Statistika našeho portálu

  • 96 454 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Kostel sv. Jana Křtitele - Slavonice

Slavonice

Kostel sv. Jana Křtitele je situován západně od centra v ulici Jana Žižky.Původ kostela spadá do první poloviny 14. století, nejpozději konce 13. století. Stavba několikrát vyhořela, naposledy to bylo roku 1845. Jednolodní stavba má užší presbytář, zvnějšku ho ji zdobí opěráky. Na fasádě jsou sgrafitová pole (původně epitafy) z roku 1582 znázorňující: Ukřižování, Kladení do hrobu, Setkání Ježíše …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Slavonice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Jindřichův Hradec
Obec
Slavonice
Telefon

Kostel sv. Jana Křtitele je situován západně od centra v ulici Jana Žižky.

Původ kostela spadá do první poloviny 14. století, nejpozději konce 13. století. Stavba několikrát vyhořela, naposledy to bylo roku 1845.
Jednolodní stavba má užší presbytář, zvnějšku ho ji zdobí opěráky. Na fasádě jsou sgrafitová pole (původně epitafy) z roku 1582 znázorňující: Ukřižování, Kladení do hrobu, Setkání Ježíše s Veronikou, Návrat Tobiáše, Evangelisty Matouše a Lukáše a také fragmenty donátorských textů.

Presbytář je sklenut částečně křížovou žebrovou klenbou se svorníkem a částečně paprsčitou klenbou se svorníkem. V jižní stěně stejného prostoru můžeme vidět mělkou sedile a nalezeny zde byly  fragmenty polychromie článků patrně renesanční malba Posledního soudu. Oltáře jsou klasicizující.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 27. listopad

Dnes má svátek Xenie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete