Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Festival dechové hudby 2015 - Benešov

24.05.2015 Benešov

Středočeské městečko Benešov je celoročně oblíbeným místem turistů a návštěvníků, kteří zde obdivují zajímavé historické památky a následně vyrážejí za pamětihodnostmi okolního kraje. Ve druhé polovině května se zde koná jedná z tradičních kulturních akcí, která již více než 15 let přitahuje pozornost všech vyznavačů parádní dechovky – "Festival dechové hudby".Na co se můžete těšitCelá akce se…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Masarykovo náměstí
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Benešov
Obec
Benešov

Fotogalerie k článku

Středočeské městečko Benešov je celoročně oblíbeným místem turistů a návštěvníků, kteří zde obdivují zajímavé historické památky a následně vyrážejí za pamětihodnostmi okolního kraje. Ve druhé polovině května se zde koná jedná z tradičních kulturních akcí, která již více než 15 let přitahuje pozornost všech vyznavačů parádní dechovky – "Festival dechové hudby".

Na co se můžete těšit

Celá akce se koná pod taktovkou Základní umělecké školy Josefa Suka a účastní se jí tradiční sestava uměleckých souborů. Městem financovaný festival se odehrává v centru města na Masarykově náměstí, které každoročně obsadí stovky starších i mladších příznivců dechovky. V bohatém programu obvykle nechybí Dechový orchestr ZUŠ Benešov, Malý dechový orchestr Týnečanka či Malý dechový orchestr Vranovanka.

K pestrému doprovodnému programu lákají již tradičně veselé mažoretky. Jednotlivá hudební vystoupení jsou směřována na vybrané sobotní dopoledne, kdy oslovují i náhodně procházející návštěvníky a obyvatele Benešova. Zavítáte-li na toto setkání příznivců dechovky i Vy, můžete se těšit na příjemnou a vstřícnou atmosféru, s nadšením hrající muzikanty, zajímavý doprovodný program, dostatek možností občerstvení a především autentický zážitek v podobě živých vystoupení pod otevřeným nebem.

Festival dechové hudby 2015

Datum tohoto ročníku je prozatím pouze předpokládané, podrobné informace se připravují.

Mapa

Další akce v okolí

Hypnotizér - Benešov

18.04.2023 - 18.04.2023
Tyršova 163, 256 01…

Hypnotizér v Benešově | duben 2023 Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na interaktivní přednášku,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete