Statistika našeho portálu

  • 94 728 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Rozhledna Bohdanka u Bohdanče

Bohdaneč

Rozhledna Bohdanka otevřená pro veřejnost v květnu 2011 stojí na úpatí bezejmenného vrchu nedaleko silnice č. 339 z Bohdanče do Třebětína.Rozhledna z dřevěné kulatiny je spojená pomocí ocelových komponentů. V takto použité technologii jde v současné době (2012) o nejvyšší rozhlednu v ČR i v Evropě. Konstrukce stavby je vysoká 52,2 m, vyhlídková krytá plošina je ve výšce 42 m a vede na ní 216 scho…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bohdaneč
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kutná Hora
Obec
Bohdaneč
Telefon

Fotogalerie k článku

Rozhledna Bohdanka otevřená pro veřejnost v květnu 2011 stojí na úpatí bezejmenného vrchu nedaleko silnice č. 339 z Bohdanče do Třebětína.

Rozhledna z dřevěné kulatiny je spojená pomocí ocelových komponentů. V takto použité technologii jde v současné době (2012) o nejvyšší rozhlednu v ČR i v Evropě. Konstrukce stavby je vysoká 52,2 m, vyhlídková krytá plošina je ve výšce 42 m a vede na ní 216 schodů. Na stavbu bylo použito 160 m3 kulatiny a 30 tun oceli. Rozhledna přišla na 18.281.982,- z toho velkou většinu pokryla dotace z ROP SČ za pomocí dotace EU.

Výhled z rozhledny je převážně západním směrem na obec Bohdaneč a okolí, dále pak severním a jižním směrem. Výhled na východ kryje vrch na jehož úpatí rozhledna stojí. Rozhledna je otevřena od dubna do října.

K rozhledně vede z obce naučná stezka, parkování je možné na okraji pole pod rozhlednou. Z obce je potřeba se vydat směrem na Třebětín za rybníkem v obci pak vlevo na asfaltovou cestu až k odbočce na rozhlednu kde je zákaz vjezdu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete