Statistika našeho portálu

  • 98 178 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Mattoni Muzeum zve na novou výstavu

Mattoni Muzeum v Kyselce

Mattoni Muzeum, které v Kyselce u Karlových Varů provozuje Mattoni 1873, připravilo pro letošní sezónu zcela novou část stálé expozice. V otevřené části muzea pod širým nebem vznikla, především dětem určená, výstava iniciativy Zálohujme.cz. Ta se zaměřuje na ekologii a udržitelnost výroby nápojů. Malí návštěvníci se díky interaktivním herním prvkům seznámí s takovými pojmy jako je třídění, recyklace, zálohový systém a cirkulární ekonomika. Dospělí návštěvníci si mohou znalosti rozšířit díky informačním panelům. Autorkou expozice je úspěšná česká výtvarnice a sochařka Veronika Kudláčková Psotková.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Společnost Mattoni 1873 navazuje na tradici a odkaz svého zakladatele, Heinricha Mattoniho, jenž byl ve své době opravdovým vizionářem. Usilujeme o co nejefektivnější a k životnímu prostředí nejšetrnější zacházení s nápojovými obaly. Cestou je dosažení plné cirkulární ekonomiky, tedy opakované lokální recyklace "z lahve do lahve. A právě tento princip chceme naší výstavou přiblížit dětem i jejich rodičům," říká Andrea Brožová, PR manažerka Mattoni 1873 a mluvčí iniciativy Zálohujme.cz.

Společnost Mattoni 1873 je zakládajícím členem iniciativy Zálohujme.cz, která sdružuje řadu firem, výrobců nápojů i ekologických neziskových organizací, které prosazují zavedení zálohového systému na PET lahve a plechovky. Ten považují za jeden z nezbytných článků procesu cirkulární recyklace "z lahve do lahve nebo "z plechovky do plechovky”.

Děti si v Mattoni Muzeu prostřednictvím hravých úkolů vyzkouší, co vše je potřeba k tomu, abychom materiál z jedné PET lahve nebo plechovky mohli používat stále dokola, aby nekončil na skládkách. "Vytvořili jsme šest stanovišť, na kterých postupně vyprávíme příběh správné opakované cirkulární recyklace. Děti si tak zkusí velké cirkulární kolo, tabule ve tvaru nápojových obalů, na které mohou kreslit, tvorbu mozaiky z preforem s barevnými víčky, recyklační bludiště nebo přesýpací mapu evropských zemí se zálohovým systémem," popisuje autorka výstavy Veronika Kudláčková Psotková.

Autorka výstavy Zálohujme.cz je zároveň spoluautorkou stálé expozice Mattoni Muzea a uznávanou sochařkou, pro kterou jsou typické velkoformátové drátěné sochy. Pravidelně vystavuje na jedné z největších mezinárodních výstav současného umění v Evropě – NordArt v Německu. Aktuálně vzbudila velký ohlas její socha Vinok, která levituje nad pražskou Dlouhou ulicí.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Příměstský in-line kemp s angličtin…

15.08.2022 - 19.08.2022
Areál Rolava

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Koncert filmové hudby - Ostrov

17.08.2022 - 17.08.2022
Mírové nám. 733, Ostrov

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka zahajuje novou sezónu koncertním turné, během kterého navštíví se svým úspěšným…

Koncert filmové hudby - Jáchymov

19.08.2022 - 19.08.2022
Agrikolovo 988

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka Vás zve na svůj úspěšný Koncert filmové hudby. Tento svěží orchestr plný mladých…

Karlovarký festival vína 2022 - Kar…

19.08.2022 - 20.08.2022
Smetanovy sady

V pátek 19. a v sobotu 20. srpna se v Karlových Varech uskuteční třetí ročník festivalu vína!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 17. srpen

Dnes má svátek Petra

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete