Statistika našeho portálu

  • 102 551 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Moderní kaple sv. Barbory - Rudice

Rudice

Na okraji obce Rudice stojí moderní kaple sv. Barbory nebo také sv. Antonína.Obec Rudice neměla po celou dobu svoji existence svůj svatostánek. Určité snahy byly sice v průběhu 70. let 20. století, ale tehdejší doba takovým věcem nepřála. Až po revoluci se věci pohnuly tím správným směrem. I tak ale ještě trvalo dalších 12 let než bylo dílo dokončeno. Moderní kaple byla vysvěcena 21.9.2002. Stavb…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Rudice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Blansko
Obec
Rudice
Telefon

Fotogalerie k článku

Na okraji obce Rudice stojí moderní kaple sv. Barbory nebo také sv. Antonína.

Obec Rudice neměla po celou dobu svoji existence svůj svatostánek. Určité snahy byly sice v průběhu 70. let 20. století, ale tehdejší doba takovým věcem nepřála. Až po revoluci se věci pohnuly tím správným směrem. I tak ale ještě trvalo dalších 12 let než bylo dílo dokončeno. Moderní kaple byla vysvěcena 21.9.2002.

Stavba je čtvercového půdorysu s otevřeným krovem v interiéru a na jedné straně přistavěnou zkosenou menší věží fungující jako zvonice. Střecha je tvořena křížením dvou sedlových střech. Obvodové zdivo je dvouplášťové, vnitřní část tvoří cihelná zeď opláštěná kamenem, na stavbu bylo použito vápence z okolních zdrojů. Vnitřní prostor je ničím nerušený, takže skýtá mnoho možností využití při členění.

Kaple sice patří římskokatolické církvi, ale mohou ji využívat i jiné církevní spolky, zároveň také slouží jako obřadní síň pro všechny občany.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 25. červen

Dnes má svátek Ivan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete