Statistika našeho portálu

  • 94 517 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Gírová - vrch

Mosty u Jablunkova

Vrchol kopce Gírová (839 m.n.m.) se nachází zhruba 3 km východně od obce Mosty u Jablunkova. Kuželovitý vrch připomíná sopku a poskytuje dobrý kruhový rozhled.Na jižním svahu kousek pod vrcholem stojí turistická chata zprovozněná v roce 1932. Na západním svahu opět kousek pod vrcholem trochu mimo značku najdeme pískovcový lom zvaný Čertův mlýn. Stěny lomu jsou téměř 10 m vysoké a slouží jako cvič…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Mosty u Jablunkova
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Frýdek-Místek
Obec
Mosty u Jablunkova
Telefon

Vrchol kopce Gírová (839 m.n.m.) se nachází zhruba 3 km východně od obce Mosty u Jablunkova. Kuželovitý vrch připomíná sopku a poskytuje dobrý kruhový rozhled.

Na jižním svahu kousek pod vrcholem stojí turistická chata zprovozněná v roce 1932. Na západním svahu opět kousek pod vrcholem trochu mimo značku najdeme pískovcový lom zvaný Čertův mlýn. Stěny lomu jsou téměř 10 m vysoké a slouží jako cvičný horolezecký terén. Název pochází od legendy, která vypravuje jak zlý duch zde chtěl postavit kamenný mlýn v němž by mohl mlít nevinné lidi. Stavěl přes noc, ale svoje dílo nestihl dokončit. Ranní zakokrhání pekelníka vyhnalo od jeho nedokončeného díla.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 24. listopad

Dnes má svátek Emílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete