Statistika našeho portálu

  • 96 447 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Slavonice

Slavonice

Kostel Nanebevzetí Panny Marie se nachází uprstřed shluku domů na východním konci náměstí Míru.Stavba byla zbudována ve druhé polovině 14. století. Součástí kostela je i věž, spodní část byla vystavěna s kostelem a její horní část vystavěna později v letech 1503-1549 za přispění soukenického cechu. V roce 1750 byl kostel poškozen požárem a vzápětí barokně obnoven. V letech 1903-1916 restaurován p…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Slavonice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Jindřichův Hradec
Obec
Slavonice
Telefon

Kostel Nanebevzetí Panny Marie se nachází uprstřed shluku domů na východním konci náměstí Míru.

Stavba byla zbudována ve druhé polovině 14. století. Součástí kostela je i věž, spodní část byla vystavěna s kostelem a její horní část vystavěna později v letech 1503-1549 za přispění soukenického cechu. V roce 1750 byl kostel poškozen požárem a vzápětí barokně obnoven. V letech 1903-1916 restaurován puristicky.

Kostel je trojlodní bazilikou s dlouhým presbytářem a pětibokým závěrem. Vnější část zdobí opěrné pilíře. Boční lodě jsou sklenuty křížovou klenbou se žebry, hlavní loď měla nejdříve dřevěný strop, který byl později nahrazen křížovou jako v presbytáři. V západním průčelí se nacházejí dva lomené gotické portály. V závěru jižní lodi byly odhaleny gotické nástěnné malby (konec 14. století).

Kostelní věž vysoká 56,5 m je přístupná veřejnosti (květen-září, jinak po dohodě v knihkupectví na náměstí Míru), na ochoz se vystoupá po 172 schodech.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 27. listopad

Dnes má svátek Xenie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete