Statistika našeho portálu

  • 94 239 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Muzeum alchymie - Kutná Hora

Kutná Hora

Jednou z mnoha atrakcí v historickém centru Kutné Hory je Muzeum alchymie. Jedná se o světový unikát věnovaný alchymii ve všech jejích aspektech. Alchymistická dílna je vytvořena ve stylových historických prostorách ze 13. století, které nám dávají nahlédnout do doby, kdy sláva Kutné Hory dosahovala evropského významu, kdy se stříbro dolovalo ze země ve velké a kdy alchymisté pokoušeli nalézt věč…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jednou z mnoha atrakcí v historickém centru Kutné Hory je Muzeum alchymie. Jedná se o světový unikát věnovaný alchymii ve všech jejích aspektech.

Alchymistická dílna je vytvořena ve stylových historických prostorách ze 13. století, které nám dávají nahlédnout do doby, kdy sláva Kutné Hory dosahovala evropského významu, kdy se stříbro dolovalo ze země ve velké a kdy alchymisté pokoušeli nalézt věčný život či nevyčerpatelné bohatství.

Čeká na vás pět naprosto reálných voskových figurín zasazených do historicky přesného prostředí alchymistické dílny s kompletním vybavením od pecí, všemožných baněk, karaf, destilačních nádob až po staré spisy. Můžete obdivovat, jak alchymisté s pomocníky hledají recept na elixír života nebo kámen mudrců.

Na vaší objevitelské cestě budete mít možnost odhalit fakta, fikci i fantazii v přehlídce neobvyklých objektů, tajných zašifrovaných textů, překvapivých vizuálních metafor ze světa alchymie a možných stop v hledání kamene mudrců. V expozici je zároveň kladen zvláštní důraz na bohatou historii alchymie v českých zemích a její praktický vztah k hornické a hutnické tradici Kutné Hory.

Jedinečný zážitek Vám zprostředkuje kaleidoskop se záběry na historické objekty města Kutná Hora a jistě i Vy budete vtaženi do překvapivě nekonečného obrazu.

Vstup a cena

do záhadného podzemí je přímo z infocentra, kde je též možné si rovnou zakoupit lístky (dospělí 60 Kč; děti, studenti, důchodci 40 Kč, rodinné -2 dospělí a až 3 děti- 160 Kč; děti do 1 m výšky zdarma).

Otvírací doba

Muzeum je otevřeno každý den, od dubna do září od 9 do 18 hodin, od října do března ve všední dny od 9 do 17 hodin, o víkendu od 10 do 16 hodin.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Otvírák v GASKu - Kutná Hora

19.09.2020 - 19.09.2020
GASK, Barborská 51-53,…

Zveme Vás na vernisáže tří výstav, které se uskuteční v sobotu 19. 9. 2020.

3. Festival dechových hudeb v Čásla…

20.09.2020 - 20.09.2020
Dusíkovo divadlo Čáslav

Dechová hudba Věnovanka připravuje další 3. Festival dechových hudeb v Čáslavi, kde se představí dechové kapely…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 18. září

Dnes má svátek Kryštof

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete