Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Velikonoční akce 2015

A jsou tu opět Velikonoce a s nimi vítané staročeské tradice a zvyky, které vyvolávají rozšafné úsměvy na tvářích chlapců a šibalské chichotání u dívek a žen každého věku.

A jsou tu opět Velikonoce a s nimi vítané staročeské tradice a zvyky, které vyvolávají rozšafné úsměvy na tvářích chlapců a šibalské chichotání u dívek a žen každého věku.

Středočeský kraj

 Ve Středočeském kraji bychom Vás rádi pozvali například na "Velikonoční jarmark v Nymburku", který se již tradičně koná na majestátním náměstí Přemyslovců. O nadcházejícím víkendu můžete zavítat i na "Velikonoční jarmárek v Benešově", který představuje malé tržiště s tradičními velikonočními výrobky a dílničkami pro děti. Za návštěvu jistě stojí i "Velikonoční trhy v Kolíně", které se uskuteční o druhém dubnovém dni. Báječnou připomínkou velikonočních tradic budou "Velikonoce na hradě Český Štenberk", kde na dětské návštěvníky čeká atraktivní soutěž o ceny. Originální oslavu svátků jara letos můžete navštívit i v rámci "Knížecích Velikonoc na Křivoklátě", konaných od 4. do 6. dubna. 

Jihočeský kraj

I v oblasti Jihočeského kraje si můžete v rámci oslav velikonočních svátků vyrazit s celou rodinou na některou ze zajímavých akcí. Upozorňujeme zvláště na "Velikonoční trhy v Třeboni", který se koná v sobotu 4. dubna na Masarykově náměstí. Koupit zde můžete něco z tradiční nabídky předmětů s velikonočních tématikou. V prostorách Muzea fotografie a přilehlém parku se v sobotu 4. dubna odehraje "Velikonoční veselice v Jindřichově Hradci", připomínající oslavu příchodu jara a Velikonoc. Zajímavou podívanou pro všechny zúčastněné nabídne i akce "Velikonoční neděle na hradě Dívčí Kámen", kde se můžete těšit na vystoupení žonglérů, speciální prohlídku hradu či zábavné hry a soutěže. Bohatý program pro malé i velké přináší pak "Velikonoce v ZOO s Flopem v Hluboké nad Vltavou", kde si můžete připomenout oslavy svátků jara se zvířecími miláčky. I v Čekých Budějovicích se můžete těšit na oslavu Velikonoc, která proběhne v rámci akce "Velikonoce v Igy centru", kde se účastníci pokusí o zápis do Knihy českých rekordů s největším pečeným velikonočním vajíčkem. 

Plzeňský kraj

V sobotu 4. dubna se v muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech odehraje další ročník "Velikonoc v muzeu", které všem návštěvníkům přiblíží tradici starobylých řemesel i velikonočních zvyků. O nadcházejícím víkendu budete mít v rámci "Velikonoc na zámku Červené Poříčí" unikátní možnost navštívit mimořádně zpřístupněný zámek Červené Pořičí, která nabízí prohlídku nově zrekonstruovaného zámku s originální velikonoční výzdobou. Zajímavou podívanou zažijí i všichni účastníci "Velikonoc na náměstí v Klatovech", kde na Vás čeká reprodukovaná hudba, stánkový prodej či divadelní vystoupení. Doporučujeme navštívit i "Velikonoce v ZOO Plzeň", které nabídnou zdobení vajíček, pletení pomlázek, otloukání vrbových píšťalek či připomínku dalších lidových řemesel. Ideálním tipem na rodinný výlet je i "Velikonoční jarmark na zámku Zbiroh", kde na Vás čekají prodejní stánky s ukázkami velikonočních zvyků a řemeslné výroby. 

Karlovarský kraj

Západní Čechy jsou vzhledem ke svému historickému vývoji jakousi laboratorní dílnou míchající dohromady přehršel lidových tradic a zvyků mnoha regionálních skupin a etnických hnutí. Zvláště zajímavě se to odráží při oslavách spojených s příchodem jara a velikonočních svátků. Rádi bychom Vás proto pozvali na "Velikonoční oslavy v Chebu", kde si můžete zakoupit některý z desítek rukodělných výrobků, gastronomické pochutiny či shlédnout hudební vystoupení a souboje středověkých rytířů. Velikonoční nádech má i "Hauenštejnské vítání jara", nabízející zdobení velikonočních vajíček přírodninou a dračích vajec, do kterých mohou rodiče dětem schovat velikonoční dobrotu. 

Ústecký kraj

Přijměte pozvání na výčet velikonočních akcí, které se letos konají v Ústeckém kraji. Nejmenší návštěvníky jistě potěší především "Velikonoce v ZOO Chomutov", které lákají na interaktivní pohádku divadla Mazec či velikonoční workshop pro děti. Zajímavou zábavu pro Vás připravili i organizátoři "Mikulášovické kraslice", připadající letos na 4. duben. Akcí pro celou rodinu budou bezesporu i "Úštěcké Velikonoce", které lákají na dobový velikonoční jarmark, průvod folklorních souborů a divadel či malování kraslic. Na státním zámku Krásný Dvůr se můžete těšit na "Pohádkové Velikonoce", které všechny návštěvníky potěší výstavou strašidel či loutkovým představením. V Centru pivovaru Děčín si pak můžete užít "Velikonoční těšení", které potěší vystoupením pěveckých sborů, soutěžemi, velikonočním povídáním či soutěží o namalované vajíčko. Tradiční velikonoční setkání pak zažijete i v rámci "Velikonoc na zámku Nový Hrad u Jimlína"

Liberecký kraj

Chystáte se trávit Velikonoce v Libereckém kraji? Pak Vám doporučujeme návštěvu "Velikonoc na Grabštejně", které nabízejí tématicky laděné prohlídky velikonočně vyzdobeným hradem s kostýmovanými průvodci či výtvarné dílničky. Velkolepou oslavu velikonočních svátků připravili organizátoři "Velikonočních slavnostní v Jablonci nad Nisou". Během následujících několika dnech si můžete užít bohatý kulturní program, plný hudebních a divadelních vystoupení. Akcí pro celou rodinu jistě budou i "Velikonoce v ZOO Liberec", které obléknou zdejší zoologickou zahradu do velikonočního hávu. Tradiční akcí bude i "Řemeslný velikonoční jarmark na náměstí v České Lípě", konající se ve čtvrtek 2. dubna. Víkendové nákupy si můžete zpříjemnit návštěvou "Velikonoc ve Fóru Liberec", které připravili tvořivé dílny pro nejmenší či hudební program pro všechny věkové kategorie. 

Královehradecký kraj

V oblasti Královehradeckého kraje můžete navštívit mnoho zajímavých akcí, které mají jako společný jmenovatel připomínku velikonočních tradic. Jednou z takových je například "Velikonoční pomlázka", která se uskuteční ve Futuru v Hradci Králové. O nadcházejícím víkendu nezapomeňte navštívit ani "Velikonoce v ZOO Dvůr Králové nad Labem", kde se můžete zúčastnit safari běhu či pěší prohlídky safari. Zaručenou porci kvalitní zábavy zažijete i v při "Velikonočním veselí ve Špindlerově Mlýně", které nabízí průvod barevných masek, živá medvíďata, bublinovou show či vystoupení regionálních kapel. Originální možnost jak strávit Velikonoce v atmosféře středověkého hradu nabízející "Pohádkové Velikonoce na zámku Staré Hrady". Zahájení nové sezóny láká všechny návštěvníky i na zámek Doudleby nad Orlicí, kde na Vás čeká bohatý "Velikonoční program", zakončený nefalšovanou staročeskou pomlázkou. 

Pardubický kraj

I v Pardubickém kraji jsme pro Vás vybrali velikonoční akce, které potěší všechny své návštěvníky a připomenou pestrost a bohatství staročeských lidových tradic. Platí to zvláště o "Velikonocích na hradě Svojanov", které nabídnou staročeský řemeslný trh, vystoupení středověkých šermířů či možnost uplést si vlastní pomlázku. Za návštěvu jistě stojí i "Velikonoce ve Svitavách", které po celý týden přinesou program nabitý připomínkou velikonočních tradic, možnost zakoupení proutěného zboží či poučný program pro nejmenší návštěvníky, zahrnující i zručné dílničky či zoologický koutek. 

Kraj Vysočina

Budete-li o nadcházejícím víkendu hosty malebného kraje Vysočiny, můžete si pobyt zpříjemnit návštěvou některé z velikonočních akcí. Za všechny připomínáme například "Velikonoce v Jihlavě", konané po celý víkend. V sobotu 4. dubna si jistě užijete i "Velikonoce na zámku Žirovnice", přinášející jarmark středověkých řemesel, volnou expozici zámku, workshopové dílny či bohatou zásobu kvalitního občerstvení. O nadcházející sobotě si užijte i "Velikonoční jarmark v Telči", kde se můžete těšit na prodej rukodělných výrobků, domácích dobrot či kulturní estrádu pro nejmenší. Pojedete-li v sobotu nakoupit, můžete se zastavit i v City Parku Jihlava, kde přichystali pro všechny návštěvníky "Velikonoční program s tradičními dílnami na výrobu krasliců". V neděli pak navštivte i "Velikonoce v ZOO Jihlava", kde se odehraje slavnostní vítání jara, velikonoční výtvarná dílna, letová ukázka dravců a sov či vajíčková výstava. 

Jihomoravský kraj

Velikonoční oslavy a jižní Morava? Tohle spojení k sobě ideálně pasuje. Předsvědčit o tom se můžete například při návštěvě "Velikonoční dne na Zámku Rájec nad Svitavou", kde si můžete prohlédnout slavnostně vyzdobené zámecké interiéry. Slavnostní zahájení turistické sezóny se letos spojí s "Velikonocemi na hradě Bítov", které nabídnou prohlídku hradního paláce spojenou s ukázkou provozu a vaření v hradní kuchyni. Atraktivním lákadlem pro nadcházející víkend je i "Velikonoční otevření zámku ve Vranově nad Dyjí", které vygraduje o nadcházejícím velikonočním pondělí. Poutavý program je připraven i pro všechny návštěvníky "Honu na velikonoční vajíčka v lanovém centru Jungle Park v Brně". Rodiče s dětmi pak zajisté uvítají zábavný a poučný program konaný v rámci "Velikonočních dílniček v ZOO Brno", které nabídnou možnost vyzkoušet si mimo jiné i tradiční či netradiční zdobení velikonočních vajíček. Zapomenout bychom pak neměli ani na "Velikonoční jarmark u rozhledny Podvrší u Blanska - Vavřinec"

Olomoucký kraj

Všechny naše čtenáře zveme na "Velikonoční jarmark v Přerově"který bude i v letošním roce součástí bohatých oslav v tomto malebném moravském městě. I v krajském městě Olomouci se o nadcházejícím víkendu uskuteční "Velikonoční oslavy", které město rozezní melodiemi hanáckých lidových písní a provoní čerstvě pečenými velikonočními pochoutkami. Další zajímavou akcí jsou "Velikonoční prohlídky zámku Náměště na Hané", který je pro všechny návštěvníky již slavnostně vyzdoben. Po celý víkend i Velikonoční pondělí na Vás čekají i organizátoři "Velikonočních prohlídek na hradě Bouzov". V sobotu 4. dubna doporučujeme navštívit i "Velikonoční dárečky v ZOO Olomouc", kde na Vás čeká zajímavý celodenní program. V ten samý den se zajímavý program odehraje i v rámci "Dětského velikonočního jarmarku na hradě Štenberku"

Zlínský kraj

V rámci nadcházejících velikonočních svátků bychom Vás rádi pozvali na "Arcibiskuský zámek v Kroměříži", kde budou výjimečně otevřeny všechny trasy od soboty do pondělí. Originální a nápaditý program připravili pro všechny zájemce i organizátoři "Velikonočního programu v Rožnově pod Radhoštěm", který podpoří i velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami. Na Bílou sobotu se pak můžete vydat i na "Velikonoční jarmark s folklorem v Luhačovicích", kde Vám své umění předvedou mistři v předvádění staročeských řemesel. Autentickou atmosféru s mnoha zábavnými prvky i poučením přináší i "Velikonoční oslavy na hradě Buchlov"

Moravskoslezský kraj

Na severní Moravě si můžete zpříjemnit Velikonoční svátky návštěvou "Velikonoc v zámeckých interiérech Bílého zámku", kde je kromě prohlídky impozantních prostor připravena i drobná pozornost pro každého návštěvníka. Další zajímavou akcí je "Vítání jara s jihočeskými komediantami na hradě Sovinec", kde se můžete mimo jiné těšit i na komediální vystoupení - Jak šlo vejce na vandr. Originální expozici selského obydlí nabízí "Velikonoce v kosárně v Karlovicích". Nakoupit si zajímavý dárek či drobnou pochutinu můžete pak v rámci "Velikonočních jarmarků na hradě Starý Jičín". I v krajském městě Ostravě si můžete zpříjemnit prožití velikonočních svátků návštěvou "Velikonočních radovánek", které se ve Futuru Ostrava konají v neděli 5. dubna. 


Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

ARABFEST: Festival arabské kultury …

11.04.2024 - 14.04.2024
Plzeň

Čtrnáctý ročník festivalu arabské kultury, tentokrát tematicky zaměřený na SPORT na Blízkém východě.

Olomoucký tvarůžkový festival 2024 …

13.04.2024 - 14.04.2024
Olomouc

Přijďte zažít sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu 13. a 14. dubna na olomouckém Horním a Dolním náměstí.…

Sokolnické slavnosti na Sovinci 202…

13.04.2024 - 14.04.2024
Sovinec

Vážení návštěvníci, dovoluji si vás pozvat na naší první tradiční akci v tomto roce pořádanou na hradě Sovinci s názvem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete