Statistika našeho portálu

  • 96 447 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Kostel Božího Těla - Slavonice

Slavonice

Kostel Božího Těla se nachází na severozápadním okraji města při Graselově stezce.Kostel je nestarší stavbou ve Slavonicích, pochází zřejmě z doby kolem roku 1280 (tehdy byla loď plochostropá a presbytář nižší). Původně gotická stavba byla při obléhání husity vypalána. Roku 1437 byla opravena a v letech 1475-1491 upravena. Ve druhé polovině 16. století se stal protestantským kostelem a dostal zas…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Slavonice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Jindřichův Hradec
Obec
Slavonice
Telefon

Kostel Božího Těla se nachází na severozápadním okraji města při Graselově stezce.

Kostel je nestarší stavbou ve Slavonicích, pochází zřejmě z doby kolem roku 1280 (tehdy byla loď plochostropá a presbytář nižší). Původně gotická stavba byla při obléhání husity vypalána. Roku 1437 byla opravena a v letech 1475-1491 upravena. Ve druhé polovině 16. století se stal protestantským kostelem a dostal zasvěcení sv. Ducha. Další úpravy následovaly, ve třetí čtvrtině přistavěna třetí loď (dokončeno 1677) a roku 1620 přistavěna jižní loretánská kaple.

Trojlodní kostel má zachované gotické zdivo (obvodové zdivo lodi a presbytáře) a v presbytáři částečně zachované oblé přípory klenby původní výšky presbytáře. Dvě lodě jsou sklenuty hvězdovou a křížovou obkročnou klenbou. Hlavní oltář je raně barokní s obrazem Korunování Panny Marie (1771), jinak se v interiéru nachází rokokový poutní oltář (1780) a v boční lodi oltář sv. Floriána a sv. Rozálie.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 27. listopad

Dnes má svátek Xenie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete