Statistika našeho portálu

  • 95 700 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Akvadukt v Dolní Chřibské

Chřibská

Unikátní akvadukt se nachází necelý kilometr od obce Dolní Chřibská jihozápadním směrem nedaleko od silnice vedoucí z Dolní Chřibské do Jetřichovic.Akvadukt sloužil jako přivaděč vody do textilní továrny postavené Florianem Hübelem v roce 1886 z vodního toku Chřibská Kamenice. Tento tok byl nejprve u Dolní Chřibské přehrazen, následně byla voda vedena náhonem pod skalami, poté tunelem a …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Chřibská
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Chřibská
Telefon

Fotogalerie k článku

Unikátní akvadukt se nachází necelý kilometr od obce Dolní Chřibská jihozápadním směrem nedaleko od silnice vedoucí z Dolní Chřibské do Jetřichovic.

Akvadukt sloužil jako přivaděč vody do textilní továrny postavené Florianem Hübelem v roce 1886 z vodního toku Chřibská Kamenice. Tento tok byl nejprve u Dolní Chřibské přehrazen, následně byla voda vedena náhonem pod skalami, poté tunelem a následně tímto dvouobloukovým mostem (akvaduktem) překonávala vlastní koryto. Poté následoval druhý skalní tunel a konečně již vlastní továrna. Akvadukt s náhonem se do dnešní doby poměrně dobře zachoval, na rozdíl od továrny. Ta ve 30. letech 20. století přestala vyrábět a po roce 2000 byla zbořena.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete