Statistika našeho portálu

  • 102 549 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hrad Vildštejn

Skalná

Historie hraduHrad byl založen v roce 1166 v románském stylu. První písemná zmínka pochází z roku 1224, kde se po něm psal Gerold, o rok později již Vojtěch Nothaft. V 15. století byl hrad dobyt českým vojskem. V 16. století byl přestavěn na zámek.Dispozice hraduDispozice hradu byla dvojdílná. Podoba předhradí díky přestavbě na zámek není známa. Vlastnímu hrad dominovala štíhlá čtverhranná věž, k…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Skalná
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Cheb
Obec
Skalná
Telefon

Fotogalerie k článku

Historie hradu

Hrad byl založen v roce 1166 v románském stylu. První písemná zmínka pochází z roku 1224, kde se po něm psal Gerold, o rok později již Vojtěch Nothaft. V 15. století byl hrad dobyt českým vojskem. V 16. století byl přestavěn na zámek.

Dispozice hradu

Dispozice hradu byla dvojdílná. Podoba předhradí díky přestavbě na zámek není známa. Vlastnímu hrad dominovala štíhlá čtverhranná věž, která chránila bránu. Boční stranu zaujala nevelká tribunová kaple s obdélnou lodí. Nejlépe chráněné místo pak zaujal palác. V rámci gotických a renesančních přestaveb zaniklo velmi stísněné nádvoří hradu. Díky tomu dnes vypadá stavba hradu jako jednolitá budova.

Hrad je dnes v soukromých rukou, ale není problém ho navštívit. Kromě muzea hradu a hasičské techniky se zde nachází restaurace v zrekonstruovaném malém a velkém rytířském sále.

Tipy na výlet

Nedaleko odsud se nachází také zříceninu hradu Starý Rybník, hrad Ostroh nebo hrad Hazlov. Za výlet stojí i přírodní památka Goethova skalka nebo Goethův kámen.

Ubytovat se můžete ve Františkových Lázních.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. červen

Dnes má svátek Pavla

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete