Statistika našeho portálu

  • 99 252 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Chovatelská přehlídka trofejí v Písku

19.04.2013 - 28.04.2013 Písek

Odbor životního prostředí Městského úřadu Písek ve spolupráci s ČMMJ - Okresním mysliveckým spolkem Písek a Lesnickými školami Písek zve všechny občany na tradiční chovatelskou přehlídku trofejí lovné zvěře ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Písek (trofeje z celkem 54 honiteb).Součástí výstavy bude mimo jiné prezentace zajímavostí souvisejících s ochranou přírody Písecka, včetně…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Písek
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Písek
Obec
Písek

Fotogalerie k článku

Odbor životního prostředí Městského úřadu Písek ve spolupráci s ČMMJ - Okresním mysliveckým spolkem Písek a Lesnickými školami Písek zve všechny občany na tradiční chovatelskou přehlídku trofejí lovné zvěře ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Písek (trofeje z celkem 54 honiteb).

Součástí výstavy bude mimo jiné prezentace zajímavostí souvisejících s ochranou přírody Písecka, včetně výstavy fotografií zvěře a ptáků známého fotografa přírody Libora Šejny. Pořadatelé srdečně zvou na výstavu nejen myslivce a přátele přírody, ale zejména děti a školní mládež.
 
Posláním chovatelských přehlídek trofejí je mimo zákonného účelu (viz zákon č. 449/2001 Sb., o myslivosti), také informování odborné veřejnosti o výsledcích péče o zvěř za uplynulé období, přiblížení tradiční české myslivosti veřejnosti a v rámci vzdělávání také školní mládeži či návštěvníkům města Písku. Jako doprovodný materiál k přehlídce vydává odbor životního prostředí MěÚ Písek také informační bulletin, obsahující nejen nejdůležitější údaje za uplynulé období, ale také mnohé zajímavosti související s ochranou přírody, biologií zvěře apod. Pro rok 2013 je součástí bulletinu také přehlídka vybraných plemen loveckých psů s podrobným popisem. Také v tomto roce pokračuje v rámci přehlídky vzdělávací cyklus na téma "Myslivcův rok", určený pro žáky základních škol. Jedná se o odborný pilotní program vzdělávání mládeže, ve kterém budou lektoři Českomoravské myslivecké jednoty, o.s. po dobu konání přehlídky přednášet školní mládeži základní poznatky péče o zvěř a její prostředí jako součásti ochrany přírody.

Kolektiv pracovníků Městského úřadu Písek, odboru životního prostředí tímto srdečně zve nejen myslivce a přátele přírody, ale také děti a školní mládež. Zároveň si dovolujeme poděkovat také všem partnerům, kteří se na pořádání chovatelské přehlídky trofejí 2013 spolupodíleli.

Výstavu, konanou každoročně v areálu Lesnických škol v Písku (budova školní jídelny), lze navštívit

ve dnech 19. až 28. dubna 2013, a to každý den od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin (první den otevřeno až od 12.00 hod a poslední den pouze do 15.00 hod).
 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Mapa

Další akce v okolí

Masopust 2023 - Milevsko

18.02.2023 - 18.02.2023
nám. Dr. E. Beneše

Milevské maškary se právem pyšní zapsáním mezi nejvýznamnější lidové tradice na seznamu nemateriálních statků tradiční…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 28. leden

Dnes má svátek Otýlie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete