Statistika našeho portálu

  • 94 404 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Pasecká skála

Nové Město na Moravě

Skalní útvar Pasecká skála se nachází asi 5,5 km severně od Nového Města na Moravě z něhož sem vede i značená turistická cesta.Skalní útvar je tvořen biotitickými rulami a byl vypreparován z okolních méně oddolných hornin procesy mrazového zvětrávání ve starších čtvrtohorách. Zvětráváním po puklinách byl rozčleněn do tří od sebe oddělených skalních bloků s výškou až 18 m. Zasypáním jedné z puklin…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nové Město na Moravě
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Žďár nad Sázavou
Obec
Nové Město na Moravě
Telefon

Fotogalerie k článku

Skalní útvar Pasecká skála se nachází asi 5,5 km severně od Nového Města na Moravě z něhož sem vede i značená turistická cesta.

Skalní útvar je tvořen biotitickými rulami a byl vypreparován z okolních méně oddolných hornin procesy mrazového zvětrávání ve starších čtvrtohorách. Zvětráváním po puklinách byl rozčleněn do tří od sebe oddělených skalních bloků s výškou až 18 m. Zasypáním jedné z puklin vznikl tunel dlouhý 8,5 m a vysoký 4 m. Pod skalami je vytvořená úpatní halda balvanité sutě, pokračující balvanitým proudem na svahu v němž se nacházející ještě dva menší skalní bloky. Skály a sutě pokrývá mech, lišejník a bylinný podrost s kapradinami, borůvkami a metlicí.

Jeden ze skalních bloků je upraven na vyhlídku, která poskytuje krásný výhled do okolí. Zaparkovat lze při odbočce lesní cesty ze silnice Nové Město na Moravě – Sněžné

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete