Statistika našeho portálu

  • 87 697 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Rozhledna Děd u Berouna

Beroun

Ve městě Beroun jsou rozhledny dvě. Kromě vyhlídky na Městské hoře se lze kochat výhledem i z cihlové rozhledny Děd, stojící na stejnojmenném vrchu (492 m.).Pohádková rozhlednaO její výstavbu se zasloužil Klub českých turistů a tato rozhledna byla vůbec první, kterou vybudoval. Byla postavena v roce 1893 a na její stavbu bylo použito 25000 královodvorských cihel. Bílá barva cihel a zdobené cimbuř…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Beroun
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Beroun
Obec
Beroun
Telefon

Fotogalerie k článku

Ve městě Beroun jsou rozhledny dvě. Kromě vyhlídky na Městské hoře se lze kochat výhledem i z cihlové rozhledny Děd, stojící na stejnojmenném vrchu (492 m.).

Pohádková rozhledna

O její výstavbu se zasloužil Klub českých turistů a tato rozhledna byla vůbec první, kterou vybudoval. Byla postavena v roce 1893 a na její stavbu bylo použito 25000 královodvorských cihel. Bílá barva cihel a zdobené cimbuří dávaly rozhledně pohádkový ráz. Je vysoká 12 metrů a na vyhlídku se musí vystoupat po 56 schodech. Po svém otevření se stala častým cílem turistů, které lákal nádherný výhled. Při dobré viditelnosti bylo možné spatřit Milešovku nebo Říp.

To bohužel dnes již neplatí. Rozhledna je sice v dobrém technickém stavu, ale její hlavní funkce je značně omezena okolními stromy, které kolem ní vyrostly. Po dohodě byl nakonec vykácen pruh lesa na severní straně a lze tak spatřit Kladno a Křivoklátské lesy.

Výhled

Popis cesty:

Cest jak se na rozhlednu Děd dostat je vícero. Jedna z cest vede přimo od vlakové zastávky v Berouně. Odtud vede až k rozhledně modře značená turistická trasa. Její délka je 5 kilometrů.

Další variantou je z Berouna autem do vesnice Zdejcina. Na kraji obce doleva slepou ulicí směrem na Hudlice. Zde zaparkujte a po zelené 15 minut přímo k rozhledně.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Berounské hradby

15.06.2019 - 15.06.2019
Beroun

Po několikaleté přestávce bylo v roce 2014 obnoveno pořádání tohoto dvoudenního podujetí, jehož součástí se staly Pivní…

Cesta za pokladem v zámeckém parku …

01.06.2019 - 01.06.2019
Zámek Hořovice

ESTA ZA POKLADEM V ZÁMECKÉM PARKU HOŘOVICE je zábavná i naučná hra v parku pro děti v doprovodu rodičů.

Koncert na zámku v Hořovicích

02.06.2019 - 02.06.2019
Zámek Hořovice

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Tip na dovolenou v autokempu

Pokud patříte mezi ty, kteří už nyní dopředu plánují svou letní dovolenou, zkuste se nechat inspirovat rozkošnou dovolenou na Rozkoši v autokempu Rozkoš.

Více na stránce Rozkošná dovolená na Rozkoši.

Kategorie

úterý 21. květen

Dnes má svátek Monika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete