kuks si pro Vás připravil sobotní program věnovaný myslivosti, Svatohubertské slavnosti.

Pardubický kraj

Retro městečko, to je název akce konané v Pardubicích, při níž se od pátku do neděle setkají spolky, muzea a jednotlivci v oboru historické, veteránské, vojenské a branně-bezpečnostní techniky a předvedou své umění. Neměli byste si také nechat ujít vystoupení trubačů s výkladem o parforsních honech a vzniku slavných koňských dostihů u příležitosti 124. ročníku Velké pardubické. Akce zvaná Od parforsních honů k Velké pardubické se koná na Kunětické Hoře.

Liberecký kraj

Pokud se vydáte do Nového Boru, pak nezapomeňte navštívit Sklářské slavnosti. Na světový Den zoo se připravili také v Zoo Liberec, kde je připraven bohatý program pro rodiny s dětmi, zaměřený hlavně na poznávání světa zvířat. V sobotu se můžete také zúčastnit Drakiády na Kozákově, kde to bude zaručeně dobře foukat.

Jihomoravský kraj

 V hustopečích si můžete pochutnat na skvělém burčáku. Konají se zde totiž o víkendu Burčákové slavnosti. Vínu zaslíbenou akcí je i Valtické vinobraní, které můžete navštívit od pátku do sobotu na zámku Valtice. V zooparku Vyškov oslaví Den zvířat kulturním programem a hrami pro děti. Den zvířat se koná také v Zoo Brno a Zoo HodonínBěžíme na hrad Veveří, to je název běžeckého závodu, který se koná  v neděli ve Veverské Bítýšce.

Zlínský kraj

V Rajnochovicích si o víkendu dali sraz cestovatelé. Můžete zde načerpat nové zkušenosti, podělit se o zážitky a najít zajímavé tipy na vlastní cestování. V sobotu Vás v Uherském Hradišti čeká Festival chutí a vůní.

Moravskoslezský

Slezkoostravský hrad pořádá tradiční akci Hradní hodokvas, kde se můžete těšit na lidový jarmark zaměřený na jídlo a pití, spojený s prodejem lidově uměleckých výrobků a ukázkami řemesel. V Ostravě si zase nenechte ujít sobotní koncert kapely Sto zvířat, který je součástí turné. 

Zajímavé akce v okolí

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

15.01.2019 - 29.04.2019
Škoda muzeum Mladá…

Výstava Studentské vozy snů prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete