Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Středoevropský jazzový most - Hradec Králové

01.05.2018 Hradec Králové

První květnový den je v Hradci Králové již tradičně spojen s přehlídkou pro milovníky jazzu, při které je v prostorách Masarykova náměstí připraven "Středoevropský jazzový most".Mezinárodní festival dixielandové a jazzové hudbyVýchodočeské město přivítá několik jazzových a dixielandových kapel z celé střední Evropy, které spolu s českými umělci předvedou své unikátní umění. Těšte se na…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

První květnový den je v Hradci Králové již tradičně spojen s přehlídkou pro milovníky jazzu, při které je v prostorách Masarykova náměstí připraven "Středoevropský jazzový most".

Mezinárodní festival dixielandové a jazzové hudby

Východočeské město přivítá několik jazzových a dixielandových kapel z celé střední Evropy, které spolu s českými umělci předvedou své unikátní umění. Těšte se na soubory z Maďarska, Rumunska či Pobaltských států. Kromě mnoha hudebních produkcí na připraveném pódiu je připraven pro návštěvníky i bohatý doprovodný program, zahrnující celodenní trh lidových řemesel či rozmanité soutěže a atrakce pro nejmenší návštěvníky.

Akci pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. Přehlídka je součástí United Europe Jazz Festival. Pokud se z rozmanitých důvodů nebudete moci akce zúčastnit, nezapomeňte si ukázky a informace o festivalovém dění poslechnout v České rozhlase. Přejeme Vám, aby se Středoevropský jazzový most v Hradci Králové líbil a mohli jste zde strávit mnoho příjemných chvil.

Středoevropský jazzový most 2018

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost ve spolupráci s partnerskými městy Banská Bystrica (SK), Salgótarján (HU) a Zakopané (PL) za podpory Královéhradeckého kraje a Statutárního města Hradec Králové pořádá v úterý 1. května 2018 již XVII. ročník festivalu STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST v rámci UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL 2018. Cílem festivalu je vzájemné setkání jazzových formací ze čtyř středoevropských zemí, obohacení kulturního života v místech konání festivalu, rozvoj cestovního ruchu a budování přátelských vztahů v rámci středoevropského Visegrádského regionu.

V programu od 10 do 18 hodin na Masarykově náměstí v Hradci Králové vystoupí:

ART JAZZ BAND (CZ) - osvědčení swingoví veteráni z Hradce Králové, jejichž repertoár tvoří tradiční dixielandové a swingové skladby.

HARMCORE JAZZ BAND (CZ) - znamenitý pražský jazzový a swingový orchestr, hrající tuzemské i zahraniční šlágry z krásné éry swingových bigbandů.

FENG-YÜN SONG (CZ/Čína) - jedinečná čínská zpěvačka, básnířka a hlasová pedagožka, která žije trvale v Praze a působí na české hudební a kulturní scéně. Svými hudebními projekty přispívá k interkulturnímu dialogu mezi Západem a Východem.

ENERJAZZER (PL) - přední polská hudební formace, která byla založena v roce 2007, prezentuje širokou žánrovou škálu - od ragtime přes blues a dixieland až po swing.

DEBRECEN DIXIELAND JAZZ BAND (HU) - proslulý maďarský jazzový a dixielandový soubor, který získal celosvětovou reputaci včetně úspěchů v kolébce jazzu - Spojených státech

FUNNY FELLOWS (SK) - atraktivní slovenská kapela, jejíž repertoár tvoří kromě titulů charakteristických pro "old time" rovněž slovenské kavárenské písně z počátku 40. let.

ORIGINAL VINTAGE ORCHESTRA PETRA KROUTILA (CZ) - profesionální big band, který patří mezi českou swingovou špičku a představuje jedinečnou originální hudební show.

Přestávky mezi programy na vedlejším pódiu vyplní Junior Band ZUŠ Habrmanova a Big Band hraběte Šporka ZUŠ Jaroměř.

Součástí programu je trh lidové tvorby a uměleckých řemesel s bohatým občerstvením.

Program uvádí jazzový a swingový zpěvák JAN SMIGMATOR.

VSTUP VOLNÝ

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

4. Kuklenský ples 2024 - Hradec Krá…

09.03.2024 - 10.03.2024
Sportovní hala ZŠ…

4. Kuklenský ples proběhne 9. 3. 2024 ve Sportovní hale ZŠ Kukleny Hradec Králové

Legendy nebes 2024 - Hradec Králové

02.08.2024 - 03.08.2024
Letiště Hradec Králové

Letecký festival pro celou rodinu s jedinečným konceptem v Hradci Králové. Legendární letadla, dechberoucí akrobacie,…

Velikonoční jarmark 2024 - Hradec K…

16.03.2024 - 16.03.2024
Hradec Králové

Přijměte pozvání na nezapomenutelný zážitek plný jara a tradičního řemesla na Velikonočním jarmarku, který se koná v…

Velikonoce v Podorlickém skanzenu K…

30.03.2024 - 31.03.2024
Podorlický skanzen…

Zajímá vás, jak vypadala velikonoční výzdoba našich předků? V tyto dny máte možnost u nás shlédnout velikonočně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete