Statistika našeho portálu

  • 94 948 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Rozhledna Knížecí stolec

Želnava

Severně od Želnavy na vrchu Králův stolec (1226 m.n.m.) v zatím ještě fungujícím i když již turistům otvírajícím se vojenském prostoru Boletice, byla v roce 2012 otevřena malá dřevěná rozhledna.Rozhledna tu stávala již od roku 1938, pak se však dostala do oblasti vojenského prostoru, velmi rychle zchátrala a na přelomu 60. a 70. let 20. století se zřítila.V roce 2012 postavená dřevěná vyhlídka je…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Želnava
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Želnava
Telefon

Severně od Želnavy na vrchu Králův stolec (1226 m.n.m.) v zatím ještě fungujícím i když již turistům otvírajícím se vojenském prostoru Boletice, byla v roce 2012 otevřena malá dřevěná rozhledna.

Rozhledna tu stávala již od roku 1938, pak se však dostala do oblasti vojenského prostoru, velmi rychle zchátrala a na přelomu 60. a 70. let 20. století se zřítila.

V roce 2012 postavená dřevěná vyhlídka je jen 7,9 m vysoká s plošinou ve výšce 4,3 m. I když je rozhledna malá, poskytuje kruhový výhled do okolí, zejména i díky tomu, že zdejší les poškodil relativně nedávný orkán Kyril. Z Uhlíkova u Záhvozdí vede na rozhlednu turistický okruh, čítající celkem 18 km. Zatím je sem přístup převážně o víkendech, ale do roku 2015 by mělo být z vojenského prostoru vyjmuto zhruba nějakých 12% jeho plochy pro běžný přístup.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 5. březen

Dnes má svátek Kazimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete