Statistika našeho portálu

  • 94 400 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Kyjov

Kyjov

Katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Cyrila a Metoděje se nachází na dnešním Masarykově náměstí.Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl součástí kapucínského kláštera, jehož fundace, na které se podstatně podílel Jan Adam z Lichtenštejna, byla schválená roku 1713. Roku 1784 byl však zrušen, budova předána městu a kostel se stal farním. Základní kámen ke stavbě kostela byl položen roku 1713 a …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kyjov
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Hodonín
Obec
Kyjov
Telefon

Katolický kostel Nanebevzetí Panny Marie, sv. Cyrila a Metoděje se nachází na dnešním Masarykově náměstí.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl součástí kapucínského kláštera, jehož fundace, na které se podstatně podílel Jan Adam z Lichtenštejna, byla schválená roku 1713. Roku 1784 byl však zrušen, budova předána městu a kostel se stal farním. Základní kámen ke stavbě kostela byl položen roku 1713 a o deset let později proběhlo svěcení. Po zrušení kláštera zanikl dosavadní hlavní oltář i za ním umístěný chór řádových bratří. Posléze byl vystavěn oltář nový, a to až u severní stěny kněžiště.

Jednolodní kostel, orientovaný k severu, byl zbudován v rámci souvislé domovní zástavby. K rovně zakončenému kněžišti přiléhá sakristie s oratoří v patře a na západní straně obdélné lodi úzká kaple. V ose průčelí nalezneme znak Lichtenštejnů a nad ním obraz Madony od J. Köhlera z roku 1910. V interiéru nalezneme zděný hlavní oltář z doby po roce 1784 s obrazem Nanebevzetí Panny Marie z roku 1880. Štuková výzdoba oltáře pochází z dílny Ondřeje Schweigla, který má být autorem kazatelny i křtitelnice. Patrně z původního farního kostela sem byla přenesena dřevořezba Madony z doby kol. roku 1500.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete