Statistika našeho portálu

  • 95 094 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Ty nejlepší ležáky, hudba a něco na posilněnou. Pivovar Ferdinand zve na slavnosti piva

05.09.2020 Benešov

Letošní začátek září bude patřit pivu! Pivovar Ferdinand zve na slavnosti, které se konají v sobotu 5. září 2020 od 13 hodin na dvoře pivovaru. Co všechno 29. ročník nabídne?

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Těšit se můžete na všechny druhy piva Ferdinand, a to i v nefiltrované podobě. Osvěžení nabídne několik druhů limonády Ferdináda. Sáhnout můžete po tradiční malinovce, pomerančové, mandarinkové nebo stále více oblíbené bezinkové příchuti.

Ke slavnostem a pivu samozřejmě patří i dobré jídlo. Na slavnostech si pochutnáte na grilovaných rybách z rybárny Fish Tyrš z Benešova, masových i veganských burgerech z dílny Salt´n´pepa z pražských Holešovic, srbské pljeskavici, kýtě či kančí klobáse, palačinkách naslano i nasladko nebo točené zmrzlině. V nabídce nebude chybět ani čerstvá káva. V každém rohu pivovarského dvora najdete dostatek možností, jak se posilnit před tancem pod podiem.

Pestrý totiž bude také hudební program. Zábavu rozjede country kapela Farmáři, po které přijde na řadu folk-rocková jistota Bílá nemoc, svižná benešovská úderka Pigstyle, Driák z Lánova či rockabilly jízda v podání party The Rocket Dogz. Následně si vychutnáte pop-rockovou Zeleninu, řízný dívčí kvartet The Agony a k pivu dokonale padnoucí harmonikové punkery Tragedis. O závěr se postará stylově pojmenovaná kapela Lahvátor.

Během odpoledne můžete zajít také na prohlídku pivovaru, prozkoumat unikátní humnovou sladovnu, nasát zajímavosti a v soutěžích otestovat své znalosti o pivu, pivovarnictví – na své si přijdou i děti, pro které bude připraven dětský koutek. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, kde se vaří skutečné pivo.

Novinky můžete sledovat i na facebookové události slavností. Vstupné na místě je 100 Kč, děti neplatí nic.

Pivovar Ferdinand

Benešovský pivovar Ferdinand založil roku 1897 arcivévoda František Ferdinand d’Este. Pivovar si zakládá na tradičních recepturách a vaření piva bez kompromisů. Na špičkovou kvalitu dohlíží vrchní sládek Jaroslav Lebeda. Pod jeho rukama vzniká všech deset druhů piva, které Ferdinand vaří. Od klasické desítky a jedenáctky až po speciální polotmavé pivo Sedm kulí a jedinečné bezlepkové pivo. Součástí pivovaru je ojedinělá humnová sladovna, která vyrábí slad pro vlastní potřebu. Zásobí ale rovněž další pivovary po celé České republice i zahraničí. Pivovar Ferdinand ročně vyprodukuje 2200 tun humnového sladu, uvaří více než 28 000 hektolitrů piva.

 

Mapa

Další akce v okolí

Příměstský cyklo kemp 2021 - Benešov

26.07.2021 - 30.07.2021
Benešov

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Koncert filmové hudby - Týnec nad S…

01.10.2021 - 01.10.2021
Klusáčkova 2, Týnec nad…

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka zahajuje novou sezónu koncertním turné, během kterého navštíví se svým úspěšným…

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

03.06.2021 - 03.06.2021
Kladno

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Den otců - Zámek Loučeň Nymburk

20.06.2021 - 20.06.2021
Zámek Loučeň

Již pojedenácté připravujeme pro všechny táty, taťuldy, tatínky a otce, kteří se svými ratolestmi vyrazí v neděli 20.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete