Statistika našeho portálu

  • 94 289 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Poštovní muzeum - Praha

Praha

Sídlo Poštovního muzea je umístěno v barokním domě ze 17. století s unikátními nástěnnými malbami z roku 1847 od významného českého malíře Josefa Navrátila. Nemalá část výstavních prostor je věnována výstavám s přesahem do jiných oblastí umělecké tvorby. Ve stálé expozici jsou k vidění české a československé poštovní známky včetně obálek prvního dne (FDC). Dále zde najdeme zahraniční filatelistické unikáty a padělky jako i nejstarší známky evropských i mimoevropských zemí a známky OSN.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
2, Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Poštovní muzeum bylo založeno 18. 12. 1918 jako první muzeum, jež vzniklo v samostatném Česko-slovensku. Svoji expozici zpřístupnilo v roce 1928 ve starobylém sídle Univerzity Karlovy– Karolinu – a v roce 1933 se přestěhovalo do bývalého kláštera sv. Gabriela v Praze. Od roku 1988 sídlí v tzv. Vávrove domě, někdejším obydlí pražských mlynářů. Součástí prohlídky je stálá expozice československých, českých i zahraničních známek, ve většině prostor se pravidelne konají výstavy. Chloubou budovy muzea je původní měšťanský interiér z poloviny 19. století – čtyři salónky s nástěnnými malbami Josefa Navrátila.

Pro badatele je k dispozici knihovna a studovna filatelistické a poštovně historické literatury. Muzeum nezapomíná ani na děti, k výstavám připravuje  pracovní listy, interaktivní prvky a doprovodné programy pro veřejnost i školy. Část sbírek muzea, především dostavníků, poštovních schránek nebo např. telefonů či telegrafů je k vidění v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě v areálu cisterciáckého kláštera.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Zábava pro děti v Muzeu čokolády Ch…

25.09.2020 - 29.09.2020
Celetná 15, Praha

Chocotopia jsou 3 patra plná zábavy, zážitků a čokolády pro celou rodinu rovnou u Staroměstského náměstí na adrese…

Interaktivní muzeum pravěku Trilopa…

25.09.2020 - 29.09.2020
Praha

V Triloparku nás čeká jedinečná cesta do dob, kdy na našem území bylo moře osídlené různými - a často celkem hrůznými -…

Víkend v Muzeu alchymistů - Praha

26.09.2020 - 29.09.2020
Praha 1 - Muzeum…

Fascinující svět neskutečných optických klamů je Muzeum fantastických iluzí v centru Prahy ve Vodičkově ulici 31 kousek…

Víkend v Muzeu Smyslů - Praha

26.09.2020 - 29.09.2020
Praha

Muzeum Smyslů je domovem zážitků, které probudí vaše smysly a inspirují vás k tomu, abyste objevovali více, a tedy i…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete