Statistika našeho portálu

  • 96 481 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Festival dechové hudby 2015 - Benešov

24.05.2015 Benešov

Středočeské městečko Benešov je celoročně oblíbeným místem turistů a návštěvníků, kteří zde obdivují zajímavé historické památky a následně vyrážejí za pamětihodnostmi okolního kraje. Ve druhé polovině května se zde koná jedná z tradičních kulturních akcí, která již více než 15 let přitahuje pozornost všech vyznavačů parádní dechovky – "Festival dechové hudby".Na co se můžete těšitCelá akce se…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Masarykovo náměstí
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Benešov
Obec
Benešov

Fotogalerie k článku

Středočeské městečko Benešov je celoročně oblíbeným místem turistů a návštěvníků, kteří zde obdivují zajímavé historické památky a následně vyrážejí za pamětihodnostmi okolního kraje. Ve druhé polovině května se zde koná jedná z tradičních kulturních akcí, která již více než 15 let přitahuje pozornost všech vyznavačů parádní dechovky – "Festival dechové hudby".

Na co se můžete těšit

Celá akce se koná pod taktovkou Základní umělecké školy Josefa Suka a účastní se jí tradiční sestava uměleckých souborů. Městem financovaný festival se odehrává v centru města na Masarykově náměstí, které každoročně obsadí stovky starších i mladších příznivců dechovky. V bohatém programu obvykle nechybí Dechový orchestr ZUŠ Benešov, Malý dechový orchestr Týnečanka či Malý dechový orchestr Vranovanka.

K pestrému doprovodnému programu lákají již tradičně veselé mažoretky. Jednotlivá hudební vystoupení jsou směřována na vybrané sobotní dopoledne, kdy oslovují i náhodně procházející návštěvníky a obyvatele Benešova. Zavítáte-li na toto setkání příznivců dechovky i Vy, můžete se těšit na příjemnou a vstřícnou atmosféru, s nadšením hrající muzikanty, zajímavý doprovodný program, dostatek možností občerstvení a především autentický zážitek v podobě živých vystoupení pod otevřeným nebem.

Festival dechové hudby 2015

Datum tohoto ročníku je prozatím pouze předpokládané, podrobné informace se připravují.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete