Statistika našeho portálu

  • 96 824 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Kostel sv. Hedviky - Opava

Opava

Základní kámen ke stavbě kostela byl položen 15.8.1933 na starém hřbitovním místě za starými městskými zdmi. Na jeho zřízení přispěl již roku 1894 profesor reálky páter Johann Eichler 5.000 guldeny. Výstavba kostela podle plánů architekta Paula Bauera trvala až do roku 1938. Kostel před začátkem druhé světové války nestačil být již vysvěcen a v roce 1938 se stal skladištěm německé minuce a na věž…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Opava
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Opava
Obec
Opava
Telefon

Základní kámen ke stavbě kostela byl položen 15.8.1933 na starém hřbitovním místě za starými městskými zdmi. Na jeho zřízení přispěl již roku 1894 profesor reálky páter Johann Eichler 5.000 guldeny. Výstavba kostela podle plánů architekta Paula Bauera trvala až do roku 1938. Kostel před začátkem druhé světové války nestačil být již vysvěcen a v roce 1938 se stal skladištěm německé minuce a na věži byla zřízena pozorovatelna. I po válce sloužil nadále jako skladiště, tentokrát ostravské zdravotnické firmě. Teprve až v roce 1993 byl chrám slavnostně vysvěcen a v roce 1999 plně dokončen, když na vrchol věže byl znovu vyzdvižen betonový kříž, který byl za druhé světové války zničen.

Zajímavostí kostela je především kubisticky pojatá věž. Interiér je vyzdoben freskami Paula Gebauera, sochami od Heleny Železné – Scholzové a oltářem od Adolfa Zdrazila.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 28. leden

Dnes má svátek Otýlie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete