Statistika našeho portálu

  • 99 338 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Pohádkové Cipískoviště

17.05.2013 - 19.05.2013 Písek

Letoší Cipískoviště v malebném jihočeském Písku připomene 770. výročí první písemné zmínky o městě. Obří pískové sochy náplavku řeky Otavy budou zdobit již posedmé. Jejich námětem budou významné historické postavy spojené s městem Písek. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.Exteriérová výstava v Čechově ulici za Kamenným mostem bude tentokrát věnována námětu Most(ů),…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Heydukova 97, Písek
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Písek
Obec
Písek

Fotogalerie k článku

Letoší Cipískoviště v malebném jihočeském Písku připomene 770. výročí první písemné zmínky o městě. Obří pískové sochy náplavku řeky Otavy budou zdobit již posedmé. Jejich námětem budou významné historické postavy spojené s městem Písek. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program.
Exteriérová výstava v Čechově ulici za Kamenným mostem bude tentokrát věnována námětu Most(ů), především slavnému píseckému symbolu, ale i dalším mostům na Písecku, v ČR i jinde v Evropě - otevření výstavy je plánováno již na 30. března v rámci Jarní slavnosti. Právě ze starobylého píseckého mostu vyjde v první den Cipískoviště procesí k úctě sv. Jana Nepomuckého jakožto součást Muzejní noci s barokní slavností.
Program pro hlavní cílovou skupinu Cipískoviště - děti a jejich doprovod v sobotu odpoledne pokračuje v příměstské lesní oblasti v podobě tradičního Pochodu pohádkovým lesem. O sobotním podvečeru a v neděli odpoledne zase se svými ratolestmi můžete zavítat na Cipískovo zábavné odpoledne - v sobotu do Palackého sadů a v neděli na Městský ostrov. Výtvarné dílny budou připraveny v Městské knihovně a ve Sladovně, loutkovou pohádkou děti zabaví v divadélku Nitka.
V rámci Cipískoviště se na řece mezi mosty opět objeví dračí lodě - závod se na Otavě uskuteční již pošesté. S různými sportovními aktivitami se mohou především mladší děti seznámit v sobotu v Palackého sadech - stačí v parku navštívit skautské teepee a pak se s kartou účastníka vydat do přilehlého areálu ZŠ J.K.Tyla a vyzkoušet si fotbal, basketbal, aikido či rybaření, zakončíme zkouškou frisbee a malou odměnou opět v sadech. Zároveň zde také bude probíhat 5. ročník robotické soutěže Robotem rovně aneb autíčka v parku.

Mapa

Další akce v okolí

Masopust 2023 - Milevsko

18.02.2023 - 18.02.2023
nám. Dr. E. Beneše

Milevské maškary se právem pyšní zapsáním mezi nejvýznamnější lidové tradice na seznamu nemateriálních statků tradiční…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 7. únor

Dnes má svátek Veronika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete