Statistika našeho portálu

  • 95 438 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Rozhledna Čermákův vrch u Krátošic

Krátošice

Rozhledna na Čermákově vrchu (532 m) u Krátošic na Táborsku, je další z mnoha věží, které vznikly díky rozvoji mobilní komunikace. Čermákův vrch, nebo také "Na Šibenici" jak se místu říká, je sice nevýrazným kopcem, ale to, že nabízí rozsáhlý výhled, se vědělo již velmi dlouho. V minulosti byl využíván geodety a ještě v 90. letech 20. století stála na jeho vrcholu triangulačn…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Krátošice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Tábor
Obec
Krátošice
Telefon

Fotogalerie k článku

Rozhledna na Čermákově vrchu (532 m) u Krátošic na Táborsku, je další z mnoha věží, které vznikly díky rozvoji mobilní komunikace. Čermákův vrch, nebo také "Na Šibenici" jak se místu říká, je sice nevýrazným kopcem, ale to, že nabízí rozsáhlý výhled, se vědělo již velmi dlouho. V minulosti byl využíván geodety a ještě v 90. letech 20. století stála na jeho vrcholu triangulační věž. Obec Krátošice po rozhledně velmi toužila, ale její výstavba byla pod její finanční možnosti. Financovat stavbu byla ochotna společnost Radiomobil, ale jen v případě, že na věži bude možné umístit zařízení pro šíření signálu. Obec souhlasila a tak byla slavnostně 5. května 2001 rozhledna otevřena. Jedná se atypickou hranolovitou kovovou konstrukci. Vyhlídka má dvě patra, to vrchní je volně přístupné, spodní uzavřená plošina pak slouží turistům v nepříznivém počasí. Vysoká je 20 metrů a na vyhlídkovou plošinu, která je výšce 17 metrů, vede 90schodů. Je z ní vidět město Tábor, Novohradské hory, Kleť, Šumava nebo nedaleká zřícenina hradu Choustník. Rozhledna je volně přístupná.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 14. červen

Dnes má svátek Roland

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete