Statistika našeho portálu

  • 100 972 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 4.-5. července

První prázdninový víkend Vás čeká celá řada letních festivalů. Mezi všemi jistě vyniknou akce věnované tématice Mistra Jana Husa.

První prázdninový víkend Vás čeká celá řada letních festivalů. Mezi všemi jistě vyniknou akce věnované tématice Mistra Jana Husa.

Praha

Nenechte si ujít Husovské slavnosti 2015, které jsou věnované vzpomínce a oslavě života mistra Jana Husa a konají se na Staroměstském náměstí, v Betlémské kapli a na Ovocném trhu. V neděli se můžete v Redutě zaposlouchat do jazzové hudby v podání Prague Big Band. V sobotu a v neděli vystoupí také Senior Dixieland, amatérský jazzový orchestr, který má své místo v jazzovém světě už od roku 1978.

Středočeský kraj

O víkendu se odehraje Velká bitva o hrad Točník. Nenechte si proto ujít tuto zajímavou akci s bohatým doprovodným programem, která se koná na louce pod hradem. Bakov nad Jizerou zve na sobotní Pojizerský folklorní festival, kde bude k vidění taneční a hudební vystoupení několika folklorních souborů. Zámek Berchtold se přenese v čase do dob udatných rytířů, kteří Vám předvedou umění šermu. Navštivte v sobotu místní Rytířské slavnosti.

Zámek Loučeň přichystal akci pro milovníky labyrintů - Narozeniny zámeckých labyrintů - kde nebudou chybět rytířské turnaje, pohádky i krájení dortu. A pokud se vypravíte na noční prohlídky zámku Křivoklát, tak se můžete těšit na Magistra Kelleyho, který zde ožije.

Jihočeský kraj

V Táboře bude pokračovat letní festival Might Sounds, zaměřujících se na žánry ska, punk, reggae či rock´n´roll. Cyklus kulturních programů na oslavu života Mistra Jana Husa připravilo i město Tábor. V Sezimově Ústí se v neděli konají Dobové slavnosti, věnované rovněž tématu Mistra Jana Husa.

Plzeňský kraj

Oblíbený hudební festival Rock for People, který se tradičně odehrává v Hradci Králové, byl rozšířen a na začátku července se v Plzni odehraje speciální evropská edice, tedy Rock for People Europe. Možná Vás také zaujmou Rysí slavnosti, které se konají v sobotu v Železné Rudě. Díky nim se budete mimo jiné moci projet historickým parním vlakem po Šumavě. Zámek Chanovice zve na Den řemesel, kde uvidíte přehlídku řemeslných dovedností Plzeňského kraje.

Ústecký kraj

Litoměřický kořen představuje komorní festival klubové scény, legend českého undergroundu, kde se od pátku do soboty mohou nadšení fanoušci mnoha věkových kategorií těšit na hudební, divadelní a filmové zážitky. Husitské slavnosti se konají také v obci Třebušín oba víkendové dny. A nebylo by to léto, aby se nekonaly také nějaké pivní slavnosti. Tuto sobotu se za nimi můžete vypravit do Roudnice nad Labem.

Prosetický mokrák, to je název rockového festivalu, který se koná v sobotu v Teplicích.

Královéhradecký kraj

Jeden z největších festivalů rockové hudby Rock for People se už tradičně koná v Hradci Králové. Letos se jedná o 20. ročník tohoto velmi oblíbeného festivalu. Letní divadelní festival pro děti i dospělé se koná od soboty do úterý na zříceninách hradu Potštejn.

Pardubický kraj

Od soboty do neděle se můžete vypravit na hrad Svojanov. Budou tam pro Vás připravené Královské slavnostiŘemeslnická sobota proběhne v areálu Muzea řemesel v Letohradu. Pro rodiny s dětmi je připravená akce zvaná Selské slavnosti na farmě rodiny Zitkových. Součástí programu bude i prohlídka farmy, hospodářských zvířat a techniky. Na nádvoří zámku Choltice se v sobotu rozprostře pivní festival.

Kraj Vysočina

Westernové městečko Šiklův mlýn zve na karneval, jehož součástí bude karnevalová show. Pokud dorazíte v maskách, máte vstup zdarma. Do Třebíče se můžete vypravit na Svatopetrskou pouť, kde bude tradiční pouťové občerstvení i atrakce. Středověká taškařicese koná od neděle do pondělí na hradě Orlík nad Humpolcem.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj jakou už tradičně nabízí nespočet akcí. Z mnoha vybíráme dvoudenní festival Rozmarné léto, který se koná v Mikulově, Slavnosi pernštejnského panství na hradě Pernštejn nebo otevřené vinné sklepy v Hruškách.

Zlínský kraj

Ve Zlínském kraji se od pátku do neděle koná 10. Mezinárodní folklorní festival na rynku Bystřici.

Olomoucký kraj

Obecní slavnosti pořádají od soboty do neděle v obci Čechy pod Kosířem. Na Podvečerní slavnosti se můžete vypravit do Zoo Olomouc, kdy za soumraku a poznejte zajímavé živočichy, které třeba ve dne vůbec neuvidíte. Vstup zdarma budete mít do Vlastivědného muzea v Šumperku. Akce se týká Muzea v Šumperku, Muzea Zábřeh, Muzea Mohelnice a Památníku Adolfa Kašpara.

Zajímavé akce v okolí

Serial Killer 2023 - Brno

19.09.2023 - 24.09.2023
Brno

Mezinárodní festival těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy.

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Svět knihy Plzeň 2023

22.09.2023 - 23.09.2023
Plzeň

Svět knihy Plzeň se vrací v původním dvoudenním formátu, a tak třetí zářijový víkend ožije Plzeň literaturou. Během…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. září

Dnes má svátek Berta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete