Statistika našeho portálu

  • 94 404 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Červený železniční most - Znojmo

Znojmo

Nad údolím potoka Lesky se klene zajímavý železniční most na trati směrem na Mikulov. Svými zhruba 25 metry výšky byl tehdy nejvyšším cihelným mostem v Evropě. Vystavěn byl v letech 1869-1870 italskými dělníky, kteří také pod mostem postavili novogotický objekt, slouží zřejmě jako jejich kostelík. Z části dnes čtyřobloukový, 90 m dlouhý most slouží i pro pěší, neboť zamýšlená druhá kolej zatím ne…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Znojmo
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Znojmo
Obec
Znojmo
Telefon

Nad údolím potoka Lesky se klene zajímavý železniční most na trati směrem na Mikulov. Svými zhruba 25 metry výšky byl tehdy nejvyšším cihelným mostem v Evropě. Vystavěn byl v letech 1869-1870 italskými dělníky, kteří také pod mostem postavili novogotický objekt, slouží zřejmě jako jejich kostelík. Z části dnes čtyřobloukový, 90 m dlouhý most slouží i pro pěší, neboť zamýšlená druhá kolej zatím nebyla položena. Pilíře mostu mají vyznačenou komoru pro jeho případné odpálení. Jako materiál byly použity červené cihly z cihelny v Dolní Lesce, odtud také pojmenování mostu. Most je v relativně dobrém stavu a slouží svému účelu dodnes.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete