Statistika našeho portálu

  • 94 563 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Národní technické muzeum

Praha

 Národní technické muzeum, založené roku 1908, je největší českou institucí specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru. Shromažďuje sbírky hmotných dokladů vývoje techniky, průmyslu, dopravy, architektury a vědy české i zahraniční provenience. Ve sbírkách Národního technického muzea jsou takové unikáty jako astronomické přístroje ze 16. století, se kterými pracoval Tycho Brahe, pr…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
42, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

 

Národní technické muzeum, založené roku 1908, je největší českou institucí specializovanou na muzejní exponáty technického charakteru. Shromažďuje sbírky hmotných dokladů vývoje techniky, průmyslu, dopravy, architektury a vědy české i zahraniční provenience. 

Ve sbírkách Národního technického muzea jsou takové unikáty jako astronomické přístroje ze 16. století, se kterými pracoval Tycho Brahe, první československý automobil nebo jedny z nejstarších daquerrotypií na světě. 

Národní technické muzeum se po čtyřech letech otevírá veřejnosti a představuje pět nových expozic.

Dějiny dopravy

Dopravní hala, jež je srdcem NTM, v samostatných příbězích ukazuje historický vývoj automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy a v kratších exkurzech pak i úseky z dějin železniční dopravy a vývoje hasičské techniky na území České republiky. 

Architektura, stavitelství a design

Muzeum architektury a stavitelství představuje nejvýznamnější architektonické počiny v českých zemích v letech 1860 až 1989. Vystaveny jsou jak původní tak zcela nové architektonické modely staveb včetně sochařských doplňků plus četné skici, plány a fotografie, charakterizující jednotlivé slohové etapy a přibližující velké osobnosti české architektury. 

Astronomie

Expozice Astronomie, koncipovaná jako nekonečný prostor vesmíru plný zářících hvězd –unikátních sbírkových předmětů, v úvodní části eliptického půdorysu Z dějin astronomického poznání představuje nejvýznamnější mezníky v dějinách astronomie v časovém rozpětí cca 6 000 let. Druhá část expozice Z dějin astronomických přístrojů ukazuje v šesti tématických celcích přístroje používané v astronomii v různých historických obdobích od 15. do 20. století. 

Fotografický ateliér

Vývoj fotografie, její uplatnění a vliv od 19. století až dodnes, je prezentován společně se základními fotografickými procesy a jejich vývojem ve stylizovaném fotografickém ateliéru – rekonstrukci dobového studia k portrétování z počátku 20. století. Jednotlivá historická období jsou dokumentována používanými přístroji a originálními fotografiemi ze života společnosti. 

Tiskařství

Prostřednictvím vystavených strojů má návštěvník expozice možnost se seznámit s vývojem hlavních tiskařských technologií a sledovat jejich vývoj od vynálezu knihtisku až po současnost. Tiskařské stroje jsou vystaveny v prostoru svým architektonickým řešením připomínajícím autentickou atmosféru průmyslového prostředí tiskárny. 

Otevírací doba: 

Pondělí: zavřeno
Úterý - pátek: 9-18 hod
Sobota, neděle a státní svátky: 9-18 hod

Vstupné:

plné: 220 Kč, snížené: 100 Kč

 

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Online: Jak sérioví a vícenásobní v…

03.12.2020 - 03.12.2020
Praha

Nahlédněte s námi do procesu odhalování těchto extrémně nebezpečných zločinců s kriminalistou Matejem Snopkem.

Online: Sv. Mikuláš a rozsvícení vá…

05.12.2020 - 05.12.2020
Velká Bystřice

Rozsvícení vánočního stromku (online)

Mikulášský Drive-in - Praha

05.12.2020 - 05.12.2020
Praha

Pokud se Mikuláš ani čerti k nikomu z nás v prosinci nevypraví, co takhle odvézt děti přímo za Mikulášem a zažít ho v…

Online Rozsvícení vánočního stromu …

06.12.2020 - 06.12.2020
Praha

Zahajme Vánoce v Dolních Kounicích.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete