Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Mattoni Muzeum v Kyselce

02.04.2019 - 31.10.2019 Kyselka

Mattoni Muzeum v Kyselce se po zimní pauze od dubna opět otevírá svým návštěvníkům. Originálně zpracovanou expozici mapující počátky slavné firmy Heinricha Mattoniho vidělo od otevření muzea více než 22 000 návštěvníků. V letošní čtvrté sezóně chystá muzeum už třetí tematickou výstavu, tentokrát na motivy lázeňství v Kyselce v polovině 19. století.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Muzeum stáčení minerální vody Mattoni se nachází v obci Kyselka nedaleko Karlových Varů v malebném lesnatém údolí řeky Ohře. Od jeho otevření v roce 2016 si vhled do historie jedné z nejznámějších českých značek nenechalo ujít více než 22 000 návštěvníků. Největší zájem muzeum zaznamenalo v roce 2017, kdy vystavovalo kostýmy ze seriálu České televize Já, Mattoni. "Lidé se k nám rádi vrací. Často přijedou, protože jsou zvědaví na stálou expozici a ještě ten samý rok si udělají výlet znovu, aby viděli i sezónní výstavu. Návštěvníci bývají nadšení výtvarným zpracováním celé expozice i tím, že se v muzeu nachází řada interaktivních předmětů. Ty nejvíce oceňují děti," popisuje dojmy návštěvníků Eva Novotná, která v muzeu pracuje od jeho založení.

 

Stálá expozice muzea nabízí řadu historických dokumentů a dobových reálií, jako jsou fotografie, certifikáty ochranných známek, obchodní korespondence, mapy, projekty realizovaných i nerealizovaných staveb či historické lahve. Mezi vzácné předměty patří například dvoudílná rukopisná historická kniha o rodině Mattoni. V muzeu se nachází i historický trezor firmy Mattoni AG nebo originál litinové orlice, původně umístěné na jedné z budov lázní, která se kdysi po pádu rozbila na cca 15 kusů a  pro muzeum byla opravena odborným pasířem. Kopie orlice bude umístěna zpět na nedalekou vilu Vilemína, jejíž střecha byla začátkem roku kompletně zrestaurována. Stálá expozice je veřejnosti otevřena od 2. dubna do 31. října.

 

Na konec června se chystá otevření sezónní výstavy, která návštěvníky seznámí s lázeňstvím v polovině 19. století na Karlovarsku, kdy společně s Mattoniho firmou zažívaly rozmach i místní lázně. Ty dnes znovu ožívají a nabízí výletníkům řadu jedinečných zážitků. Výstava s názvem Švihák lázeňský bude veřejnosti otevřena od 25. června do konce října.

 

Mattoniho stezka Po stopách skřítků

 

Tu správnou lázeňskou atmosféru mohou návštěvníci Kyselky prožít nejen v Mattoni Muzeu, ale také na procházce po bývalých promenádních cestách, na které je zavede 3,6 kilometru dlouhá Mattoniho stezka "Po stopách skřítků". Stezka provádí téměř zaniklými odpočinkovými místy, jako jsou vyhlídky, parky nebo altány, a podává podrobnější informace o přilehlých stavbách. Příběhy se skřítky, kteří celou stezkou provázejí na informačních tabulích, jsou sestavené z vyprávění pamětníků i pracovníků Mattoni Muzea. U něj se také nachází poslední šestnácté zastavení stezky.

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

MFF KV: Koncert PSH - Karlovy Vary

02.07.2022 - 02.07.2022
Mattoni Life Bar,…

PSH, jedna z nejoblíbenějších českých rapových kapel, představí na Mezinárodním filmovém festivalu svůj film PSH…

MFF KV: Koncert Dasha Quartet - Kar…

02.07.2022 - 02.07.2022
Mattoni Life Bar,…

Sobotní večer na Vřídelní kolonádě roztančí světové hity v podání Dasha Quartet. Koncert začíná ve 20 hodin v Mattoni…

MFF KV: Koncert kapely Colorful Peo…

03.07.2022 - 03.07.2022
Karlovy Vary

Nedělní odpoledne na filmovém festivalu rozezní trio multižánrových hudebníků Clorful People. Přijďte si poslechnout…

MFF KV: Koncert kapely Slza - Karlo…

03.07.2022 - 03.07.2022
Mattoni Life Bar,…

Přijďte si užít festivalovou atmosféru a zazpívejte si své oblíbené singly společně se skupinou Slza. Kapela vystoupí…

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. červenec

Dnes má svátek Patricie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete