Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Festival Setkání cimbálových muzik Valašského království 2016 - Frenštát pod Radhoštěm

15.06.2018 - 16.06.2018 Frenštát pod Radhoštěm

V druhé polovině května se všichni milovníci specifické regionální hudby a zvláště té cimbálové mohou těšit na další ročník "Setkání cimbálových muzik Valašského království", který hostí již několikátým rokem Frenštát pod Radhoštěm. Během nabitého víkendového programu shlédnete vystoupení desítek souborů čerpajících svou energii a invenci z domácích podmínek, stejně jako čestné hosty ze…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Frenštát pod Radhoštěm, náměstí
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Nový Jičín
Obec
Frenštát pod Radhoštěm

Fotogalerie k článku

V druhé polovině května se všichni milovníci specifické regionální hudby a zvláště té cimbálové mohou těšit na další ročník "Setkání cimbálových muzik Valašského království", který hostí již několikátým rokem Frenštát pod Radhoštěm. Během nabitého víkendového programu shlédnete vystoupení desítek souborů čerpajících svou energii a invenci z domácích podmínek, stejně jako čestné hosty ze zahraničí.

Na co se můžete těšit

Hlavní snahou organizátorů je rozvíjet i nadále folklor a lidové tradice pomocí dětských i dospělých lidových hudeb a nenechat ustrnout ojedinělou valašskou kulturu Karpatského oblouku trojmezí Polska, České republiky a Slovenska. Na rožnovském náměstí se již tradičně vytváří během festivalu úžasně vstřícná atmosféra, která odráží radost vystupujících ze hry a pozitivní ohlas přítomných diváků. Porovnávat zde můžete různé styly Karpatských lidových hudeb či ocenit nestárnoucí entuziasmus královny matky Valašského království Jarmily Šulákové.

V rámci doprovodného programu se obvykle koná i výstava kreseb žáků zdejších škol, vystoupení skupin historického šermu či výjimečná gastronomická menu v některých ze zdejších restaurací. Jménem nejvyšších představitelů Valašského království Vás co nejsrdečněji zveme na tuto tradiční a stále oblíbenější hudební akci plnou zábavy.

Festival Setkání cimbálových muzik Valašského království 2018

 

Těšíme se na vás ve dnech 15. - 16. 6. 2018.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete