Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 31. srpna – 1. září 2019

Poslední prázdninový víkend bude plný zajímavých akcí. Vypravit se můžete třeba na Hradozámeckou noc, která otevře v pozdních večerních hodinách brány hradů a zámků po celé republice. Nechybí ani nabídka letních festivalů, sportovních a lidových akcí.

Fotogalerie k článku

Vybírat můžete také ze všech akcí v našem Kalendáři nebo z Tipů na výlety s Emcem.

Praha 

Unikátní open air operu Don Giovanni si můžete poslechnout v přírodním amfiteátru v Divoké Šárce tuto neděli. Festival pro všechny milovníky asijské kultury a kuchyně Asia Fest můžete navštívit v sobotu ve Žlutých lázních. Můžete se těšit na kulinářské umění, ale také dračí show, bojové sporty, tance i zpěv.

Tento víkend se koná také Hradozámecká noc. V Praze se ze soboty na neděli otevřou návštěvníkům Zahrady pod Pražským hradem, Chvalský zámek, zámek Slovanka, Valdštejnský palác a Valdštejnská zahrada v Praze.

Festival módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2019 představí v Invalidovně kolekce tvorbu vybraných návrhářů z Česka a Slovenska.

Středočeský kraj

Hradozámecká noc přinese netradiční program i do středočeských hradů a zámků. Za mnohé vybíráme, třeba zámek Konopiště, hrad Český Šternberk nebo hrad Karlštejn.

Podívat se můžete také na závody dračích lodí, Berounský drak. Za návštěvu jistě stojí i Tankový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany

Jihočeský kraj

Multižánrový festival Město lidem, lidé městu přivede do českobudějovických ulic život. Piaristické náměstí pokryje několik set metrů živé trávy, ulice zpestří barevné deštníky a lampiony a zaplní je vůně vybraných gastronomických dobrot. Potkáte také akrobaty, muzikanty a herce.

Na Hradozámeckou noc vás zveme na zámek Hluboká nad Vltavou nebo třeba na hrad Landštejn, kde se z výkladu dovíte, jak to vypadalo na hradě v době renesance.

Plzeňský kraj

V Plzni se v neděli můžete zapojit do tzv. Recykliády, tedy společného úklidu povodí Mže. Účastníci se mimo jiné dozvědí zajímavé informace z oblasti sběru odpadu, recyklace a životního prostředí. Na náměstí Míru v Klatovech vystoupí v sobotu Janek Ledecký & band na koncertě, kam je vstup zdarma.

Karlovarský kraj

V Chebu si nenechte ujít Valdštejnské slavnosti, které v pátek a sobotu seznámí návštěvníky s historickým sokolníkem, loutkovými herci a hbitými tanečníky, historickými šermíři v dechberoucích soubojích a samozřejmě se samotným vévodou Albrechtem z Valdštejna.

Ústecký kraj

Gigathlon, dvoudenní vytrvalostní závod pro nadšence i profíky, se koná o víkendu v Račicích. Ti své síly poměří v 5 disciplínách, kterými je běh, plavání, in-line brusle, jízda na horském a silničním kole.

Pokud fandíte amatérským a nízkonákladovým filmům, pak si nenechte ujít tradiční třídenní filmovou přehlídku v Litoměřicích. Koná se od pátku do neděle a jejím podtitulem je "touha a vášeň".

Tradiční třídenní filmová přehlídka, Ústecké nebe plné letadel, nabídne ukázku letadel první světové války, simulované leteckého souboje s pyroefekty, letové a akrobatické ukázky nebo ukázku vojenského záchranářského vrtulníku.

Možná ale vyrazíte na známý rockový festival Rock for Churchill do Vroutku. Můžete se těšit na Dub FX, Modeselektor, Modestep, Yungblud, Skindred, Ed Rush nebo Tata Bojs.

Liberecký kraj

Sobotní Hradozámecká noc na zámku Zákupy nabídne noční prohlídky historických interiérů zámku s ukázkami dobových tanců na téma prvorepublikových filmů.

Na zámku Lemberk vám ukážou, jak se vařilo v době baroka v černé kuchyni. Díky tomu budete také mít možnost ochutnat pokrmy připravené na otevřeném ohništi. 

Královéhradecký kraj

V Hradci Králové budete tento víkend mít možnost shlédnout největší leteckou přehlídku a soutěž špičkových vojenských bojových letounů - CIAF. Budete si moci prohlédnout proudová i vrtulová letadla a vrtulníky, stíhačky a bojové letouny z řady zemí.

Mezinárodní Nábřeží paromilů je ojedinělé setkání historických parních strojů v Hradci Králové. Čeká vás zde výstava historických parních strojů i jejich replik, projížďky na parníčcích a dětské železnici.

Pardubický kraj

V Pardubickém kraji vás čekají Hradozámecké noci na hradu Litice nad Ohří nebo v klášteře v Kladrubech nad Labem.

Jihomoravský kraj

V neděli se v Brně v Opatské zahradě konají tradiční dožínky, kde si budete moci prohlédnout zemědělská zvířata, techniku a nakoupit si z produkce našich zemědělců. Brno se v sobotu také chystá oslavit 150 let městské hromadné dopravy na Streetparty150. Můžete se těšit na velkolepý open-air festival plný zábavy, jídla, pití a dopravy na ulici Lidické, kudy před půldruhým stoletím jezdila první koněspřežná tramvaj.

Zajímavá místa legendární Jizerské 50 si můžete proběhnout i v létě. Tentokrát však bez lyží. Závod Běhej lesy startuje v sobotu v Bedřichově.

Zlínský kraj

Skanzen ve Valašském muzeu v přírodě pořádá třetí ročník mezinárodního hudebního festivalu lidského hlasu, Hlasy 2019. Jako už tradičně představí hudebníky nejrůznějších žánrů (alternativa, folk, worldmusic, folklór), které spojuje unikátní hlasový projev. 

A pokud jste ještě neviděli legendární představení Jaroslava Duška Čtyři dohody, pak si určitě udělejte čas v pátek nebo v sobotu a navštivte Městské divadlo Zlín.

Olomoucký kraj

V sobotu se běží extrémní překážkový závod Runex Race v Olomouckých Poděbradech. Celková délka je 7 km a součástí je více jak 20 překážek, které mohou zdolávat jednotlivci i skupiny. Festival PAF, tedy přehlídka animovaného filmu, se v sobotu opět koná u lesa nedaleko Ostopovic u Brna

Moravskoslezský kraj

Na sobotu je připraven festival karvinské kultury Karviná dokořán. Můžete se těšit na divadla, tance, poezie, výtvarné práce ale i skvělé kapely a DJs. Součástí bude také gastro zóna.

Další festival můžete navštívit v Ostravě. Nese název Offenzíva a během čtyř dní se na něm představí devět divadelních kolektivů z celé České republiky s netradičně zpracovanými klasickými tituly, ale i s avantgardními experimenty.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete