Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Divadlo Fráni Šrámka

Písek

Divadlo stojí na místě bývalé vojenské střelnice, jež byla přestavěna na víceúčelový objekt "Na střelnici". Divadelní sál zde byl vybudován v roce 1868.Současnou podobu divadlo získalo po roce 1937 komplexní rekonstrukcí. Slavnostní zahájení proběhlo 1. února 1940, uvedením "Prodané nevěsty" v provedení ND v Praze s dirigentem Václavem Talichem.V píseckém divadle se odehrálo n…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
/69, Písek
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Písek
Obec
Písek
Divadlo stojí na místě bývalé vojenské střelnice, jež byla přestavěna na víceúčelový objekt "Na střelnici". Divadelní sál zde byl vybudován v roce 1868.
Současnou podobu divadlo získalo po roce 1937 komplexní rekonstrukcí. Slavnostní zahájení proběhlo 1. února 1940, uvedením "Prodané nevěsty" v provedení ND v Praze s dirigentem Václavem Talichem.
V píseckém divadle se odehrálo nespočet činoherních představení, operet, koncertů, oper a klubových pořadů, ve kterých vystupovali přední umělci ve svých oborech. Nedílnou součástí činnosti divadla je spolupořadatelství nadregionálních akcí, jako jsou Jihočeský hudební festival, Mezinárodní folklórní festival či Šrámkův Písek.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 2. říjen

Dnes má svátek Olívie / Oliver

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete