Statistika našeho portálu

 • 90 611 Akcí v kalendáři
 • 5 378 Ubytovacích zařízení
 • 24 171 Míst a památek

Lázně Jáchymov

Jáchymov

Lázně Jáchymov ležící na úpatí Krušných hor mají punc prvních radonových lázní na světě. Jáchymovské lázně mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu léčebnému prostředku - radonovým mineralním vodám. Tento přírodní léčebný zdroj s vysokým obsahem radioaktivního plynu radonu má celkový intenzivní účinek na lidský organismus. Radonové prameny se užívají k léčbě záně…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jáchymov
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Karlovy Vary
Obec
Jáchymov
Telefon

Fotogalerie k článku

Lázně Jáchymov ležící na úpatí Krušných hor mají punc prvních radonových lázní na světě. Jáchymovské lázně mají výjimečné postavení v léčbě chorob pohybového aparátu díky unikátnímu léčebnému prostředku - radonovým mineralním vodám. Tento přírodní léčebný zdroj s vysokým obsahem radioaktivního plynu radonu má celkový intenzivní účinek na lidský organismus. Radonové prameny se užívají k léčbě zánětlivých a degenerativních nemocí pohybového ústrojí a pomáhají tak k úlevě od bolesti.. Léčí se zde také poruchy látkové výměny, nervových onemocnění, poúrazových a pooperačních stavů. Lázně a jejich okolí také nabízejí mnoho možností pro trávení volného času.

Historie

Jáchymov je důležité historické město v Krušných horách, založené roku 1516 u stříbrných dolů hrabat Šliků. Lázeňská tradice započala v 19. století. Tehdy, v roce 1864, dobývali horníci rudu v dole Svornost v půlkilometrové hloubce. Narazili přitom na silný pramen vody, který šachtu zatopil. Počátky léčby jsou spojeny se slavným objevem Marie Curie-Sklodowské, jež našla v roce 1898 v jáchymovských odpadních vodách z produkce uranových barev prvek radium. Krátce poté byl prokázán léčivý účinek těchto vod a první soukromé lázně byly otevřeny v domě pekaře Kuhna. O skutečných lázních, prvních radonových na světě, můžeme hovořit od roku 1906. V roce 1911 je otevřena první lázeňská budova, Radium palace, do které je léčivá voda svedena z dolu několikakilometrovým potrubím. Přibývaly i další lázeňské domy a soukromé penziony, které umožnily, aby ve třicátých letech navštívilo lázně na devět tisíc hostů ročně. Radiové lázně se těšily světové proslulosti. Období po druhé světové válce bylo negativně ovlivněno rozšířením těžby uranu, která poznamenala vzhled města. Změnu k lepšímu přineslo teprve ukončení těžby uranu počátkem šedesátých let. Město i lázně se znovu otevírají veřejnosti. Akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov vzniká počátkem devadesátých let, velkými investicemi rekonstruuje lázeňský důl Svornost a jeho prameny a modernizací prochází i lázeňské objekty.

O lázních

 • Přírodní léčivé zdroje: přírodní termální radonová voda, Prameny Běhounek, Curie, všechny prameny jsou jímány v hlubinném rudném dole Svornost v hloubce 500 m.
 • Indikace: nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové, choroby metabolické
 • Léčba: radonové koupele s vysokým obsahem přírodního radonu, kombinace vodoléčby, rehabilitace, elektroléčby, magnetoterapie a ozařovací metody
 • Procedury: akupresura, akupunktura, antistresové kúry, aqua gymnastika, cvičení v bazénu, čokoládový zábal, dechová cvičení, diadynamické proudy, diatermie, EKG, inhalace, interferenční proudy, Kneippova léčebná metoda, kosmetika, koupel aromatická, koupel bylinná, koupel přírodní radonová, koupel přísadová, kryoterapie, kyslíková léčba, laser, léčebný tělocvik, lékařská konzultace, lymfatická drenáž, magnetoterapie, manikúra, masáž baňková, masáž čokoládová, masáž horkými lávovými kameny, masáž klasická, masáž podvodní, masáž přístrojová, masáž reflexní, masáž thajská, mechanoterapie, mobilizace periferních kloubů a páteře, Nordic walking, ošetření celulitidy, parafínový zábal rukou, parní lázeň, pedikúra, peeling, perličková koupel, pitná kúra minerálními vodami, plynové injekce, radioterapie, rehabilitační cvičení, rehabilitační plavání, sauna, schia tsu, skotský střik, solárium, solná jeskyně, suchá plynová koupel, Träbertovy proudy, trakce, ultrazvuk, vířivá koupel
 • Lázeňské objekty: Radium Palace, Běhounek, Curie, Praha, Astorie I. a II., Dalibor, Jitřenka, Elektra, Lužice I. a II., Dagmar a Dášenka.
 • Kapacita: 1975 lůžek
 • Volný čas: K dispozici jsou tenisové kurty, bowling, fitness centra, sjezdařské a běžecké tratě, turistické a cykloturistické stezky, lekce Nordic walking po Krušných horách.
 • Zajímavost: Jáchymovské lázně jsou první radonovými lázněmi na světě.
 • Kontakt: Dukelských hrdinů 1000, 362 51 Jáchymov, obchodni@laznejachymov.cz, www.laznejachymov.cz, +420 353 832 222
 • Slavní hosté: T.G. Masaryk, M. Curie-Sklodowská, František Běhounek

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

26.10.2019 - 26.10.2019
Alžbětiny Lázně V.,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

07.11.2019 - 07.11.2019
Dům kultury Ostrov…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 22. říjen

Dnes má svátek Sabina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete