Statistika našeho portálu

  • 94 552 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Kostel sv. Michaela archanděla - Ladná

Břeclav

Kostel sv. Michaela Archanděla v obci Ladná byl vystavěn v letech 1911-1912. Investorem je kníže Jan II. z Lichtenštejna a jako architekt byl zvolen Karl Weinbrenner, který již projektoval kostel v Poštorné. Architekt vyprojektoval pozoruhodnou a na zdejší lokalitu ojedinělou stavbu v novorománském stylu. Materiál dodala knížecí cihelna v Poštorné. Bylo použito na 250 druhů glazovaných i neglazov…

Adresa a kontaktní informace

Telefon

Fotogalerie k článku

Kostel sv. Michaela Archanděla v obci Ladná byl vystavěn v letech 1911-1912. Investorem je kníže Jan II. z Lichtenštejna a jako architekt byl zvolen Karl Weinbrenner, který již projektoval kostel v Poštorné.

Architekt vyprojektoval pozoruhodnou a na zdejší lokalitu ojedinělou stavbu v novorománském stylu. Materiál dodala knížecí cihelna v Poštorné. Bylo použito na 250 druhů glazovaných i neglazovaných cihel a tvarovek. Kostel je jednolodního typu s odsazenou apsidou v závěru. V ose objektu je situována zvonice. Na severní straně kněžiště přiléhá čtyřboká sakristie. Na jihu je pak situována kruhová věž a kaple. Vstup do kostela přes ústupkový portál nad nímž je v trojhraném štítu kruhová vpadlina a v ní z glazované keramiky reliéf beránka božího.

Kněžiště kostel je sklenuto konchou, samotná loď pak třemi poli křížové klenby. Většina sloupků, klenební žebra a další části jsou zhotoveny z režných cihel. Podlahu kostela tvoří ornamentální kachlíky. Stěny a strop kněžiště zdobí malby. Vnitřní zařízení je povětšinou z umělého kamene nebo mramoru.

Kostel slouží svému účelu dodnes a je přístupný většinou v období bohoslužby.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Koncert The Best of Roxette - Brno

01.12.2020 - 01.12.2020
Brno

Tribute to Marie Fredriksson se symfonickým orchestrem poprvé v ČR Kultovní švédské poprockové duo ROXETTE na konci 80.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 30. listopad

Dnes má svátek Ondřej

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete