Statistika našeho portálu

  • 98 178 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Legendární Hospoda Na Spilce v Plzeňském Prazdroji

Plzeň

Jedna z největších hospod v České republice – Hospoda Na Spilce – je po více než dvou letech od července opět otevřená. Podnik, který byl dlouhá léta oblíbeným cílem nejen návštěvníků pivovaru Plzeňský Prazdroj, na jehož nádvoří sídlí, prošel výraznou obměnou. A to jak z hlediska interiéru, technologií, tak i personálu a menu.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Hospoda Na Spilce letos oslaví 30 let své existence. "Staronovým" provozovatelem je po 17 letech znovu Plzeňský Prazdroj. Propojení s návštěvou některé z prohlídkových tras nebo s akcemi, které se v pivovaru konají, je tak nyní ještě intenzivnější. Například je možné si společně s prohlídkou pivovaru rovnou zarezervovat i stůl v hospodě a zážitek z prohlídky umocnit některou ze specialit moderní české kuchyně spolu se správně ošetřeným a načepovaným pivem. Základem je samozřejmě pivo Pilsner Urquell, ale spolu s ním jsou na výběr i další piva včetně speciálů z programu Volba sládků nebo z plzeňského experimentálního pivovaru Proud.

Novým šéfkuchařem Spilky je Lukáš Holý, který se už několik let věnuje vaření spojeným s pivem. Profesní zkušenosti sbíral v kuchyních zahraničních hotelů a restaurací, včetně těch oceněných michelinskými hvězdami, a vařil také pro českého prezidenta. "Naše kuchyně je unikátní spojením ´pivo a jídlo´. Máme
skvělé pivo, k němu nabízíme i skvělé jídlo a chceme, aby se to vzájemně podporovalo, aby to fungovalo tak, že když si u nás dáte jídlo, máte velkou chuť na to pivo a naopak! Pivo u nás najdete skoro ve všem, používáme ho při pečení i vaření, přidáváme ho do chleba, rohlíků, ale i do buchet a koláčů. Kromě piva
jsou základem naší kuchyně kvalitní suroviny a produkty, a to hlavně od českých farmářů, chovatelů a pěstitelů z plzeňského regionu," říká Lukáš Holý a přidává i konkrétní tip: "K našim specialitám patří třeba pivní guláš z vepřových líček, kam přidáváme černé pivo z pivovaru Proud, nebo pivní chleba, který jsme tři měsíce ladili, než jsme došli k finální podobě, konzistenci a delikátní chuti."Hospoda Na Spilce na nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj má otevřeno každý den od 11 do 22 hodin.

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Příměstský cyklo kemp 2022 - Plzeň

22.08.2022 - 26.08.2022
Škodaland

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Festival Bambule - Plzeň

27.08.2022 - 27.08.2022
Plzeň

Hračkářství Bambule vás zve na 1. ročník Festivalu Bambule v Plzni, který se bude konat 27. srpna v areálu Škodaland.…

IV. ročník festival panenek KD Šeří…

17.09.2022 - 18.09.2022
Šeříková 2428/13, 326…

panenky a jejich tvůrci nebo sběratelé

Scooter - Plzeň

06.10.2022 - 06.10.2022
Zimní stadion v Plzni

Legendární techno rave a hardcore kapela Scooter dorazí do České republiky a v rámci svého turné s příznačným názvem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 17. srpen

Dnes má svátek Petra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete