Statistika našeho portálu

  • 94 291 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Kapucínský klášter s kostelem - Sušice

Sušice

V otevíracích hodinách přístupný kapucínský klášter stojí v Sušici na břehu řeky Otavy a prochází kolem něj turistické značení, vedoucí z centra města.Výstavbu kapucínského kláštera v Sušici financoval Jindřich Libštejnský z Kolovrat, majitel žichovického panství. Po počátečních obtížích a výkupu pěti domů a zahrady v místě klášteřiště se se stavbou započalo roku 1651. Kostel sv. Felixe z Cantali…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sušice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Sušice
Telefon

Fotogalerie k článku

V otevíracích hodinách přístupný kapucínský klášter stojí v Sušici na břehu řeky Otavy a prochází kolem něj turistické značení, vedoucí z centra města.

Výstavbu kapucínského kláštera v Sušici financoval Jindřich Libštejnský z Kolovrat, majitel žichovického panství. Po počátečních obtížích a výkupu pěti domů a zahrady v místě klášteřiště se se stavbou započalo roku 1651. Kostel sv. Felixe z Cantalice byl vysvěcen v roce 1655 kardinálem Harrachem, ovšem konvent se dokončení dočkal až koncem 17. století. Sušičtí kapucíni se také zasloužili o výstavbu poutního kostelíka Anděla Strážce na Stráži, stojícího nad Sušicí. V roce 1707 v Sušici propukl požár, který jako zázrakem klášter minul. Klášter byl osazen pouze malým konventem o maximálním počtu 20 kapucínů a fungoval až do roku 1950, kdy jej obsadila armáda. V roce 1993 byl klášter kapucínům navrácen a jsou zde doposud.

Klášterní budova je typická pro kapucínské založení. V popředí kláštera vystupuje bezvěžový kostel, k němuž v pozadí přiléhá konvent, tvořený křídly okolo rajského dvora. Konventní budova na východně straně obsahuje velký refektář a menší zimní jídelnu. V patře nad nimi se nacházejí cely. Kostel je na levé straně doplněn dvěmi kaplemi, z nichž druhá vznikla až ve druhé polovině 18. století.

M.K.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Drakiáda pro děti - Modelářské leti…

11.10.2020 - 11.10.2020
Bolešiny

21. ročník drakiády

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete