Statistika našeho portálu

  • 98 917 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech

Lány

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech bylo slavnostně otevřeno 7. března 2003. Muzeum sídlí ve vkusně přestavěném tereziánském špýcharu nedaleko zámku Lány. Kromě návštěvy expozice a výstav se mohou návštěvníci občerstvit v muzejní kavárně s možností připojení na internet (wifi). Celý objekt je bezbariérový.Stalá expoziceExpozice Muzea T. G. Masaryka v Lánech prezentuje osobnost prvního československého…

Adresa a kontaktní informace

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech bylo slavnostně otevřeno 7. března 2003. Muzeum sídlí ve vkusně přestavěném tereziánském špýcharu nedaleko zámku Lány. Kromě návštěvy expozice a výstav se mohou návštěvníci občerstvit v muzejní kavárně s možností připojení na internet (wifi). Celý objekt je bezbariérový.

Stalá expozice

Expozice Muzea T. G. Masaryka v Lánech prezentuje osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a historické události spojené s jeho osobou. Expozice je rozdělena do několika částí. Úvodní část expozice muzea představuje T. G. Masaryka a jeho rodinu. Expozice dále pokračuje profesorským obdobím T. G. Masaryka a představuje profesora Masaryka v době tzv. "bojů o Rukopisy" a za "Hilsnerovy aféry". Další část expozice je věnována období první světové války, kdy Tomáš Garrigue Masaryk odjel do zahraničí, aby se aktivně podílel na budování našeho státu. Toto období prezentují především uniformy a památky na československé legionáře instalované. Atmosféru válečného období dokreslují rekonstrukce dobových zákopů. Součástí expozice je také volná rekonstrukce legionářského vagonu – "těplušky", kde je nainstalována legionářská pekárna. Nejnovější část expozice je zaměřena na Masarykovo prezidentské období, jeho cesty po republice, pobyt na Pražském hradě a v zámku v Lánech. K nejvzácnějším sbírkám této části patří jezdecký oblek T.G. Masaryka a jeho posmrtná maska.


Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete