Statistika našeho portálu

  • 96 242 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Muzeum Památníku Lidice

Lidice

Lidické muzeum se nachází v sousedství východního křídla kolonády, asi 100 m od hlavní cesty z Prahy na Kladno. V jeho těsné blízkosti se rozprostírá pietní území a Růžový sad. Muzeum bylo postaveno v roce 1962 podle projektu arch. Františka Marka.V roce 2005 se započalo s celkovou rekonstrukcí a rozšířením. V roce 2006, v rámci 64. výročí vyhlazení obce Lidice německými nacisty, bylo otevřeno zr…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Lidické muzeum se nachází v sousedství východního křídla kolonády, asi 100 m od hlavní cesty z Prahy na Kladno. V jeho těsné blízkosti se rozprostírá pietní území a Růžový sad. Muzeum bylo postaveno v roce 1962 podle projektu arch. Františka Marka.

V roce 2005 se započalo s celkovou rekonstrukcí a rozšířením. V roce 2006, v rámci 64. výročí vyhlazení obce Lidice německými nacisty, bylo otevřeno zrekonstruované muzeum, s novou multimediální expozicí, která nese název "A NEVINNÍ BYLI VINNI...".

Expozice ukazuje životní osudy obyvatel Lidic, zničení obce a její poválečnou obnovu. To vše obnovou na pozadí klíčových dobových událostí.

Síň IN MEMORIAM

Jedná se o prostor zřízený pod terasou dvouramenného schodiště, využívaný k tématickým výstavám, např. o městech a vesnicích, které postihl obdobný osud jako Lidice.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 16. říjen

Dnes má svátek Havel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete